Skocz do zawartości
  • 1
USS-SMAUG

uniwersalna odległość projektor - ekran POMOCY

Pytanie

Witam,
być może mój wpis będzie pasował do opisu działu ("głupie pytania") ale jednak liczę na jakąś pomoc.
 

Muszę (bardzo) szybko podjąć decyzję o odległości w jakiej będę miał projektor (którego jeszcze nie mam) od ekranu (ten mam - 92").

Niestety problem w tym że jeszcze nie wybrałem jaki model zakupię, w związku z czym nie mogę wejść na te mądre strony które polecacie w różnych postach (które oczywiście czytałem).
Tzn. wejść mogę, ale informacji nie uzyskam konkretnej.
 

Co wiem:
- wielkość ekranu: 92"
- odległość ekranu od oglądającego 3-3,5m.

Pożyczyłem sobie na szybko do przetestowania BENQ MW705 i wychodzi, że ustawiłem go na 3,3m od ekran. Idealnie to on i tegoż ekranu nie wypełnia, tzn jakby z proporcjami coś nie tak było, ale nie chce gościowi mieszać zbytnio w ustawieniach.

Mam więc 2 pytania:
1) czy projektor bezpośrednio nad głową to dobry układ? (hałas itd.?)
2) czy mogę przyjąć jakąś uniwersalną odległość nie znając konkretnego modelu projektora?
3) czy 10-20cm różnicy zrobi dużą różnicę? Na załączonym obrazku widać, że dla tego BENQ co mam tolerancji prawie nie ma :(

ewentualnie 4) może jakiś projektor doradzicie od razu? ;) budżet: ok 4 do 5 tyś., użyteczność: 80% filmy, 20% granie na PS4, sufit biały (brak opcji zaczerniania)

Z góry BARDZO BARDZO dziękuję za pomoc :)

 

Zrzut ekranu 2017-04-25 09.25.13.png

Edytowane przez USS-SMAUG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...