Skocz do zawartości
sergio213

PS3 Dla mnie wielki przegrany

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='sergio213' post='36044' date='23.01.2007, 15:33 ']Wyglada na to ze Playstation 3 bedzie wielkim przedgranym na rynku konsoli HD.

Gier jeszcze nie mam ale zaczolem testowac video na mojej PS3 60GB kupinej w Best Buyu dwa tygodnie temu.
Po pierwszym zachwycie jakoscia inicjujacej strony PS3 ktora ogladam w rozdzieczosci 1080p po HDMI (Westinghouse 37" LCD) przyszla pora na same niepowodzenia. Plyt dvd w PAL nie czyta!!!! Nawet tych region free!! Gdzie prawie wszystkie odtwarzacze w US nie maja problemu z plytami DVD PAL z tzw regionem 0.
Druga niespodzianka orginalna plyta DVD amerykanaska zaczyna grac ale co 10 sekund przeskakuja chaptery? Wyglada to na wade sprzetu. Ide wiec na oficjalna strone www.us.playstation.com a tam takich jak ja klijetow co niemiara i sa juz tacy co 4 raz wymieniali ta konsole. Jutro dostane plyte BR i jesli dalej bede te objawy to zegnaj PS3.

Cale szczescie ze w US mozna oddac towar do sklepu do 30 dni.

W Polsce takich mozliwosci jeszcze nie ma WIEC UWAZAJCIE.

pozdrowienia[/quote]

Ludzie, dlaczego dajecie sie zmanipulowac tej nachalnej propagandzie przeciwko PS3??! Tanczycie tak jak wam Bill zagra. Jak czytam w newsach idiotyczne teksty, ze PS3 jest wpadka roku bo za drogo kosztuje i jest jej za malo w sklepach, to sie zastanawiam jak czuja sie ci ludzie ktorzy spiewaja takie bzdury. Ile kosztuje zdrowy rozsadek i czyste sumienie czlowieka?

Mialem PSX, PS2 i pewnie za jakis czas kupie PS3. Pierwsza zaczela sie psuc moze po 3 latach ciaglego uzytkowania, ale mimo to byla wtedy ponad konkurencja, a zwazywszy na to ze SONY zaczynalo swoja przygode z konsolami od pozycji lidera to i tak bylem i jestem pelen podziwu. PS2 to byl kolejny skok jakosciowy. Za swoj egzemplarz 2 tygodnie po swiatowej premierze zaplacilem 2300 i to byla dla mnie okazja! Dzisiaj za tyle samo beda sprzedawac wypasiona po brzegi PS3 a idioci pisza ze to porazka bo za drogo :) Amnezje maja, czy juz zupelnie postradali zmysly? Wczesniej 2800 za PS2 im nie przeszkadzalo, dzisiaj 2300 za kosnole z dyskiem, Blue-Ray i niesamowita moca to katastrofa dyskredytujaca do miana porazki roku :> Malo egzemplarzy tez jest uwazane za porazke. Ja przepraszam bardzo, ale po pierwsze to swiadczy to chyba o niesamowitym popycie mimo tej chamskiej nagonki Billa, a po drugie o ile mi sie wydaje to europejskiej premiery jeszcze nie bylo.

Jezeli kolega narzeka, ze mu nie czyta plyt w PAL, to chyba tez musial brac pod uwage fakt ze USA to nie Europa, standardy sa inne a pospiech jest wskazany przy lapaniu pchel jedynie.

Gralem juz na PS3 i na XBox360. O ile grafika jest porownywalna na obydwu maszynkach, o tyle RR7 na PS3 i 52 calach przyprawil mnie o zwyczajny szok jakosciowy. Moje obawy pompowane idiotycznymi newsami i publikacjami przeciwko PS3 pekly jak banka mydlana i odrazu nastapil spokoj.

Problemy z softem PS3? A przepraszam bardzo, czy w tym wypadku tez niektorzy maja amnezje? Czy nie pamietamy juz jakie problemy z softem mial X360 zaraz po premierze? Pomijam juz fakt ze X360 chodzi tak glosno jak jakas suszarka do wlosow :) i zdarza sie jej zawiesic z przegrzania. PS3 jest cichutka a potencjal jaki ma pozamyka geby wszystkim sprzedajnym malkontentom i maniakom MS niedlugo po premierze europejskiej. O to jestem spokojny. Zenujace jest tylko czytanie ciaglych bzdur na temat PS3 w sytuacji gdy nie bylo jeszcze jej premiery. Nachalne wpychanie ludziom X360 jako jedynej i slusznej alternatywy przypomina mi jakies chore czasy...

i to tyle.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumpel zakupił takową u japońców.
Mieliśmy okazję się troch pobawić.
Powiem jedno:
Motor Storm w fool HD jest [beeep] i nie wspomnę nawet o Resistance: Fall of Man.
Zabija,powala.
To jest tak jak bym był w taj akcji.
Mam nadyiej ze wresje PAL nie straca na jakosci. Edytowane przez koles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Duracel' post='38682' date='12.02.2007, 12:24 ']Gralem juz na PS3 i na XBox360. O ile grafika jest porownywalna na obydwu maszynkach, o tyle RR7 na PS3 i 52 calach przyprawil mnie o zwyczajny szok jakosciowy. Moje obawy pompowane idiotycznymi newsami i publikacjami przeciwko PS3 pekly jak banka mydlana i odrazu nastapil spokoj.[/quote]
Gratuluje, a grales moze w RR6 na x360, jak tak to moze zauwazyles ze to ta sama gra tylko numerek na koncu inny, w PS3 jest nieco lepsza rozdzialka ale kosztem detali (polowa rzeczy z otoczenia ktore byly w x360 wyleciala), zreszta przeszlo rok roznicy jest w obu grach a chyba nie musze mowic ze rok w tej branzy to naprawde duzo. Co z tego ze taki FN3 tez wyglada nieco lepiej (tez przeszlo rok pozniej wyszedl) skoro i tak jak konsola ma walczyc o pozycje musi miec Exlusivy a na chwile obecna PS3 ma.... Resistance (mocno srednie zreszta), niedlugo z premiera PS3 bedzie Motorstorm i ...... wlasnie i nic wiecej narazie w najblizszej przyszlosci nie widze.
Oczywiscie ceny gier tez sa fajne, np FN3 na all... kosztuje 320zl, na x360 100zl (ta sama gra).

Zreszta zobaczymy za rok jak to wszystko bedzie wygladalo, choc nie wroze tej konsoli sukcesu poprzedniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze zaczne od tego, ze nigdy nie mialem ps-a.... nigdy tez nie mialem x-a... ale pier... panow z Microsoft bo jak widze archaizmy jakie oni robia na PC-ty to mnie sciska gdzies tam gleboko w du...

A na Playstation 3 czekam juz jaies 2 lata i nawet jesli bedzie sie zawieszac i bede klal, ze nie dziala tak jak bym chcial to wiem ze bedzie to najleprza konsola na rynku - 60GB, BR + powalajace graficznie gry przekonaly mnie w 100% - dodatkowo cena - smiesznie niska!!!

Pozdrawiam i mam nadzieje ze nikt sie na mnie za ten post nie obrazi...

P.S.
Kiedys kochalem Pc-ty..... od 7 lat pracuje na Macu... i w zyciu nie zamienie tej maszyny na cokolwiek innego (no moze Silicon Grapic ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ma PC do x360?

co do grafiki to narazie wszystkie resistancy czy inne badziewia moga sie schowac przy takim Gears of War.

Czy najlepsza konsola na rynku jest ta co ma najwieksze mozliwosci graficzne?
Jak pokazal Dreamcast, tak nie jest.
Najwazniejsze sa gry jakie wychodza nie sama oprawa, co z tego ze gra wyglada cudnie jak jest wogole nie grywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goldi69' post='38778' date='13.02.2007, 08:51 ']Gratuluje, a grales moze w RR6 na x360, jak tak to moze zauwazyles ze to ta sama gra tylko numerek na koncu inny, w PS3 jest nieco lepsza rozdzialka ale kosztem detali (polowa rzeczy z otoczenia ktore byly w x360 wyleciala), zreszta przeszlo rok roznicy jest w obu grach a chyba nie musze mowic ze rok w tej branzy to naprawde duzo. Co z tego ze taki FN3 tez wyglada nieco lepiej (tez przeszlo rok pozniej wyszedl) skoro i tak jak konsola ma walczyc o pozycje musi miec Exlusivy a na chwile obecna PS3 ma.... Resistance (mocno srednie zreszta), niedlugo z premiera PS3 bedzie Motorstorm i ...... wlasnie i nic wiecej narazie w najblizszej przyszlosci nie widze.[/quote]

Witam :rolleyes: Przypomina mi to metode "jak go nie kijem to go mlotkiem" :D Kolega mi pisze, ze chyba zdaje sobie sprawe z tego ile to jest rok czasu w branzy gier wideo. Owszem zdaje sobie sprawe jak to duzo czasu, jednak skolei kolega chyba slyszal, ze na kazda z konsol przy jej premierze wydawane sa gry... PIERWSZEJ GENERACJI, nastepnie po zapoznaniu sie przez tworcow gier ze sprzetem, powstaja gry DRUGIEJ GENERACJI, TRZECIEJ... etc. etc.

