Skocz do zawartości
kmac

denon 2307 i n-box

Rekomendowane odpowiedzi

1.N-box - HDMI do Denon 2307 – HDMI do Sharp XD1 --> ciemność. :)
Czy komuś z Was udało się uzyskać obraz po HDMI z n-box wykorzystując jako przelotkę amplituner?

2.Denon 2307 wysyła menu ekranowe po HDMI z rozdzielczością max 480 i.
Na Sharp XD 1 też mam ciemność. :)
Po component i niżej menu ekranowe jest widoczne bez problemu.
Czy XD1 nie konwertuje takiej rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3806 i problem jest ten sam. Sygnał z n-ki nie przechodzi przez ampli. Na recorderze pali się czerwona lampka pokazująca błąd.
Wydaje mi się, że to może być problem z HDCP w Denonie. Ja poradziłem sobie z tym tak, że wszystko oprócz VOD oglądam po component przez ampli (IMO nie ma różnicy z HDMI) a VOD idzie po HDMI przez switch Belkina bezpośrednio do TV (mam 1xHDMI w TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że niestety popełniłem błąd kupując 2307 zamiast 1907.
Zapłaciłem dodatkowe pieniądze za nieużyteczny gadżet. (HDMI) :D

Druga sprawa to OSD - przypomina to sprzed 10 lat z Atari.
Wiem że, jest to firma budżetowa i nie należy się za wiele spodziewać, ale mogliby dołożyć następną kość za 1 $ i poprawić interface graficzny.
Z drugiej strony to jego zawartość.
Interesuję się nowoczesnymi technikami audio i video chyba od zawsze i jeszcze nie opanowałem wszystkich potrzebnych ustawień bez zaglądania po raz n-ty do instrukcji.
Przeciwieństwo to menu Sharp - ładny interface graficzny , instrukcja niepotrzebna przy wprowadzaniu zmian.
Czytałem że dopiero Sony w swym najwyższym modelu amplitunera ma interface graficzny z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm a nie sądzicie, ze to nie wada Denona tylko nboxa??? Z tego forum (i nie tylko) wynika, ze nbox ma poważne problemy z hdmi (w wielu modelach tv). więc ja bym obstawiał winę nboxa. Ma skopany e wyjście hdmi, niekompatybilne z wieloma urządzeniami, nie trzyma poprostu standardu hdmi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam innego urządzenia z wyjściem HDMI - HDCP.
Nie mogę tego sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba nie jest wina n-ki.Ja mam denona 2807 oraz kissa dp-600. Popodłączeniu kissa prze denona mogę oglądać tylko niezabezpieczone hdcp płyty dvd. Co prawda udało mi się raz obejrzeć n-kę przez denona, ale po zmianie źródła w denonie - tylko ciemność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Denon BARDZO rygorystycznie przestrzega spraw związanych z prawami autorskimi. Ich interfejsy cyfrowe są drakonskie pod tym wzgledem. Jakiekolwiek odstepstwo od ustalonego standardu i jest "CUT"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...