Skocz do zawartości
Robert Zawislan

50 cali Philips, Samsung, Panasonic czy jednak LG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się do was szanowni forumowicze bo głowa już mi pęka. Od miesiąca próbuje wybrać telewizor, czytając róże fora odwiedzając sklepy i z każdym dniem jestem głupszy. W saturnie czy media Panowie polecają telewizory w zależności od tego jakie mają logo na koszulce :). Na konkurencyjnym forum jedne telewizory są zachwalane na innym krytyka. Mój poprzedni telewizor to Toshiba 40tl838 (notabene kupiony po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na czarnym forum i zachwalaniu przez konkretnego forumowicza). Niby telewizor ok, 5 lat temu wyróżniał się może cienką ramką ale białe plamy na ciemnych elementach nawet zauważała moja druga połówka która od telewizora wymaga ... aby działał. Przez chwile byłem posiadaczem LG 43 lb650v. Obraz bardzo przyzwoity i nawet czernie ok (pomimo ze to chyba IPS).

Zwracam się z prośbą o pomocy w wyborze pomiędzy moimi propozycjami a i chętnie posłucham sugestii. Co rzuciło mi się w oczy:

  1. PHILIPS 50PUS6262
  2. PHILIPS 49PUS6412
  3. PHILIPS 49PUS6561

Czym różnią się w praktyce te modele

  1. SAMSUNG UE50KU6000
  2. SAMSUNG UE50MU6102
  3. SAMSUNG UE50MU6172

Czy warto dokładać czy różnice są niezauważalne przy codziennym urzytkowaniu

  1. PANASONIC VIERA TX-49EX600E

A może jakiś LG...

Telewizor będę używał tylko do filmów z internetu lub Netflixa, brak anteny naziemnej więc zupełnie nie interesuje mnie sygnał SD. Głównym wyznacznikiem jest fajny obraz bez rozmyć i szarpania przy szybszych akcjach z dobrą czernią i bielą. Ok odpowiedź brzmi OLED...ale może coś innego w granicach 2500.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie oglądam na wprost lub pod delikatnym kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smatr TV, Przeglądarka, Youtube, Netflix,  
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Tylko HD, 4K 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? W chwili obecnej nic
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 95% filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Noc 95%
17. Preferencje co do wielkości? 50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? rozmycia przy szybkich akcjach, prześwietlenia,   
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Brak
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsa 6262 odradzam. Sprzedalem kilka sztuk i co chwile jakies problemy z nimi byly. Obraz wyglada jakby byl za mgłą. Panaś spoko jak nie zalezy Ci na dobrym smarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...