Skocz do zawartości
damiah

Mirai DTL-632V200+ xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

A więc do kupna Mirai DTL-632V200 zachęciła mnie recenzja SławkaR który bardzo pozytywnie wyrażał poza tym miałem już dość swojego 29 calowego soniacza w którym co jakiś czas wyłączał się kolor i wskakiwał czarno-biały. Dysponując skromnym budżetem postanowiłem zakupić powyższy model wyłącznie do xbox 360.. Telewizor udało mi się nabyć w cnie 2398 zł. Co prawda cena zachęcająca. Pełen niepewności odbierałem swój telewizor i modliłem się Boże mam nadziej ze nie umoczyłem 2 kafli. Nerwowo zabrałem się do rozpakowywania TV. Wykonany jest dość zgrabnie nie ma się czego wstydzić nie odbiega niczym od TV za 4 tys zł. Swego xboxa 360 podłączyłem za pomocą kabla komponent trwało to długo bo z nerwów pomyliłem niebieski z zielonym (bo było ciemno). Po poprawnym podłączeniu i przełączeniu na hd ( 720p) porostu oniemiałem. Za 2400 otrzymujemy jakość co tu dużo gadać porostu nie trzeba się rzucać na TV za 4 kafle bo to bezsens. Na pierwszy rzut poszedł Gears of Wars a szczególnie 2 quest. To tam gdzie pada deszcz. Po prostu urwało mi łeb obraz ostry jak żyleta cud miód i orzeszki mój kolega który testował TV ze mną oniemiał ( zaczyna od dziś zbierać kasę na miraia). Na drugi rzut poszedł Sprinter Cell Double agent po prostu trzeba to widzieć no potęga. Następnie dead raising, blazing angels,FN3, PGR no i kameo które wygląda na hd przepięknie. TV nie smuży czas reakcji matrycy (6,5ms)zapewnia nam komfortową gre.. Zrobiłem 80 fotek z których wyszły mi dokładnie 4. Aparat do bani albo ja, raczej ja fotograf ze mnie nie będzie. Mam nadzieje powtórzyć fotki i załączyć je w tym tygodniu. Ale żadna fota nie odda tego co się widzi na żywca. Dla mnie bomba .Ja się cieszę że nie wydałem 3600 zł na samsunga z serii R71,72. Bo nie warto.
Po za tym nie miałem czasu za bardzo grzebac w ustawieniach bo to co widziałem na ustawienach firmowych dawało bardzo dobry efekt, troszeczke dodałem kontrastu i jasności. Co do czerni niema sie do czego przyczepić tak jak pisłał Sławek jest cool. Nie spodziewałem się po tym tv tak dobrej czerni tym bardzej wszędzie trobili ze u LCD ztym nie najlepiej. Dla przykładu mam wdomu jescze jeden LCD LG 32LZ 55 no i mirai daje duzo lepsz czerń niz moj LG. Pamientajcie jest to moja opinia i nikt nie musi sie z nią zgadzać. Ja jestem szcześliwym posiadaczem miraia. Mam tylko nadzieje ze niejest awarjny ale wrazie czego mam gwarancje.
Powiem jedno pożądanie zrobiona robota przez miraia nie spodziewałem się ze tak będzie.
Gra i buczy że aż huczy. Edytowane przez damiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='35129' date='16.01.2007, 23:19 ']A więc do kupna Mirai DTL-632V200 zachęciła mnie recenzja SławkaR który bardzo pozytywnie wyrażał poza tym miałem już dość swojego 29 calowego soniacza w którym co jakiś czas wyłączał się kolor i wskakiwał czarno-biały. Dysponując skromnym budżetem postanowiłem zakupić powyższy model wyłącznie do xbox 360.. Telewizor udało mi się nabyć w cnie 2398 zł. Co prawda cena zachęcająca. Pełen niepewności odbierałem swój telewizor i modliłem się Boże mam nadziej ze nie umoczyłem 2 kafli. Nerwowo zabrałem się do rozpakowywania TV. Wykonany jest dość zgrabnie nie ma się czego wstydzić nie odbiega niczym od TV za 4 tys zł. Swego xboxa 360 podłączyłem za pomocą kabla komponent trwało to długo bo z nerwów pomyliłem niebieski z zielonym (bo było ciemno). Po poprawnym podłączeniu i przełączeniu na hd ( 720p) porostu oniemiałem. Za 2400 otrzymujemy jakość co tu dużo gadać porostu nie trzeba się rzucać na TV za 4 kafle bo to bezsens. Na pierwszy rzut poszedł Gears of Wars a szczególnie 2 quest. To tam gdzie pada deszcz. Po prostu urwało mi łeb obraz ostry jak żyleta cud miód i orzeszki mój kolega który testował TV ze mną oniemiał ( zaczyna od dziś zbierać kasę na miraia). Na drugi rzut poszedł Sprinter Cell Double agent po prostu trzeba to widzieć no potęga. Następnie dead raising, blazing angels,FN3, PGR no i kameo które wygląda na hd przepięknie. TV nie smuży czas reakcji matrycy (6,5ms)zapewnia nam komfortową gre.. Zrobiłem 80 fotek z których wyszły mi dokładnie 4. Aparat do bani albo ja, raczej ja fotograf ze mnie nie będzie. Mam nadzieje powtórzyć fotki i załączyć je w tym tygodniu. Ale żadna fota nie odda tego co się widzi na żywca. Dla mnie bomba .Ja się cieszę że nie wydałem 3600 zł na samsunga z serii R71,72. Bo nie warto.
Powiem jedno pożądanie zrobiona robota przez miraia nie spodziewałem się ze tak będzie.
Gra i buczy że aż huczy.[/quote]