...jezeli gry pierwszej generacji z PS3 moga spokojnie konkurowac z grami drugiej generacji X360, to kolega powinien sie domyslec co stanie sie z pozycja X360 gdy na PS3 zaczna pojawiac sie gry drugiej generacji. Nie jestem jasnowidzem, ale nie ulegam i nie ulegne juz z pewnoscia nachalnej propagandzie proBill'owej ;> Druga generacja gier PS3 poprostu zmiazdzy wszystkie te bajdurzenia o tym iz PS3 to smiec i porazka a jedynie sluszna konsola do gier to X360. Ci ktorzy sluchaja wiernie tego co pisza "zacne" portale, pewnie ulegna i kupia suszarki z logiem X360. Ludzie roztropni poczekaja, aby samemu dotknac i zobaczyc PS3 w akcji...

...bo jak narazie kolega i wszyscy malkontenci poruszaja sie w jakiejs virtualnej sferze domyslow. Owszem PS3 jest, mozna ja juz kupic, ale premiery europejskiej nie bylo tak jak w przypadku X360, a wiadomo, ze europejczycy to inny rynek niz amerykanski czy japonski. Wszelkie wpadki i bledy bylyby bezlitosnym harakiri dla SONY i z tegoz wlasnie powodu premiera w europie jest ostatnia, aby wszystkie bledy ktore wyszly do tej pory zostaly wyeliminowane.

[quote]Oczywiscie ceny gier tez sa fajne, np FN3 na all... kosztuje 320zl, na x360 100zl (ta sama gra).

Zreszta zobaczymy za rok jak to wszystko bedzie wygladalo, choc nie wroze tej konsoli sukcesu poprzedniczek.[/quote]

Dokladnie to co napisalem powyzej pod koniec tyczy sie cen gier. Nie wiem gdzie w polskim sklepie kolega widzial cene gry na PS3 w wysokosci 320PLN skoro nie ma samej konsoli w sprzedazy. Moge sie oczywiscie mylic, moze to jakas przedsprzedaz, ale z tego co sie orientuje towar sprowadzany specjalnie z USA zawsze bedzie drozszy od tego ktory jest na pólkach sklepowych kraju na ktory docelowo zostal przeznaczony (dodatkowy koszt przesylki, chec wiekszego zysku).

Oczywiscie nie zamierzam sie wyklocac, jednak sytuacja wyglada kuriozalnie. Krytykujecie sprzet i jego niedociagniecia mimo iz nie bylo jeszcze jego premiery. Jednoczesnie przyrownujecie go do sprzetu (X360) ktory po swojej europejskiej premierze mial w wiekszosci dokladnie te same klopoty z firmware, z siecia... plus klopoty z przegrzewaniem sie i glosna praca, ktorych PS3 nie ma. Jednak panuje jakas powszechna amnezja jezeli chodzi o klopoty X360 po europejskiej premierze. Poza tym jezeli mowimy o roku czasu roznicy miedzy obydwoma konsolami, to nie zapominajmy, ze Bill zwyczajnie na sile chcial byc pierwszy, ze jego konsola nie wniosla ze swoja premiera praktycznie zadnych nowych technologii i ze gry ktore porownujecie do gier z PS3, sa grami DRUGIEJ generacji, czyli takimi na ktorych tworcy gier potrafia lepiej wykorzystac wiedze o danej konsoli. Na PS2 tez wszyscy psioczyli, ze jest ciezka w programowaniu, a dzisiaj widac kto wygral tamta wojne i co ciekawe tytuly takie jak GOW2 na PS2 wciaz zaskakuja potencjalem staruszki PS2.

Ja nie twierdze ze PS3 jest idealna i ze SONY nie popelnilo bledow, jednak znajac doswiadczenie tej firmy i chec przewodnictwa i wprowadzania nowych technologii, jestem spokojny o przyszlosc PS3 i pelen szacunku dla zespolu SONY. Poza tym gralem i na jednym i na drugim. W przypadku X360 zszokowala mnie glosna praca (przyrownujac do PS3) i to ze konsola sie zawiesila podczas grania. Jak zywo przypomina mi to granie na PC i chyba nie bez powodu skoro X360 jest dzieckiem "kochanego" MS, a Bill usilnie chce z konsoli zrobic zwyklego PC sugerujac ze to naturalna kolej rzeczy. Konsola jako rzadzenie multimedialne - TAK, ale bez pomyslow i zalozen MS i NIE jako klasyczny PC w ladnej obudowie.

pozdrawiam
i proponuje poczekac na wielka europejska premiere PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyjdzie 2 generacja gier na PS2 to na x360 wyjdzie 3 proste i logiczne, wcale X nie ustapuje parametrami PS3, nikt z nas naprawde nie wie ile potrafi Cell a ile 3 rdzeniowy Pentium (z ktorego ponoc nadal gry wykozystuja jeden rdzen)

Co do czekania ludzi roztropnych to prosze bardzo czekajcie sobie a ja w tym czasie pogram, tak samo jak z tymi roztropnymi co od 4 lat kupuja TV i nie moga kupic bo czekaja az stanieja a jak juz tanieja to wychodzi nowy i czekaja na nowy i graja na 21" lub monitorze, ja nie czekam i mam 42" i x360 (tez xbox, gba micro i gamecube,psx).

Co do cen to niestetyceny sklepowe nie sa dla mnie zadnym wyznacznikiem, to ile kosztuje gra na all.. czy tez Playasia czy Dvdcrave a tu wszedzie gry na ps3 sa drozsze.

Prosze nie mowic ze X360 nie wniosl zadnych inowacji czy tam technologii bo sama usluga XBOX LIVE juz na starym xboxie deklasowala konkurencje nie mowie o tym co wniosla w tej chwili i nadal sie rozwija (swoja droga PS3 zerznela wiekszosc pomyslow z XBL).

Oczywiscie dla Ciebie to ze mozna sciagac gry i dema z netu, gadac do woli na chacie a nawet video chacie, wypozyczac filmy, ogladac TV z netu (to narazie tylko przez Media connecta ale za kilka miesiecy normalnie da rade), sprawdzac sie w rankingu gracz itd to faktycznie nic.

Ja mialem psx'a tuz po premierze (1600zl) potem ps2 (kilka sztuk bo sie psuly dosc czesto) potem kupilem x'a (mialem tez kilka ale dlatego ze dosc czesto sprzedawalem, i nigdy nic mi sie nie zepsulo) wiem ze to zalezyjak sie trafi ale mi stary psx ktory byl wylaczony (tylko do sieci podpiety) potrafil sie sfajczyc. Zobaczcie nawet na rynku jakie xboxy sa uznane za najlepsze (wer. 1.0 i 1.3) czyli jedne z pierwszych a PS3 (te jedne z pierwszych to juz dawno na smietnikach leza a i tak po 5 krotnej wymianie lasera)

Ja przy ps2 juz sie strasznie nudzilem bo 90% gier to kontynuacje z psx i tu bedzie tak samo.

Ja uwazam ze niech kazdy kupi to co chce, byle mial w co grac, ja na chwile obecna mam z 15 ger na x360 i w kazda chetnie pykne, a PS3 jak bym mial to bym zapewne w nic nie gral bo poprostu na chwile obecna nie ma w co, a kupowanie konsoli jak nie ma w co grac to jak kupienie Full HD rok temu po to zeby amortyzacja go zjadla o polowe a i tak rozdzielczosci do niczego sie nie wykozysta (chyba ze dema firmowe lubi ktos w nieskonczonosc ogladac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goldi69' post='38844' date='13.02.2007, 17:04 ']Jak wyjdzie 2 generacja gier na PS2 to na x360 wyjdzie 3 proste i logiczne, wcale X nie ustapuje parametrami PS3, nikt z nas naprawde nie wie ile potrafi Cell a ile 3 rdzeniowy Pentium (z ktorego ponoc nadal gry wykozystuja jeden rdzen).[/quote]


Pierwsza sprawa, to tak naprawde nie ma sie co egzaltowac ani jednym ani drugim sprzetem. Nikt tez nikogo nie przymusza zeby mu sie podobala Alfa Romeo skoro woli BMW.

Nie ma jednak co sie oszukiwac i sprzeczac, ze PS3 nie jest konsola bardziej zaawansowana technologicznie i z wieksza moca, bo jest. Wskazuja na to nie tylko same tabelki z parametrami sprzetu, ale i fakt, ze pierwsza generacja gier z PS3 spokojnie moze konkurowac z druga generacja tych z X360.

