Skocz do zawartości
martinezz

POMOCY :) -jaki LCD kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
czytam to forum od jakiegos czasu bo mam zamair kuci TV LCD
i im wiecej czytam tym mniej wiem na co sie zdecydowac
w gre wchodza:
1. SHARP 42XD1
2. SAMSUNG LE40F71B
3. SONY 40X2000
4. SAMSUNG LE40M91B(ale te niestety nie jest full HD)

wielkosc to 40-42 cale bo mysle ze ta wielkosc jest optymala przy ogladaniu z odlegosci miedzy 3,5-4m

dzien zakupu juz nadszedł a ja mam wielki dylemat ktory z nich kupic :)
moim faworytem byl SHARP ale ponoc sa wadliwe i bucza :D a nie wiadomo kiedy pojawia sie u nas poprawione modele
SONY jest droszy o ok 2500zl i nie wiem czy jest lepszy od pozostalych czy przeplaca sie tylko za marke
SAMSUNG LE40F71B niby jest ok nie buczy i cena jest ok , ale nie miale jeszcze okazji widziec go na zywo , nic nie wiem tez o SAMSUNG LE40M91B wiem tylko ze jest opraty o techonologie LED ale nie jest FULL HD i jest w cenie SONY

licze na wasza pomoc i dobre rady, a co za tym idzie pomoc w wyborze :)

pozdrawiam
Martinezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybor jest prosty:

SAMSUNG LE40F71B

A to dlatego ze:

Full Hd - mozliwosc poslania obrazu o rozdzielczosci 1920x1080 z komputera - konkurencja nie daje rady :-(
Matryca taka jak w Sony serii X
Moze jedynie dzwiek nie jest powalajacy - no ale kto uzywa takiego lcd bez podlaczenia do amplitunera i systemu glosnikow.

Mam wersje 46' tej wlasnie serii "F" i szczerze polecam (pracuje w grafice od wielu wielu lat) ze wzgledu na bardzo dobry obraz i mozliwosci podlaczenia praktycznie wszystkiego w najwyzszej obecnie dostepnej rozdzielczosci.

Goraco polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że ci namieszam ale bez dyskusji [b]JVC 40s70[/b]. Nie jest full hd, ale to akurat nie jest wada.
Gdybym miał brać lcd, to jest mój (i nie tylko) zdecydowany faworyt.
Jeżeli go nie brałeś pod uwagę, to przed zakupem byłoby błędem przynajmniej na niego nie wejrzeć Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam swoje trzy grosze i powiem że [b]Amoi LC42T1E[/b] :)

Full HD, 42 cale, bez problemu radzi sobie z komputerem w rozdzielczości 1920x1080 (np.poprzez złącze VGA),
dzwięk jak na TV ... bez zarzutu, kolorki super, czerń nie odstaje od markowych kolegów.
No i cena .... mozna kupić już za 6700 zł ;)

Mam i polecam ;)

Podłączony do porządnego tunera cyfrowego (N'ka) pokazuje pazurki.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

widze ze jaks malo pomocnych ludzi chcacych doradzic mi w wyborze, a nie ukrywam liczylem na Was !!

pozdro

p.s
jesli chodzi o Amoi to mnie nie interesuje - wole sprawdzona marke z dostepnym servisem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem firma Amoi chce otworzyć serwis w Polsce w tym roku.

Z drugiej strony to zależy czego się oczekuje.
Przez dwa lata na kupiony przeze mnie TV mam gwarancję door2door.
Czyli zgłaszam problem .... sklep przyjeżdza odbiera TV, naprawia i odwozi mi do domu.
Jeśli przez dwa lata nic się nie stanie, jest spora szansa że pochodzi kolejne 2-3 lata.
W końcu komponenty użyte do zrobienia tego TV mają 60 tyś godzin pracy (np. lampy).
A nie ukrywajmy technika tak idzie do przodu że za te 4-5 lat na 100% zmienie TV na lepszy.

Nie zależało mi na marce ani logo .... dlatego swojego wyboru nie żałuję :)
Tym bardziej słysząc o problemach "markowych" kolegów (np. Sharp XD1E) :) Bez urazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='reflect' post='37116' date='30.01.2007, 17:43 ']Wybor jest prosty:

SAMSUNG LE40F71B

A to dlatego ze:

Full Hd - mozliwosc poslania obrazu o rozdzielczosci 1920x1080 z komputera - konkurencja nie daje rady :-(
Matryca taka jak w Sony serii X
Moze jedynie dzwiek nie jest powalajacy - no ale kto uzywa takiego lcd bez podlaczenia do amplitunera i systemu glosnikow.

Mam wersje 46' tej wlasnie serii "F" i szczerze polecam (pracuje w grafice od wielu wielu lat) ze wzgledu na bardzo dobry obraz i mozliwosci podlaczenia praktycznie wszystkiego w najwyzszej obecnie dostepnej rozdzielczosci.

Goraco polecam!!![/quote]

A masz moze kablowke?Ladnie z niej odbiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Sky+ HD - tak ze nie jestem w stanie powiedziec jak gra z normalnej kablowki. Za kilka dni postaram sie zrobic test tej platformy cyfrowej (a jest o czym opowiadac)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...