Pragnę ostro zaprotestować przeciwko ostatniemu zdaniu. Buczenie zasilacza występujące w poprzednim modelu tutaj zostało wyeliminowane, tak że absolutnie nic nie buczy ;):):)

I spraw sobie D-suba, powinno być jeszcze lepiej. A i zdejmij to podświetlanie matrycy trochę. Fabryczne ustawienie na 10 nie jest dobre jak siedzisz z nosem w telewizorze. Inaczej po 24 godzinach ciurkiem, jak już ochłoniesz po tylu tytułach, to oczy Ci wpadną do środka głowy :)

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chodziło mi o buczenie zasilacza tylko buczenie to przenośnia że wszysko jest ok. to takie powiedzenie "gra i buczy że az huczy" zaden zasilacz nie buczy niema tu mowy wszysko jest idalnie.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='35134' date='16.01.2007, 23:46 ']nie chodziło mi o buczenie zasilacza tylko buczenie to przenośnia że wszysko jest ok. to takie powiedzenie "gra i buczy że az huczy" zaden zasilacz nie buczy niema tu mowy wszysko jest idalnie.
Pozdrawiam[/quote]


Kurde, za mało emotikonek dałem czy jak.. żartuję przecież :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zauważyłem emotikonek no wiesz osd 10 mam prawo, . No musze zjechac troche ile poponujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='35138' date='16.01.2007, 23:51 ']nie zauważyłem emotikonek no wiesz osd 10 mam prawo, . No musze zjechac troche ile poponujesz ?[/quote]

No wiesz, z tym też żartowałem, ustaw jak Ci pasuje. Ja jadę na 1,2 lub 3 przy pracy na PC, przy filmach z PC czasem 5. Przy telewizji na 4 - 7, w zależności od nastroju i oświetlenia zewnętrznego. Im mniej światła na zewnątrz tym mniejsze daję podświetlenie.

W każdym razie masz luksus bo 10 kroków do wyboru W menu to ta funkcja, co ktoś ją wielce inteligentnie nazwał "słaba czerń"