Rozumiem, ze chcesz przekonac wszystkich ze na tym samym sprzecie roznica miedzy grami pierwszej generacji a drugiej jest taka sama jak miedzy drugiej a trzeciej. Kazdy kto dobrze zna schemat wg ktorego zawsze przebiega zywot konsoli wie, iz w grach pierwszej generacji zazwyczaj wykorzystuje sie okolo 25 procent mozliwosci sprzetu z prozaicznego powodu... programisci podczas pisania gier pierwszej generacji dopiero ucza sie sprzetu stad efekt tej nauki potrafia wykorzystac tak naprawde dopiero przy grach drugiej generacji. Skoro jak widac, po recenzjach obiektywnej prasy, jest sporo tytulow pierwszej generacji PS3 ktore z powodzeniem konkuruja z tymi drugiej generacji z X360. Nie wroze z fusow, to poprostu zawsze tak samo przebiega. Przekonasz sie, ze za rok dwa z dzisiejszej pozornej przewagi X360 nic nie zostanie i Bill ponownie zacznie nerwowo przebierac paluszkami. Nie pomoze tu nawet jego bezczelne sianie propagandy katastrofy PS3. Ludzie moga jej ulegac dopoki nie maja jak zagrac na sprzecie, ale gdy bedzie po premierze i kazdy bedzie mogl zagrac, to mlode zaniepokojone umysly z pewnoscia sie uspokoja :)

Nie moge ciagle oprzec sie jednemu wrazeniu. Mimo iz sam gram ciagle na PC i czesto prowadze wywazona polemike w wojnie PC kontra konsole (nie widzac stuprocentowego zwyciezcy po zadnej ze stron), to X360 jest silnie naznaczony osoba Billa. Patrzac na chlodzenie i glosna prace tej konsoli, zdazajace sie "zawieszki" z powodu przegrzania, nic nie poradze, ale widze tu PC w zgrabnej obudowie, ale wciaz z wiekszoscia tych samych wad. Bill zachowuje sie tak jakby standardy i technologie uzywane w PC chcial upchac do obudowy bo sokowirowce.

SONY to zupelnie inna filozofia sprzetu, inna droga. Odwaga do parcia w przod i miano prekursora z wszystkimi tego laurami i porazkami. Wybacz, ale Bill mimo iz ma mase kasy, to tak naprawde sprawia wrazenie jakby chcial budowac nowoczesny mysliwiec z olowiu, napedzany weglem (to oczywiscie tylko przejaskrawianie dla jasniejszej oceny sytuacji). Jest sporo ciekawych i dobrze prezentujacych sie tytulow na X360 i konsola dzisiaj trzyma sie mocno, ale przez rok czasu ktory X360 istnial praktycznie bez konkurencji, dzisiaj, gry drugiej generacji powinny miazdzyc to co ukazuje sie na PS3 a tak nie jest. I czy chcesz czy nie, czy to odpowiada frakcji w twojej swietej wojnie czy nie, to SONY jak zawsze wyjdzie na 1 miejsce za rok czy dwa. Nie chodzi tu juz nawet o wrozenie z fusow, zwykle wyciaganie sredniej z wyniku PSX i PS2 na przestrzeni ostatnich lat w tej swietej wojnie. Poprostu mimo popelnianych bledow przez SONY, ich filozofia i droga ktora sie kieruja ciagle sie sprawdza, a bledy nie sa ani wieksze od tych ktore popelniali wczesniej, ani od tych ktore popelnilo MS, ani tez nie takie, aby mialy doprowadzic do odwrocenia sie od Sony zwolennikow Playstation ktorych przez lata uzbieraly sie miliony. Playstation wyrobila sobie taki prestiz jak nigdys Amiga i na dzien dzisiejszy nie ma powodow do obaw. X-Box pierwszy wyszedl po PS2 i byl slabszy technologicznie, przegral wojne... X-360 wyszedl przed PS3 i Bill mial nadzieje ze ten manewr wystarczy aby pokonac konkurenta. Jak sie okazuje jednak to co Sony wypracowalo przez lata i zaufanie jakie zdobylo sprawia, ze Bill musialby zrobic sprzet lepszy od Sony, a samo wyprzedzenie w czasie z X360 nawet polaczone ze zmasowana medialna nagonka przeciwko PS3, NIC NIE DA :)

[quote]Co do czekania ludzi roztropnych to prosze bardzo czekajcie sobie a ja w tym czasie pogram, tak samo jak z tymi roztropnymi co od 4 lat kupuja TV i nie moga kupic bo czekaja az stanieja a jak juz tanieja to wychodzi nowy i czekaja na nowy i graja na 21" lub monitorze, ja nie czekam i mam 42" i x360 (tez xbox, gba micro i gamecube,psx).
[/quote]Naprawde nie ma sie co unosic. Jak napisalem w pierwszym zdaniu, kazdy kocha/lubi to co chce. Ja do dzisiaj kocham Amige mimo iz ten sprzet wartosci sprzetu elektronicznego nie ma prawie zadnego, ale emocjonalna i mistyczna wartosc niesamowita :)

Sugeruje jednak aby nie popadac w skrajne dramatyzowanie i przejaskrawianie tego ze na PS3 trzeba czekac i ze tak mozna czekac bez konca. Przeciez X360 nie jest konsola ktora istnieje juz 4 lata (jak przyrownujesz to do sytuacji z TV) a PS3 nie jest jeszcze na deskach kreslarskich. Termin premiery mimo iz z kilku miesiecznym poslizgiem jest jasny. Wyglad, parametry takze, co bardziej nieceirpliwi mogli pograc na wersjach azjatyckich i amerykanskich. Problem ceny PS3 tez jest smiesznie rozdmuchiwany. Jak pisalem PS2 w czasie premiery byla drozsza od PS3 i nikt wtedy nie dramatyzowal. A nalezy pamietac o tym, ze PS2 mimo wszystko nie niosla ze soba takiego bogactwa jakie niesie PS3. Z pewnoscia na pewno zauwazyles, ze PSP rowniez na poczatku kosztowala w granicach 2 tys. i mimo to w naszym sredniozamoznym kraju bylo juz wtedy sporo chetnych na ta KIESZONKOWA konsolke.

Zreszta to co jest smieszne w calych tych dewagacjach antyplaystatinowych to fakt, ze malkontenci narzekaja na wysoka cene wrozac porazke SONY, a za chwile pisza ze brakuje jej na polkach sklepowych... jakas konkluzja?

[quote]Co do cen to niestetyceny sklepowe nie sa dla mnie zadnym wyznacznikiem, to ile kosztuje gra na all.. czy tez Playasia czy Dvdcrave a tu wszedzie gry na ps3 sa drozsze.[/quote]


Dam ci prosty przyklad. Jakis czas temu poszukiwalem kasetki twardego dysku, do mojego laptopa ktora np na Allegro rowniez byla dostepna, ale w jakiejs idiotycznie wysokiej cenie. Znalazlem super tanio na eBayu (wysylka z Kanady). Co sie okazalo po doliczeniu przesylki wyszlo dwa razy drozej niz to co na Allegro... kupilem wiec na Allegro. Kupuje tez gry do CD32. Srednia cena gry na Allegro, to jakies 15/20 zl, zamawiajac gre z Angli musialem zaplacic 60PLN (oplata za przesylke). Oczywiscie mowa tu o sprzedazy prywatnej i utajonej, czyli bez zadnego cla i innych oplat. Inna sprawa ze ceny gier w Polsce (jest troszke lepiej nuz bylo) sa nieadekwatne do naszych zarobkow, a tym bardziej do kieszonkowego mlodziezy. Do premiery PS3 juz nie daleko wiec nie ma co dramatyzowac, a ze ceny spadna i beda porownywalne z tymi do X360 przekonasz sie.

[quote]Prosze nie mowic ze X360 nie wniosl zadnych inowacji czy tam technologii bo sama usluga XBOX LIVE juz na starym xboxie deklasowala konkurencje nie mowie o tym co wniosla w tej chwili i nadal sie rozwija (swoja droga PS3 zerznela wiekszosc pomyslow z XBL).
[/quote]Nikt nie zaprzecza, ze MS ma wieksze doswiadczenie jezeli chodzi o siec, bo gdyby zaprzeczal to mialby cos nie tak z glowa, lub tez nie wiedzial czym ta firma zajmuje sie od lat i czym raczy nas kochanych uzytkownikow PC z czego jestesmy ciagle "zadowoleni" :rolleyes:

Nie wiem jednak czy to z niewiedzy, ignorancji czy proby przemilczenia pewnych spraw, zwolennicy X360 zapominaja, ze mimo iz PS2 byla wczesniej od X360 to tez miala mozliwosc grania po sieci i podlaczenie dysku twardego. Stosujac zatem twoja filozofie, i pomijajac ze MS faktycznie lepiej to zrealizowal, to kto tu z kogo zerznal pomysly?? :> W ogole jak slysze, ze ktos okradl MS z pomyslow to mam ochote wybuchnac smiechem, bo to jakis kabaret przypomina.

To tak juz tylko przy okazji. Ostatnio rowniez slyszalem, ze MS zamierza oskarzyc Linuxa o kradziez pomyslow. To juz trzeba miec tupet. Firma ktora od lat stosuje monopolistyczna, zlodziejska i wygryzajaca mniej zasobnych finansowo konkurentow, firma ktora kiedys okradla Apple z samych "okienek", a dzisiaj w Viscie zerznela wiekszosc pomyslow z OSX'a, atakuje ludzi ktorzy bez nastawienia na zysk pracowali nad wolnym systemem Linuxa. Komentarz chyba jest zbedny.

