Skocz do zawartości
Orzel94

TV 4k HDR 4-5,5kPLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam TV 4k z HDR i już mam chaos totalny w głowie. Tak jak w formularzu na dole zależy mi na obsłudze netflixa i w miarę akceptowalnym HDR (choć priorytetem jest ogółna jakość obrazu). Telewizor będzie również służył do grania (przez pewną część czasu) więc absolutnym must-have jest dla mnie obsługa sygnału 2160p/60Hz/HDR.

tu telewizory nad  którymi się zastanawiałem:

Panasonic TX-58EX703E (słaby HDR i 60Hz ale tańszy)

Samsung UE55MU70xx (nie mam zielonego pojęcia czym się poszczególne wersje różnią, sklepy mają nawet wersje wielkościowe których na stronie producenta nie ma..... i tu pytanie o mini-jacka raczej chyba nie ma ale strona samsunga mówi że w 7072 jest a sklepy że przeciwnie, całkiem niezły HDR ~500cd/m2)

Samsung UE55KS8000 (na ceneo widzę że da się go dostać za ~5400zł)

Sony KD-55XE8096 (ten ma tylko 60Hz pytanie czy warto dopłacać do XE85 i procesora X1, nie wiem jak z HDR, a moze zainteresować się modelami XD? (mają triluminos?))

LG 55UH8507 i lg 55uh950v (pierwszy ma słaby HDR, drugi nie znalazłem testów)

Więc dylematów jest sporo bo taki na przykład samsung mu7000 ma zauważalny HDR ale troche nienasycone kolory a LG uh950v ma panel quantum ale IPS i słaby HDR dlatego prosiłby oprócz wymieniania konkretnego modelu o krótki opis dlaczego akurat ten.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 

~2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 

2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 

raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 

90 stopni względem TV przez 2-3h dziennie (od strony zachodniej przy czym strickte zachód na szczęście zasłania blok)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 

Stara plazma panasonica
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 

akceptowalny HDR, 4k, Netflixa, matryce 100-120Hz, niski input-lag, MINI-JACK (to jest istotne choć jeśli będzie sporo lepszy TV bez to jakoś przeżyje)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?

4k + kablówka 1080p/i
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?

komputer, bluray, w przyszłości może ps4 pro 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 

2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 

matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 

filmy, piłka nożna/skoki narciarskie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? 

tak -netflix, youtube,etc. przeglądarka okazyjnie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 

tak, 20-40%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 

wieczorami/w nocy
17. Preferencje co do wielkości? 

~55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 

słaba czerń i wyłączanie podświetlenia na 0.5s "bo akurat nic nie ma na ekranie" (ok czerń jest przez te 0.5s lepsza ale nerwi migotanie)
19. Preferencje co do marki ? 

byle była to jakaś marka
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 

na drobny plus ale wybitnie nie jest to must-have
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 

4000-5500zł (prawdopodobnie nie będę mógł przekroczyć 5,5k)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

prawdopodobnie (tu pytanie ewentualnie gdzie ją robić w sensie firma/sklep czy jakiś rtvmaniak i przy zakupie?)

 

EDIT: kiedyś się wzbraniałem przed ambilightem ale ponoć poprawia wrażenia w ciemnym pomieszczeniu

edit2: czy materiały w Dolby Vision mogę oglądać z HDR na TV tylko z HDR10? (z widocznym HDRem)

Edytowane przez Orzel94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje mniejszy calaz sony 49xe9005 lub panasonic 49ex780e najlepsze na chwile obecną 55 przekracza budżet sony ma hdr 1000 i mają matryce 120hz. Niestety na rynku mało TV z matrycami 120 a te sa raczej najlepsza opcją , jeszcze zeszłoroczne serie sony xd85 , Panasonic dx800 i chyba dx750 ale ten ostatni musisz sprawdzić , dx800 przekracza budżet . POZDRO

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 49cali nie będzie za małe do mojej miejscówki? przyznam się nie porównywałem na własnych oczach rozdzielczości do odległości (acz wiem że 4m do 42 calowego FHD z którego korzystałem jakiś czas to zdecydowanie za dużo XD faktycznie uznałbym siebie za jedną z tych osób które "widzą piksele" :D ) więc opieram się na tych wszystkich magicznych tabelkach/kalkulatorach mówiących że 2m to maksimum dla 4k 55 cali. 

a tym modelom na pewno się przyjrzę (ale już chyba jutro rano bo późno ;) )

Edytowane przez Orzel94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te telewizory i recenzje i chyba faktycznie xe9005 i ex780e wyglądają najlepiej (KS9000 cenowo podobny do soniaka ale krawędziówka i chyba go nie przewyższa nawet w HDR, ponoć wygasza po 2-3s jasne sceny)

wychodzi mnie więcej tak że Sony:

+ podświetlenie direct, android TV za te 5400PLN

-cena względem panasonica (pytanie czy uzasadnia różnice w jakości?)

Panasonic:

+cena(!) ~4500PLN za 50` (niestety 58 to już ~6000PLN :( ), 3D i niższy inputlag (chociaż 22 a 31ms to chyba nie do zauważenia)

-firefoxOS (nie wiem jak długo pociągnie ale pytanie czy to wada bo pewnie prędzej czy później skończę z XBO S jako odtwarzacza 4k bluray) i krawędziowe podświetlenie

 

Czy ktoś widział może te telewizory i byłby w stanie mi porównać je ze sobą? (chodzi mi o przewagę soniaka jaką daje mu direct led i jak działa firefoxOS)

No i jeszcze kwestia przekątnej, muszę spróbować ocenić czy te 49` wystarczy do mojego pokoju bo jak sklepie stoi obok siebie 65 i 49 to ten mniejszy siłą rzeczy wygląda blado

Edytowane przez Orzel94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...