A właśnie, są LCDki co wogóle nie mają tej regulacji, albo mają raptem 2 nastawy, full i econo, ale to przeważnie z tych taniuśkich tak po 4 tys, więc nie ma się co dziwić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie OSD też zasadniczo możesz na polski przestawić jeśli jeszcze przypadkiem w emocjach nie doszedłeś do tego :)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że sie nie skusiłem na te taniuskie bo bym teraz jadł chleb ze smalcem :),a czynniki niezależne rozbiły by mi słoik nagłowie. Ciesze się ze ci zaufałem i poszedłem twoja drogą master nie zbłądziłem ;)
A ty nadal sprzedajesz czy zostawiasz sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='35143' date='17.01.2007, 00:04 ']dobrze że sie nie skusiłem na te taniuskie bo bym teraz jadł chleb ze smalcem :),a czynniki niezależne rozbiły by mi słoik nagłowie. Ciesze się ze ci zaufałem i poszedłem twoja drogą master nie zbłądziłem ;)
A ty nadal sprzedajesz czy zostawiasz sprzęt ?[/quote]

Powiem że powoli się łamię czy nie zostać jednak przy 32 calach. Większość moich uwag odnośnie sygnału SD z bliskiej odległości, zasadniczo ma swoje źródło w bardzo, bardzo, bardzo marnym bitrate z jakim zwykłe programy typu TVP1, TVP2 nadawane są w Nce. Sygnał o kompresji na poziomie Youtube nigdzie nie będzie wyglądał dobrze.

Poczytałem trochę na ichnim forum i wychodzi że nie zawsze tak było, więc może nie zawsze tak będzie. A podnosi się coraz więcej głosów że przesadzili z kompresją. Zastanawiam się czy się pozbawiać tych 5 cali tylko dlatego że na razie nadawca tak nadaje, a nie inaczej. Zauważyłem że niektóre filmy lecą z lepszą jakością, niektóre programy z gorszą. Mam tylko nadzieję że będzie szło ku lepszemu.

Przykładowo porównując niemiecke stacje FTA nadające sygnał SD to różnica jest kolosalna i nawet te 1,5 metra odległości z której oglądam jest bardzo dobrze. Więc to nie jest problem złego odbioru sygnału SD jako takiego, na telewizorze LCD, tylko dostawca ciut się zapędził z upakowaniem programów na jednym transponderze.

Okazuje się że problem marnej jakości programów SD podawanych z Nboxa wyraźnie zaczyna doskwierać ludziom nawet z działu Philipsa HD Prepared 32PW9551 CRT. A to przecież telewizor kineskopowy !! Ale pikseloza jest już tak duża że i na tym mocno widoczna i przeszkadzająca, więc już kurcze nic mnie chyba nie zdziwi.

Powiem tak, waham się do tego stopnia że decyzję pozostawiam w rękach potencjalnego kupującego. Trafi się w najbliższym czasie to sprzedam i kupię tego 27 cali. Nie trafi się to zostawię, a może akurat coś się poprawi w kwestii nadawania sygnału SD, na szczęście konkurencja na rynku jest i może ona wymusi poprawę jakości.

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='35129' date='17.01.2007, 01:19 ']Zrobiłem 80 fotek z których wyszły mi dokładnie 4. Aparat do bani albo ja, raczej ja fotograf ze mnie nie będzie. Mam nadzieje powtórzyć fotki i załączyć je w tym tygodniu.[/quote]

Czekam na fotki, jak mozesz to wrzuc chociaz te cztery bo juz doczekac sie nie moge :_beczy::wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce wstawic foty ale nie wychodza mi tylko informacja bład na stronie. Moze cos zle robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do wątku głównego, wyczytałem tu i tam, że Mirai wyjątkowo "lubi" sygnał z Xboxa podawany po componencie i w odczuciu wielu osób jest to najlepsze połączenie. Piszę o tym w kontekście moich wcześniejszych rozważań nad podłączeniem D-Sub. A nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd i narażać na dodatkowe koszty zakupu kabla. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='35296' date='17.01.2007, 23:12 ']chce wstawic foty ale nie wychodza mi tylko informacja bład na stronie. Moze cos zle robie.[/quote] Moze wstaw na [url="http://imageshack.us/"]http://imageshack.us/[/url] :blink:

Edytowane przez jacecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zajade do domku spróbuje wstawić, ale zastanawiam sie czy je wrzucić bo nie oddaja zadnego efektu, a efeky jest pirunujący. Pomyśle o nowych fotach z lepszego apratu.Jak chcesz to przesle ci je na maila by zaspokoic twoją ciekawośc ale te foty nawet w połowie tego nie oddaja.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mały update w kwestii połączenia xboxa z LCD.