[quote]Oczywiscie dla Ciebie to ze mozna sciagac gry i dema z netu, gadac do woli na chacie a nawet video chacie, wypozyczac filmy, ogladac TV z netu (to narazie tylko przez Media connecta ale za kilka miesiecy normalnie da rade), sprawdzac sie w rankingu gracz itd to faktycznie nic.[/quote]

Technicznie i teoretycznie to wszystko bylo mozliwe juz na PS2 wiec nie widze tu zadnych innowacji zaslugujacych na miano prekursora w konstrukcji samego sprzetu i jego mozliwosci. Byc moze rozmijamy sie tutaj w kwestii pojecia co to slowo oznacza. Bo ja nie mowie kto lepiej zrealizowal pomysl, tylko kto zrobil to pierwszy zbierajac na swoje barki wszystkie niepowodzenia i bledy ktore sa wkalkulowane w dzialania pionierow danej dziedziny i sprzetu.

[quote]Ja mialem psx'a tuz po premierze (1600zl) potem ps2 (kilka sztuk bo sie psuly dosc czesto) potem kupilem x'a (mialem tez kilka ale dlatego ze dosc czesto sprzedawalem, i nigdy nic mi sie nie zepsulo) wiem ze to zalezyjak sie trafi ale mi stary psx ktory byl wylaczony (tylko do sieci podpiety) potrafil sie sfajczyc. Zobaczcie nawet na rynku jakie xboxy sa uznane za najlepsze (wer. 1.0 i 1.3) czyli jedne z pierwszych a PS3 (te jedne z pierwszych to juz dawno na smietnikach leza a i tak po 5 krotnej wymianie lasera)
[/quote]Sorry ale opowiadasz bzdury. Jestes czescia systemu i spisku Billa? :angry:))

Moja PSX (1200PLN) chodzila bezawaryjnie bardzo dlugo mimo iz wtedy gralem na niej praktycznie w kazdej wolnej chwili. Zaczela sie psuc owszem, ale byla to wina tego iz uzywalem "piratow" (metoda na zapalke, metoda z podmiana plyty). Bledem konstrucyjnym w tej konsoli byl plastikowy element sanek lasera. Z czasem trzeba bylo konsole przekrecac w rozne fikusne pozycje i czytala :) Rozebralem te sanki, "podrasowalem" lutownica, plastikiem i pilniczkiem i konsola byla jak nowa. To byl sprzet wyjatkowo wydajny, nie mial wtedy zadnej konkurencji ktora mogla zagrozic jego pozycji, a do tego nie na tyle skomplikowany aby samemu nie probowac go naprawic.

Co do PS2, to wiadomo komu psula sie najbardziej. Moja byla nieprzerabiana, kupilem ja dwa tygodnie po premierze swiatowej, a sluzyla mi na tym samym laserze do jesieni 2006. Sprzedalem ja, bo zbieralem kase (o zgrozo) na nowego 8800GTS do PC :) Miala juz problemy z czytaniem gier na CD (DVD wciaz chodzilo ok) ale kumpel podregulowal laser i znowu chodzila jak nowa. Policz sobie ile to lat bezawaryjnej pracy. A piwo przy Tekken, DOA i GT nocami lalo sie gesto :())

Moj kumpel (ten ktory ja regulowal) w tym czasie wymienil 3 lasery, kupil druga konsole ale w ogole nie zalowal i nie zaluje wydanych pieniedzy. Do dzisiaj gra na PS2. Jedna z zepsutym laserem chodzi z dyskiem twardym pelnym niesmiertelnych gierek, druga (blekitna) chodzi bez problemu na plytki. Z czasem zorientowal sie jak regulowac laser pod piraty, aby ten sie nie meczyl i nie psul.
Konkluzja? Ano taka, ze jezeli cos sie psulo w PS2 to tylko z winy uzytkownika, ktory chcial zaoszczedzic na oryginalach. Wymiana lasera poniekat i tak byla oplacalna bo to byl wtedy koszt m.w. 300zl co bylo rownowartoscia okolo 2 gier oryginalnych :)

Twoje zapewnienia o bezawaryjnosci X-Box rowniez wzbudzaja jedynie moj usmiech na twarzy, bo dziwnie odwracasz kota ogonem. Nigdy nigdzie nie slyszalem, nie widzialem ani nie czytalem o tym aby komus spalil sie PSX, czy PS2. Czytalem natomiast, ze spora partia pierwszego X-Boxa musiala zostac wymieniona ze wzgledu na to ze dochodzilo do samozaplonu konsoli. Ktos nawet z tego co pamietam podal MS do sadu za to. Widzialem tez na wlasne oczy X360 ktory furgotal wiatrakiem jak zuszarka co i tak nie przeszkodzilo mu sie zawiesic podczas gry (nie, nie byl przykryty puchowa kolderka :P.

[quote]Ja przy ps2 juz sie strasznie nudzilem bo 90% gier to kontynuacje z psx i tu bedzie tak samo.[/quote]

No przy takich deklaracjach, moglbys narazic sie milionom fanow tej konsoli ktorzy czesto gesto potracili przez NIA dziewczyny, badz tez narazili na szwank jakosc swojego zycia malzenskiego lub stosunkow z szefem w pracy B) Skok jakosciowy w grafice miedzy PSX a PS2 byl tak duzy ze traktowanie takiego Tekkena z PSX i Tekkena z PS2 czy analogicznie GranTurismo z PSX i PS2 jako zwyklych odswiezanych kotletow jest powiedzmy sobie, parafrazujac ...semantycznym naduzyciem :))) To zupelnie inne gry, inna epoka, inna jakosc, chociaz ten sam co kiedys "miod i orzeszki". Doswiadczenie mojej skromnej osoby moze dla ciebie nic nie znaczyc, ale wieczory z kumplami, 0,7 Maximusa i Tekkenem bede wspominal pewnie z rozewnieniem do konca mojego zycia, tak jak wieczory z kumplami przy LECHu i Sensible Soccer (o ile ci to cos mowi) na Amidze :)

[quote]Ja uwazam ze niech kazdy kupi to co chce, byle mial w co grac, ja na chwile obecna mam z 15 ger na x360 i w kazda chetnie pykne, a PS3 jak bym mial to bym zapewne w nic nie gral bo poprostu na chwile obecna nie ma w co, a kupowanie konsoli jak nie ma w co grac to jak kupienie Full HD rok temu po to zeby amortyzacja go zjadla o polowe a i tak rozdzielczosci do niczego sie nie wykozysta (chyba ze dema firmowe lubi ktos w nieskonczonosc ogladac)[/quote]

Oczywiscie po czesci sie z toba zgadzam, o czym napisalem juz w pierwszym zdaniu mojej odpowiedzi. Jednak takie deklaracje jak ta ze gdybys mial PS3 to nie mialbys w co na niej grac przypominaja mi czasy wojny miedzy zwolennikami Atari i C64 ...a miedzy nich wciskalo sie jeszcze ZX Spectrum (X360, PS3 i Wii? ;))))

Gdyby bylo jak piszesz to PS3 nie znikala by z polek w Azji jak swieze buleczki, nie osiagala by na eBay i Allegro tak chorendalnie wysokich cen. Moze w tej chwili nie ma powalajacej ilosci tytulow jak na X360 (konsola na rynku jest ponad rok czasu :}), ale gadanie ze nie ma w co grac jest przepychanka na poziomie przedszkolnym. Od tego trzeba zaczac, ze z naszego punktu widzenia EUROPEJCZYKA faktycznie kupowanie konsoli nie ma sensu (jak piszesz :) ale tylko dlatego ze jej w sklepie nie ma :D a jezeli ktos ma cudem te konsole bo sobie sprowadzil z USA to owszem nie ma moze w co grac, ale moze miec pretensje jedynie do siebie lub do cioci z ameryki ze mu gier nie wysyla :)))

Swieta Wojna Wiecznie Zywa :)
pozdrawiam i milego grania na X360, PS3, CD32... i innych Pegasosach wszystkim zycze.

Edytowane przez Duracel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popieram w 99%, z małym ale:
[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']X-Box pierwszy wyszedl po PS2 i byl slabszy technologicznie, przegral wojne...[/quote]
akurat x1 był/jest lepszy technologicznie-ma dd, gry w wyższych rozdziałkach(więcej niż ps2).
fakt faktem wojnę przegrał-głównie w japonii, w stanach nie było już tak źle a jego funkcjonalność(xbmc, emu itp)bije na główę ps2(tak wiem to wszystko mozna na ps2, ale trzeba sie bawić w network adaptery itp w x1 masz juz wszystko co trzeba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']Nie ma jednak co sie oszukiwac i sprzeczac, ze PS3 nie jest konsola bardziej zaawansowana technologicznie i z wieksza moca, bo jest. Wskazuja na to nie tylko same tabelki z parametrami sprzetu, ale i fakt, ze pierwsza generacja gier z PS3 spokojnie moze konkurowac z druga generacja tych z X360.

Rozumiem, ze chcesz przekonac wszystkich ze na tym samym sprzecie roznica miedzy grami pierwszej generacji a drugiej jest taka sama jak miedzy drugiej a trzeciej. Kazdy kto dobrze zna schemat wg ktorego zawsze przebiega zywot konsoli wie, iz w grach pierwszej generacji zazwyczaj wykorzystuje sie okolo 25 procent mozliwosci sprzetu z prozaicznego powodu... programisci podczas pisania gier pierwszej generacji dopiero ucza sie sprzetu stad efekt tej nauki potrafia wykorzystac tak naprawde dopiero przy grach drugiej generacji. Skoro jak widac, po recenzjach obiektywnej prasy, jest sporo tytulow pierwszej generacji PS3 ktore z powodzeniem konkuruja z tymi drugiej generacji z X360. Nie wroze z fusow, to poprostu zawsze tak samo przebiega. Przekonasz sie, ze za rok dwa z dzisiejszej pozornej przewagi X360 nic nie zostanie i Bill ponownie zacznie nerwowo przebierac paluszkami.[/quote]

Wcale PS3 nie jest lepsze technologicznie, a jak jest to nieznacznie, zreszta jak wiadomo na PS3 sie jeszcze ciezej programuje jak na PS2, wszyscy developerzy nazekaja na PS3, a sama specyfikacja to inna para kaloszy, np Gizmondo czy GamePark x32 tez na papierze wygladaja na duzo silniejsze od PSP a jakos rami im nie doruwnuja.

[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']Nie moge ciagle oprzec sie jednemu wrazeniu. Mimo iz sam gram ciagle na PC i czesto prowadze wywazona polemike w wojnie PC kontra konsole (nie widzac stuprocentowego zwyciezcy po zadnej ze stron), to X360 jest silnie naznaczony osoba Billa. Patrzac na chlodzenie i glosna prace tej konsoli, zdazajace sie "zawieszki" z powodu przegrzania, nic nie poradze, ale widze tu PC w zgrabnej obudowie, ale wciaz z wiekszoscia tych samych wad. Bill zachowuje sie tak jakby standardy i technologie uzywane w PC chcial upchac do obudowy bo sokowirowce.[/quote]

To wiadome e bebechy x360 jak i poprzednik maja podobne do PC i co w tym zlego, jak widac PS3 tez nie odstaje bo jak wiesz smiga na Linuxie


[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']SONY to zupelnie inna filozofia sprzetu, inna droga. Odwaga do parcia w przod i miano prekursora z wszystkimi tego laurami i porazkami. Wybacz, ale Bill mimo iz ma mase kasy, to tak naprawde sprawia wrazenie jakby chcial budowac nowoczesny mysliwiec z olowiu, napedzany weglem (to oczywiscie tylko przejaskrawianie dla jasniejszej oceny sytuacji). Jest sporo ciekawych i dobrze prezentujacych sie tytulow na X360 i konsola dzisiaj trzyma sie mocno, ale przez rok czasu ktory X360 istnial praktycznie bez konkurencji, dzisiaj, gry drugiej generacji powinny miazdzyc to co ukazuje sie na PS3 a tak nie jest.[/quote]

Jak to nie jest, taki GoW zjada wszystkie gry razem wziete i dam sobie glowe uciac ze zadna gra z pierwszej generacji gier na PS3 nie bedzie prezentowala tego poziomu.


[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']X-Box pierwszy wyszedl po PS2 i byl slabszy technologicznie, przegral wojne...[/quote]

to nie wiem jakie bylo Twoje PS2 ale z tego co mi wiadomo to xbox byl 3x lepszy pod kazdym wzgledem niz ps2 (procesor, pamiec itd)

[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']Sugeruje jednak aby nie popadac w skrajne dramatyzowanie i przejaskrawianie tego ze na PS3 trzeba czekac i ze tak mozna czekac bez konca. Przeciez X360 nie jest konsola ktora istnieje juz 4 lata (jak przyrownujesz to do sytuacji z TV) a PS3 nie jest jeszcze na deskach kreslarskich. Termin premiery mimo iz z kilku miesiecznym poslizgiem jest jasny.[/quote]
Co z tego ze kupisz za miesiac PS3 jak nie bedziesz mial w co grac bo nie ma gier godnych uwagi

[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']Dam ci prosty przyklad. Jakis czas temu poszukiwalem kasetki twardego dysku, do mojego laptopa ktora np na Allegro rowniez byla dostepna, ale w jakiejs idiotycznie wysokiej cenie. Znalazlem super tanio na eBayu (wysylka z Kanady). Co sie okazalo po doliczeniu przesylki wyszlo dwa razy drozej niz to co na Allegro... kupilem wiec na Allegro. Kupuje tez gry do CD32. Srednia cena gry na Allegro, to jakies 15/20 zl, zamawiajac gre z Angli musialem zaplacic 60PLN (oplata za przesylke). Oczywiscie mowa tu o sprzedazy prywatnej i utajonej, czyli bez zadnego cla i innych oplat. Inna sprawa ze ceny gier w Polsce (jest troszke lepiej nuz bylo) sa nieadekwatne do naszych zarobkow, a tym bardziej do kieszonkowego mlodziezy. Do premiery PS3 juz nie daleko wiec nie ma co dramatyzowac, a ze ceny spadna i beda porownywalne z tymi do X360 przekonasz sie.[/quote]

Wiesz rownie dobrze w PL mozesz wyslac mala paczke kurierem za 150zl a ta sama jak wiesz gdzie i jak puscisz za 20zl,
Ja zamawiajac np Saint Row tuz po premierze zaplacilem 132zl (z przesylka z PlayAsia) ta sama gra na all... kosztowala 200 a w Empiku do dzis cena 289zl

Nie wiem czy czytales ale GT HD ma wjsc w opcji z kilkoma trasami (co ciekawe z GT3) i kilkoma samochodami, chcesz wiecej plac, srednio jak ktos w necie wyliczyl, wszystkie dodatki, kpl samochodow i tras bedzie Cie kosztowal ok 1200$ a gra to nadal tylko podrasowana GT3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']Nie wiem jednak czy to z niewiedzy, ignorancji czy proby przemilczenia pewnych spraw, zwolennicy X360 zapominaja, ze mimo iz PS2 byla wczesniej od X360 to tez miala mozliwosc grania po sieci i podlaczenie dysku twardego. Stosujac zatem twoja filozofie, i pomijajac ze MS faktycznie lepiej to zrealizowal, to kto tu z kogo zerznal pomysly?? :> W ogole jak slysze, ze ktos okradl MS z pomyslow to mam ochote wybuchnac smiechem, bo to jakis kabaret przypomina.[/quote]

Jak bys chcial wiedziec to Xbox pierszy mial dysk i mozliwosc gry po sieci, PS2 dostalo dysk (tylko w Japoni zreszta gdzie dodawali go do FF XI) 3 lata po premierze gdzie Xbox mial go standardowo.
Na PS2 masz raptem kilka gier z mozliwoscia gry po sieci (FF XI czy Batelfield2) poza tym PS2 i PS3 razem maja mniej gier niz sam xbox z opcja gry po sieci, nie mowie juz o x360 ktory ma w 90% gier taka mozliwosc
[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']Technicznie i teoretycznie to wszystko bylo mozliwe juz na PS2 wiec nie widze tu zadnych innowacji zaslugujacych na miano prekursora w konstrukcji samego sprzetu i jego mozliwosci.[/quote]
Tak na "Twojej" PS2 tej lepszej od xbox'a technologicznie napewno miales wszystkie mozliwosci x360 albo i wiecej

[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']Moja PSX (1200PLN) chodzila bezawaryjnie bardzo dlugo mimo iz wtedy gralem na niej praktycznie w kazdej wolnej chwili. Zaczela sie psuc owszem, ale byla to wina tego iz uzywalem "piratow" (metoda na zapalke, metoda z podmiana plyty). Bledem konstrucyjnym w tej konsoli byl plastikowy element sanek lasera. Z czasem trzeba bylo konsole przekrecac w rozne fikusne pozycje i czytala :angry: Rozebralem te sanki, "podrasowalem" lutownica, plastikiem i pilniczkiem i konsola byla jak nowa. To byl sprzet wyjatkowo wydajny, nie mial wtedy zadnej konkurencji ktora mogla zagrozic jego pozycji, a do tego nie na tyle skomplikowany aby samemu nie probowac go naprawic.[/quote]

No fajna konsola jak sam musisz poprawki po producencie robic, nie kazdy lubi dlubac w konsoli.

[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']Twoje zapewnienia o bezawaryjnosci X-Box rowniez wzbudzaja jedynie moj usmiech na twarzy, bo dziwnie odwracasz kota ogonem. Nigdy nigdzie nie slyszalem, nie widzialem ani nie czytalem o tym aby komus spalil sie PSX, czy PS2.[/quote]

No moj PSX sie zfajczyl bo z zasilacza wbudowanego w konsoli, uwalil sie jakis kondensator czy cos i wyciekl z niego jakis kwas ktory strawil 1/3 konsoli, naszczescie uznali mi gwarancje.
Fakt ze duza czesc awari wynika z grania na piratach ale na xbox'sie tez malo kto w PL gral na orginalach a awarie byly sporadyczne

[quote name='Duracel' post='38906' date='14.02.2007, 11:55 ']parafrazujac ...semantycznym naduzyciem :rolleyes:)) To zupelnie inne gry, inna epoka, inna jakosc, chociaz ten sam co kiedys "miod i orzeszki". Doswiadczenie mojej skromnej osoby moze dla ciebie nic nie znaczyc, ale wieczory z kumplami, 0,7 Maximusa i Tekkenem bede wspominal pewnie z rozewnieniem do konca mojego zycia, tak jak wieczory z kumplami przy LECHu i Sensible Soccer (o ile ci to cos mowi) na Amidze :([/quote]

co do gier psx vs ps2 to po raz kolejny powtarzam sie zebys nie patrzyl na sama grafike, dlaczego np za najlepszego Tekkena uwazany jest Tekken3 lub w ostatecznosci TTT, bo nastepne poza grafa nic nie wnosily a jak wnosily to na minus.