Znalazłem taki test:

[url="http://hardware.teamxbox.com/reviews/xbox-360/40/Xbox-360-VGA-HD-AV-Cable/p1/"]http://hardware.teamxbox.com/reviews/xbox-...HD-AV-Cable/p1/[/url]

Stoi tam jak byk że z takim kablem Xbox obsługuje 1360x768 czyli natywną rozdzielczość panela co daje 1:1 piksel w piksel. W tym przypadku nie występuje skalowanie z 720p (1280x720) do 1360x768. Zaznaczam że sam tego nie testowałem, ale na logikę takie połączenie powinno dać jednak lepszą jakość jak przez component, a zasadniczo najlepszą możliwą z dostępnych dla xboxa. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!
tak mnie nakręciliscie że juz podjołem decyzje o kupnie tego LCD-ka
bedzie mi słuzył do XO i ogladania telewizji
ale jestem ciekaw jak po waszych testach wyglada sprawa oglądania telewizji ja mam ja z UPC
czekam niecierpliwie na wasze odpowiedzi !!
warmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warmik, ja też mam UPC i byłem mile zaskoczony tym co oferuje Miraj w SD, o czym już zresztą pisałem w innym wątku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='warmik' post='37552' date='03.02.2007, 00:21 ']Witam !!
tak mnie nakręciliscie że juz podjołem decyzje o kupnie tego LCD-ka
bedzie mi słuzył do XO i ogladania telewizji
ale jestem ciekaw jak po waszych testach wyglada sprawa oglądania telewizji ja mam ja z UPC
czekam niecierpliwie na wasze odpowiedzi !!
warmik[/quote]


Sądzę że paradoksalnie z kablówki może być obraz lepszy na niektórych stacjach, jak z Nboxa z kanałów SD, z racji małego bitrate tych stacji w N. Ale cudów się nie spodziewaj, obraz będzie podobny, jak na setkach innych telewizorów LCD wszelkich marek, nazwijmy to klasy popularnej, czyli nadal do d..... Zobacz sobie w dowolnym sklepie jak wygląda sygnał SD na telewizorze LCD. Zobacz i podejmij decyzję czy Ci taki obraz odpowiada.

Kluczowymi parametrami są tu przekątna ekranu i odpowiednia dla niej odległość z której będziemy telewizję oglądać. Oceniam że dla 32 cali to dla sygnałów SD jakieś 2,5 - 3 metry byłoby ok. Dla Xboxa oczywiście spokojnie może być sporo mniej. Jeśli TV będziesz oglądać z 1,5 metra to wybierz mniejszą przekątną LCD lub kup CRT. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Mam parę pytań odnośnie Mirai 632v200:
1. Jakie ustawienia tego telewizora możecie polecić pod xbox`a 360?
2. Czy u was też występuje efekt utraty kolorów gdy obraz ogląda się pod pewnym kątem (wystarczy przechylić głowę o 10˚ - 20˚ i obraz zaczyna delikatnie przechodzić w niebieski, im większy kąt tym gorszy obraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Marduk' post='40504' date='01.03.2007, 00:33 ']Witam!
Mam parę pytań odnośnie Mirai 632v200:
1. Jakie ustawienia tego telewizora możecie polecić pod xbox`a 360?
2. Czy u was też występuje efekt utraty kolorów gdy obraz ogląda się pod pewnym kątem (wystarczy przechylić głowę o 10˚ - 20˚ i obraz zaczyna delikatnie przechodzić w niebieski, im większy kąt tym gorszy obraz)[/quote]


1. Nie wiem, nie mam Xboxa. Ale ogólnie polecam ustawienie na wprost głowy oglądającego :)

2. Oczywiście że występuje, jeśli patrząc na wprost masz ustawione wszystko optymalnie, czytaj nie przesadzone, to przy każdej odchyłce zauważysz lekką utratę kolorów. To jest ekran LCD i jest to normalne zjawisko, tak samo jak w każdym innym TV tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...