Wiec ja polecam nawet tym co czekaja na PS3 kupic teraz Xa za polowe ceny, pograc rok az na PS3 wyjdzie te kilka kontynuacji na ktore sie czeka i zmienic konsole.
Naprawde w dzisiejszych czasach to nie jest trudne, ja co jakis czas wymieniam sobie PSP, na N DS czy teraz GBA Micro, a niedlugo moze na GPx32

Nie chce mi sie juz wiecej klucic, ja mimo iz mialem kazda konsole ktora jest na rynku (no poza jakimis Jaguarami i innyi ustronstwami), uwazam ze x360 ma najwieksze mozliwosci i na chwile obecna to najlepszy zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem "jak go nie kijem to go mlotkiem".
Chcesz dalej toczyc bezsensowny spor i linczowanie PS3 ale niestety piszesz bzdury.

Z powodu chwilowego braku sieci w domu, postaram sie odpisac na wszystko jutro rano. Tyle ze czytajac to co piszesz widze, ze to co w jednej chwili jest dla ciebie argumentem na korzysc X360 za chwile nie jest argumentem w przypadku PS3 i zbijasz to jakims innym wyjasnieniem. Sensowna rozmowa w takim przypadku jest wyjatkowo trudna.

Mozemy bez konca sie spierac, ja ci powiem ze PS3 jest mocniejsza nie tylko na papierze (co potwierdzaja fakty) a ty za chwile mi odpiszesz ze wlasnie ze nie jest lepsza a jezeli jest to tylko ociupinke tak? mini mini niewidoczna :> X360 to notabene PC (sam wpadles w pulapke na ktora cie tylko lekko skierowalem) a jak wiadomo technologia PC w kontekscie gier jest mowiac delikatnie, bardzo marnotrawna... stad wiatrak jak w chlodziarkozamrazarce i wciaz mimo to przegrzewanie sie sprzetu.

Nigdzie nie pisalem ze X-boxa nie mozna bylo podlaczyc do sieci, pisalem tylko ze PS2 wyszla wczesniej i rowniez mozna bylo grac w niej po sieci. Dysk nie musial byc dolaczany w zestawie, bo to jest standardowy, uniwersalny dysk IDE i kazdemu wygodniej bylo kupic sobie taki jaki sam sobie wybral.

Az korci mnie aby zbic reszte twoich fantazji... ale niestety musze juz wychodzic.
czesc :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Co za dyskusja! :) Nie będę cytował tylko napiszę kilka sprostowań o których pamiętam co by było szybciej :):

-X360 ma procka opartego o PowerPC a nie o Pentium4. Moc jego rdzeni ocenia się tak:
[quote]Though some say the performance of the Xbox 360 CPU is not very good, according to Capcom, the performance of a single core of the Xbox 360 CPU is 2/3 of the Pentium 4 with the same clock speed. When SMT is fully exploited, about 4 times larger performance can be observed. In terms of PC it's comparable with 4 SMT threads in a dual-core Pentium 4 Extreme Edition 840 (3.2GHz)[/quote]
[url="http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?p=919807"]Żródło[/url]

- Wychwalanie sieci M$ względem tej od PS3. PS jest na czym? Na linuksie? A na czym się buduje sieci? Na winowsie? :P A kto wymyślił sieć? M$? Czyli zerżnął sieć z innych! :D

- Jakaś gadka o headsetah? A PS3 nie ma? Nie ma durnego kabelka podpinanego pod pada tylko ma każdy zestaw słuchawkowy na BT (Bluetooth).

- X1 był teoretycznie mocniejszy od PS2.

- Po ile były gry na X360 na allegro na początku? Po 100zł? :D Pamiętam COD3 na X0 jak kumpel kupował - cena: 289+przesyłka!

- Wychodzi nowy iks z HDMI i 120GB HDD Black. Po przeliczeniu na nasze wychodzi 1790zł. Dodaj do tego HDDVD = 2600zł. Gdzie ta zaleta iksa? :D

- W PS3 jest wszystko w jednej paczce. A iks? Ciąga za sobą ogony w postaci klocka zasiłki i napędu.

- Sam przerabiałem ludziom wszystkie konsole. Jedyne awarie to zarzynanie lasera od kiepskich płyt desperados lub granie z kolegami po 20 godzin na dobę. A czemu w iks 1 nie padały tak często lasery? Bo wtedy dało się podpiąć większy dysk i grać tylko i wyłącznie z dysku. Ot cała tajemnica. Za to PSX działają do tej pory. :)

- Dreamcast- świetna konsola zabita przez własną matkę. Mój faworyt na tamte czasy!

- Amiga - dla mnie to symbol. Na niej się wychowałem. Do dziś ją podziwiam :).

Kiedyś usłyszałem stwierdzenie, że Bill dba o swoich klientów a Sony ma ich w d...! :) Tak. Szczególnie licencje oem np. windy albo zmniejszanie gwarancji do 3 miesięcy. :)
[url="http://gry.onet.pl/1485837,,Microsoft_ukrywa_prawd%EA_o_psuj%B1cych_si%EA_konsolach,wiadomosc.html"]Coś o awaryjności X360[/url]

Dla potwierdzenia proponuję wejść na jakiekolwiek forum o iksie i poczytać o jej bezawaryjności szczególnie posty Juchego. Znam osobę, która ma już 5 sztukę z gwarancji i dalej coś nie tak. :D

A na zakończenie dodam, że kiedyś M$ oświadczył, że dla nich rynek Polski się nie liczy bo jest nie opłacalny. Widząc poczynania Sony szybko zmienił zdanie. :D

PS. Zakończcie już tą nikomu nie potrzebną dyskusję. I nie wciskajcie na siłę iksa.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Wychodzi nowy iks z HDMI i 120GB HDD Black. Po przeliczeniu na nasze wychodzi 1790zł. Dodaj do tego HDDVD = 2600zł. Gdzie ta zaleta iksa? biggrin.gif"

Jeżeli M$ to potwierdzi to ci przyznam rację, jeżeli nie to ... ci jej nie przyznam. A po co kupować HDDVD? To jest temat o konsolach, x360 jedzie na dvd więc po co mu do grania napęd HDDVD? Nie jest potrzebny? A widzisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze zobacz porownanie gry pierwszej generacji, Ridge Racer 6 (x360) i Ridge Racer 7 (PS3) - ktory wyszedl rok pozniej a do tego to ta sama gra tylko pokrojona zeby tylko rozdzialke podbic utrzymujas framerate na przyzwoitym poziomie:

[img]http://www.joystiq.com/media/2006/11/compare.jpg[/img]

Jak widzisz na PS3: statek juz odplynal (ale nie ma sie co dziwic rok w porcie stac nie bedzie), plotki zdemontowali, woda juz tak nie faluje a i niebo jakies bezchmurne, ale gra chodzi w 1080i nie jak na x360 720p.

Co do samej grafy to pokaz mi jedna gre z pierwszej generacji PS3 ktora wyglada lepiej od starego jak swiat KAMEO, jak masz okazje to przejdz sie do Arkadii do Saturna tam na stoisku samsunga leci zajawka kameo z gameplayem i porostu urywa jaja, sam sie zdziwilem ze tak ta gra wyglda i wlasnie ja zakupilem za 40zl (z przesylka) a na PS3 bieda Panie, Resistance mimo kilku fajnych efektow nie bardzo wyrabia graficznie, dopiero Motorstorm jako pierwsza gra cokolwiek pokazuje.

Juchego takze dobrze znam bo tez nie jedna konsole mi przerabial tak samo jak DaX (DaXboX service) ktory jest moim dobrym kolega, i porozmawiaj sobie z nimi i zapytaj co czesciej u nich sie naprawia (choc Juchy to akurat chyba tylko xy robi), i choc bys nie wiem jak sie sprzeczal ze mna to maszynki sony sa duzo bardziej awaryjne i nie tylko lasery ale zasilacze czy porty padow to tez codziennosc w maszynkach Sony.

Co do wiatraka w x360 to nie wiem czy miales kiedys z nim stycznosc jak tak to bys wiedzial ze to nie wiatrak chalasuje tylko naped.

kojak_ct:

piszesz ze x byl teoretycznie mocniejszy od ps2, a praktycznie nie byl, porownaj kazda gre ktora wyszla na obie platformy, BLACK'a czy SPRITES CELLa to zobaczysz znaczna roznice, nie mowie juz o grach pokroju Ninja Gaiden

co do Twojej ceny CoD3 to gratuluje kolegi, ja tydzien po premierze kupilem za 103zl (francuza) a miesiac po premierze za 130zl (anglika), FN3 ktory jest na PS3 za 349zl wszedl z premiera konsoli.

Co do czarnego Xa to byl fake ktorego M$ nie demenuje bo niby po co, tak samo bylo z dyskiem 100GB.

Ja Swojego Xa kupilem za 850zl nowke (w czerwcu) ciekawe kiedy ty bedziesz mogl kupic w tej cenie PS3 (2-3 lata po premierze), to ze x360 nie ma HD-DVD to dobre posuniecie bo jak wiadomo nie kazdy porzebuje dorzucac 1000zl wiecej jak chce miec maszynke wylacznie do grania.

Jak wyszedl X to wszyscy psioczyli ze duzy (wiekszy od ps2) teraz jak jest mniejszy od PS3 to juz sie doszukuja ze zaslilacz osobno itd, ja wole zeby mi na polce mniej miejsca zajmowal a zasilacz i tak z tylu lezy i nie przeszkadza mi wogole.

Obaj widze ze jestescie fanami Amigi to powiniscie wiedziec ze grafika nie jest najwazniejsza. Ja tez kocham Amige i spedzilem pol zycia grajac w SS i takze po Amidze dopiero z premiera PSX zlapalem zajawke na granie (pogonilem Saturna i N64), z PSX i FFT spedzilem setki godzin tak samo jak z PES (wtedy goal storm czy ISS), nie jestem jakims Fun Boyem M$ ale poprostu patrzac obiektywnie "na chwile obecna" x360 > PS3 i jeszcze dlugo tak bedzie, tez mam nadzieje ze wyjda jakies gry ktore mnie zacheca do kupna PS3 ale jak narazie to PS3 traci wszystkie Exclusivy, teraz wyszedl Virtua Fighter 5 a juz zapowiedziany jest na X360, Ridge Racer o ktorym wspomnialem to ta sama gra co na x360, kolejny "niby exlusive" Ninja Gaiden Sigma ktora wyjdzie tylko na PS3 ponoc to nic innego jak leciutko podrasowana Ninja Gajden Black, "cudowne" Gran Turismo to zwykle GT3 z podbita rozdzialka, Tekken R. to czysty port z PSP, nie wiem jak wy ale wywalic 2000zl zeby poscigac sie w Motoracera i czekac 2 lata na Metal Gear Solid (ktory i tak mnie nudzi) to troche zboczone.

Od 3 lat nie gralem praktycznie w nic poza Halo (multi) choc mialem xa i ps2, gry mnie poprostu nudzily, kilka perelek typu Black czy Oddworld Stranger mnie na chwile poderwalo ale tak naprawde to dopiero z x360 zaczalem znowu grac, w tekiego BF2 mam juz ponad 150h rozegrane (czyli wiecej niz w ostatnich 4 latach na ps2).

Ja nikomu na sile Xa wciskal nie bede bo po co, jak naprawde chcecie czekac to prosze bardzo, jak ktos jednak sie zastanawia to moje zdanie jest takie jak wczesniej pisalem:

KUP XBOX360, JAK WYJDA KOSIORY NA PS3, DOKUP PS3 ZA POLOWE TEJ CENY CO TERAZ LUB WYMIEN ZA X360.

chyba ze kupujesz tylko do filmow Blue-Ray i zeby ladnie wygladalo (bo mi wyglad PS3 tez bardziej do sprzetu by pasowal) to kup PS3 bo w dobre gry to za rok najwczesniej pograsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

goldi69 - chyba zdajesz sobie sprawę że nikogo nie przekonasz. Xbox i Playstation to dwie totalnie rózne maszyny, inna filozofia dotarcia do klienta, inny katalog tytułów itd.

PS3 trudniejsze w programowaniu od PS2 ? :P Chłopie gdzieś się tego dowiedział ? :)

Obie mają swoje mocne strony i tyle- nie przekonuj że X360 jest lepsze bo jak widzisz, nie ma to najmniejszego sensu. No, chyba że chcesz wszystkim dalej wmawiać że jest inaczej.

Ja to podsumuję tak:
-niezawodny i cichy hardware
-3x większy dysk, wi-fi, czytniki kart pamięci
-Blu-ray
-ponad 20 zespołów developerskich 1st party wymieniających doświadczenia na nie spotykaną do tej pory skalę
-darmowa gra online i coraz mocniejsze wsparcie funkcji potrzebnych w sieci (chat, kamerki itd)
-łączność z PSP i możliwość odtwarzania materiałów z PS3 w dowolnym miejscu z hotspotem (niebawem)
-coraz większa oferta w PS Store, w przeciwieństwie do XBLA bardziej nastawiona na robienie ładnych i efektownych gierek a nie na 20-letnie trupki (Super Rub'a'Dub, Blast Factor, flow)
-Motorstorm, Killzone, White Knight, MGS4, FFXIII, FFXIII versus,Warhawk, Ratchet, Jak, Uncharted, Socom, Gran Turismo 5, Singstar, Heavenly Sword, Lair

To wystarczające argumenty dla kogoś, kto lubi mieć dobry sprzęt i niezłe gry. Tego MS nie kupi za żadne pieniądze bo najwyraźniej nie pojmuje filozofii że ludzie na konsolach grają nie tylko w shootery.

Na koniec - przeczytaj sobie ten wywiad, dowiesz się może co siedzi pod obudową PS3 i dlaczego za rok, dwa nie będzie mocnych na tytuły na PS3.

[url="http://ncroal.talk.newsweek.com/default.asp?item=486210"]http://ncroal.talk.newsweek.com/default.asp?item=486210[/url]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie za rok czy dwa tego nie wiemy, ale to ze na chwile obecna x360 > ps3 to fakt, wiem ze to takze wynika z tego ze x jest juz od ponad roku na rynku ale nawet developerzy z ps3 (nie ci bezposrednio z zespolu SONY tylko np EA) nazekaja ze sprzedaz wolno idzie i nie oplaca sie narazie gier wypuszczac bo sie nie zwracaja, i dobre tytuly dopiero wyjda jak trafi do domow kilak milonow konsol a jak narazie to sony jest daleko za m$ (no poza JAP ale oni sa niereformowalni).

Wiecej w tym temacie nie napisze (choc wiem ze nie raz mnie sprowokujecie jeszcze :P )bo mozmy tak pisac w kolko i nic z tego nie wyniknie, najlepiej miec obie konsole w domu + wii a jak kogos nie stac to kupi jedna i tez pogra, napewno zadna nie padnie jak Saturn czy Dreamcast bo ani m$ ani Sony na to nie pozwola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goldi69

Przemyslalem sprawe. Po tym co piszesz doszedlem do wniosku, ze nie ma sensu dalej dyskutowac. Tlumaczylem ci prosta prawde o roznicy w grach pierwszej i drugiej generacji i o tym, ze nie zaleznie od tego czy to bylby miesiac, czy rok po premierze X360, to programisci musza najpierw sie dobrze nauczyc PS3. Zawsze tak bylo i przy PSX i przy PS2 i teraz tez tak bedzie. Prawdziwy potencjal PS3 zobaczymy dopiero przy tych drugiej generacji. Przy trzeciej mamy do czynienia juz z wyciskaniem wszystkich mozliwosci do cna i dopieszczaniem, dlatego najwieksza roznica jest miedzy pierwsza i druga generacja. I nie zadawaj mi lakonicznych pytan ktore to gry pierwszej generacji moga konkurowac z tymi z X360. Przejzyj sobie fachowa prase i recenzje, swoje widzialem. Gralem na PS3 na pokazie w Forcie Wola, na X360 w Empiku i u kolegi o ktorym pisalem wyzej.

Z reszta twoich wypowiedzi nie mam sily polemizowac, bo sa na tyle oderwane od faktow, ze nie bardzo jest jak sie do nich odniesc :) Sama PS2 ma dzisiaj na tyle duzy potencjal ze mozna na niej grac w wyzszej rozdzielczosci o czym jeszcze jakis czas temu nikt nie snil i gdyby to komus wtedy przepowiedziec to pewnie by zapytal czy to bedzie jakis dopalacz grafiki... a co sie okazuje wcale nie jest potrzebny, bo PS2 wciaz zaskakuje i widac jak wiele sie zmienilo od czasow premiery do dzisiaj.

To co pisalem juz wczesniej i to co moglbym jeszcze napisac ujeli pieknie w slowach Kojak ct, Sand Wraith i albz74 lepiej bym tego nie ujal :) a i nie ma sensu sie wyklocac dla samej racji, graj na swoim "tanim" X360, my poczekamy juz nie dlugo na PS3 ...historia osadzi kto mial racje. Jak do tej pory sie nie mylilem X jest skazony :) Owego kolege od PS2 zarazilismy kiedys PSX'em do tego stopnia, ze komputera uzywa tylko do zgrywania materialow filmowych, a graniem na nim sie brzydzi :) Zrobil sie z niego koneser konsolowy i niestety tak jak i X1 taki i X360 nie przypadl mu do gustu. Grafika owszem nie jest zla, ale to co tygrysy lubia najbardziej i na co czekaja to PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, to co i jak opwiadało sony o swoim Ps3 zobowiązywało ich w dniu premiry wypuścic choć jedną gre która pokazywała by moc konsoli która by przycmiło xbox 360. Narazie ps3 nic nie pokazuje sredni resistane oraz sredni mostostorm. Gdzie ta moc, meczy mnie juz tłumaczenie ze programiści nie opanowali programowania konsoli to ile mam czekac 5 lat az sie nauczą. Sony miało obowiązek po ich zapowiedziach wypuscic choć jednego killera graficznego który mogł spokojnie komkurowac z gerasami. JAk im brakło czasu to mogli premier o 6 miechow przesunąc i tak fani wybaczyli by. A tak premiera wyszła duz gorsza niz start x 360. I tak pewnie kupie ps 3 ale jak sie pojwai to co oczekuje od niej czyli mgs 4 ff 13, i dmc 4. Ale na dzien dzisiejszy ps3 to wielki przegrany tej bitwy i nie ma sie co oszukiwać. Na kij mi narazie czytni blu rey ja kupuje głównie konsole do gier a filmy to juz poboczna sprawa. Jedno jest pewne Ps3 nei bedzie miało juz tak łatwo za duza konkurencja. No niestety "umarł król niech żyje król" Edytowane przez damiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek dowodzi jak mgliste pojęcie o rynku ma większość użytkowników konsol. Kłótnia o tym która konsola wygrała czy przegrała jest całkowicie bez zasadna, z kilku powodów. Podstawowym jest fakt iż PS3 tak naprawdę jeszcze nie ma. Każda konsola potrzebuje czasu by się rozpędzić. Z Dreamcastem i PS2 było tak samo. Ten pierwszy był na rynku ponad 6 miesięcy kiedy wyszło Playstation (dokładnie tak samo jak Saturn i PS1), a wszyscy wiemy jak to się skończyło. Nie ma to jednak większego znaczenia. Dlaczego ? Z prostych powodów. Wyznacznikiem sukcesu konsoli są gry.

Playstation 2, mimo narzekania programistów na zbyt trudną platformę, mimo technologicznie doskonalszych konkurentów (Xbox, Gamecube), nie miało sobie równych.
Xbox umarł ze względu na brak supportu, wypuszczono na niego garstkę dobrych gier, i kilka exclusivów dla których warto było kupić tę konsolę. Jednak PS2 w dalszym ciągu jest bardziej uniwersalna i grywalna, nawet niż Xbox 360, bo dla większości grafika nie ma tak dużego znaczenia.
Zauważcie iż Xbox oraz Xbox 360 nie posiadają kilku gatunków gier, miejmy na dzieję że to się zmieni. Jednak dla fana cRPG Xbox 360 to nie trafiona kompletnie platforma, na PS2 mamy dziesiątki Party Games, na Xboxa 360 obecnie żadnej. Wszystko w co możemy pograć to znane z PC FPPki , wyścigi i inne action.

Wyścig zacznie się za rok, kiedy do gry wejdzie PS3 oraz japońscy programiści. Ja nie stawiam na żadną platformę bo i tak mam wszystkie. Mam nadzieję że wszystkie będą współistnieć na rynku, bo na tym wszyscy zyskamy. Gry będą tańsze, lepsze i bardziej oryginalne.

Pozwolę sobie jeszcze stwierdzić że pisane obecnie słowa : "xxx to dla mnie wielki przegrany" to bezmyślne, dziecinne bzdury pisane przez kogoś kto nie ma zielonego pojęcia o przemyśle komputerowej rozrywki, gier video i mediów generalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgodze sie ze brakuje pewnego gatunku gier na x, boli mnie to bo męczą mnie juz w wiekszości same fpp. Ptrzebuje tego co dawało ps2. Ale na dzień dzisiejszy dla gier nie warto kupowac ps3 bo tak naprawde nic na nią nie ma. Trzeba poczekac az sie bujnie i ruszy. Ale sytuacja nie jest juz tak kolorowa jak z ps 2. Bill sie nauczył na piewrwszym xbox i wie co nalezy zrobic by przyciągnąc wikszą ilośc ludzi do swoje konosli. Dlatego zabiegi o producentów japońskich gier. No i cóz efekty są Lost Planet, Blu Dragon, dead Resing, Pes 6 a niebawem Lost oddesy na którą wszyscy czekamy. Wiec xbox 360 powali staje sie naprwde atrakcyjna platformą. I napewno sprzeda sie w wikszej ilosci niz 1 xbox który przecierał szlaki. Teraz wszysko w rekach producentów gier które jak najszybciej powiny trafić na ps 3. Uwazam ze mgs4,ff13,i dmc 4 powiny być tytułąmi startowymi wtedy Ms mogby zapomniec o swoim xboxie. To tylko sony wina ze devkity zostały zapóżno dostarczone do producentów i na start generalnei ne am w co grać ma nadzije ze zmieni se to w przeciągu 6 miesiecy bo nie mam zamiaru kupowc nowego pleja po to zeby sie kurzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wyzszej rozdzilki w Ps2 to chyba mowisz o VGA BOXie ktory sztucznie ja podbija, a na starego Xa wychodzily gryw 720p a nawet nieliczne w 1080i co po komponencie wyglada 10x lepiej niz po zwyklym RGB.

Co do Party Game ktorych ponoc nie ma na X360 to pierwsza z rzedu podam Fusion Franzy 2 (demo lezy na Marktplace).

A RPG to kwestia czasu, juz jest Blue Dragon niedlugo reszta, nie od dzis wiadomo ze Bil wykupuje powoli wszystkich Developerow i nie tylko Sony ale i Nintendo (np Rare). Zreszta xboxowy Oblivion duzo bardziej mnie kreci niz jRPG, bo nie kazdy lubi bic sie z domkiem czy tala kart nie mowie juz o kwiatkach typu FF X-2 gdzie zabijalo sie spiewem i tancem.

Niech Sony wypusci Kontynuacje FFT to kupie i za 3 kafle PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze w sprawie tego porównania Ridge Racer'a. na screenie z PS3 może i nie ma tego statku w oddali ale tuż za mostem pojawia się piękny żaglowiec (widać tylko dziób i troche masztu) którego nie na na screenie z X360. to akurat idzie na plus dla wersji z PS3 przynajmniej jak dla mnie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='39002' date='15.02.2007, 10:10 ']Ale na dzien dzisiejszy ps3 to wielki przegrany tej bitwy i nie ma sie co oszukiwa?.[/quote]


Oj koledzy koledzy, kiedy wy wlasnie albo oszukujecie, albo ulegacie tej zbiorowej histerii o ktora chodzilo Billowi i na ktorej szerzenie poprzez sprzedajne portale wylozyl pewnie kilkadziesiat tysiecy zielonych.

Jak mozna pisac, ze "na dzien dzisiejszy PS3 to wielki przegrany", skoro "na dzien dzisiejszy" nie ma jej w sklepach wiec przyrownujecie X360 ktory jest od roku do konsoli ktorej pewnie wiekszosc z was w rekach nie trzymala, no chyba ze wypowiadacie sie tutaj jako skosnoocy przyjaciele z azji lub tez bratni amerykanski narod :)))



goldi69

- Kolego, przepraszam cie bardzo, ale jestes niepowazny :) Jak ci sie pisze, ze Ps3 jeszcze nie ma w sprzedazy w europie i zebys sie wstrzymal z ocena do premiery, ze trzeba poczekac az programisci zapoznaja sie porzadnie ze sprzetem i najprawdopodobniej z chwila premiery europejskiej wyjdzie cos naprawde dobrego dla wymagajacych europejczykow... to piszesz, ze ty nie zamierzasz czekac, ze PS3 to wlasnie dlatego porazka m.in. i ze to glupie tlumaczenia itd.

...skolei jak ci drugi kolega pisze ze RPG na X360 praktycznie nie istnieje, to odpowiadasz, ze... "TO TYLKO KWESTIA CZASU" ;D czyli...

...jak go nie kijem to go mlotkiem ...i dlatego wlasnie ta dyskusja nie ma sensu :)

Co do rozdzielczosci to mam na mysli xploder ktory odblokowuje w konsoli wysoka rozdzialke i sa opcje wyjscia na VGA i HD (1280x720 i 1920x1080) Kabelek compozyt i zadne sztucznie, bo juz dawno czesc gier mialo opcje wyzszej rozdzialki 480p i wiecej, nawet taki stary TTT, coprawda tylko 480p ale jednak :)

Cala dyskusja przypomina mzonki biednego rosyjskiego ludu o tym, ze sa wielka potega swiatowa bo putin ma kurki od gazu i kiedys dlatego bo bylo zsrr i armia czerwona mimo iz dzisiaj jedza w kolko kartofle, a z ZSRR zostal kolos na glinianych nogach ze sloma w butach :o Rzeczpospolita tez byla kiedys (jeszcze przed rosja) wielka potega i rzadzila w europie, ale nic dzisiaj z tego specjalnego nie wynika (no moze poza tym ze po polsku mowimy a nie szwargolimy :) ...a tacy biedni kiedys Japonczycy? prosze bardzo jacy bogaci i silni dzisiaj :o wszystko jest wzgledne, nic nie trwa wiecznie a same checi nie zawsze wszystko gwarantuja...

...taka metafora polityczno-spoleczna, ale ukazuje, jak bogaty Bill Gates ktory chcial zawojowac swiat swoim Xboxem poniosl porazke z Sony raz... i poniesie ja drugi raz. Oczywiscie mam tu na mysli porazke w takim sensie, ze Bill nie zajmie pierwszego miejsca i nie zniszczy konkurencji :o

pozdrawiam

Edytowane przez Duracel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak wy ale ja mam Obliviona i Kameo, teraz jeszcze Blue Dragona wciagne (nie wiem ale jak dla mnie to sa gry RPG, do tego kazda inna a nie wszystkie na jedno kopyto jak na Playstation), na dzien dzisiejszy PS3 nie ma zadnego RPG (chyba ze sie myle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...