Skocz do zawartości
jolley

LG 58UH635V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Z powodu dostępności niewielkiej ilości informacji i opinii na temat LG 58UH635V założyłem ten temat.
Specyfikacja http://www.displayspecifications.com/en/model/28c4504
Nie doszukałem się także rzetelnego testu powyższego telewizora - mam na myśli taki jak forumowy, w którym opisane jest wszystko od A do Z.
Dotarły do mnie niepotwierdzone informacje o rzekomych problemach z rozdzielczością 4K.
Ten model ma właściwie wszystko czego chcę(matryca VA, 4K, 55" +), oprócz matrycy 120Hz, ale liczę w tym wypadku na moc "upłynniaczy".

Czy ktoś z Was forumowicze posiada ten TV? Czy jest on godny zakupu?

Dziękuję za wszelkie opinie
Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad tym TV, naszukałem się informacji ale konkretnych jest niewiele. Można spotkać się z opiniami, że matryca VA innoluxa ta sama co montowana w panasonic dx700 i jego odmianach. Chyba jedyny LG z niższej i średniej półki cenowej gdzie nie jest ściemniane 4K bo jest RGB nie jak w innych RGBW. Na jednym forum gość napisał że czarny lepszy niż w KS700 którego też posiada i mierzył maksymalną jasność i wyszło mu ok 600 nitów. Tu trochę nie chce mi się wierzyć przy tej cenie telewizora. Brak informacji o Input Lag, nawet support LG nie podał mi tej informacji bo jej nie posiadają. Nie wiem czy zależy Tobie na podłączeniu konsoli. LG miały przede wszystkim problem z input lagiem przy grach z HDR. Była poprawka, też nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi czy objęła ten model. Cena bardzo fajna, wielu ludzi chwaliło TV w tym przedziale cenowym. Nie podobają mi się za bardzo nóżki i że telewizor buja się na nich przy najmniejszym dotknięciu. Właśnie w związku z brakiem konkretów zrezygnowałem z zakupu tego TV chociaż wygląda obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję go powiesić, więc nózki to nie problem dla mnie. W tej chwili dysponuję xbox 360, więc szału nie ma, aczkolwiek nie wiem co będzie w przyszłości :P
W sumie taki ze mnie gamer jak z koziej... no
CEna jest bardzo ok, bo LG do połowy maja zwraca 200zł za ten model, więc w RTV Euro jest za 3600 - 200. W tym przedziale ciężko co innego wykrzesać

Ja planuję go powiesić, więc nózki to nie problem dla mnie. W tej chwili dysponuję xbox 360, więc szału nie ma, aczkolwiek nie wiem co będzie w przyszłości :P
W sumie taki ze mnie gamer jak z koziej... no
Cena jest bardzo ok, bo LG do połowy maja zwraca 200zł za ten model, więc w RTV Euro jest za 3600 - 200. W tym przedziale ciężko co innego wykrzesać.

Celowałem na początku w Panasa, ale cięzko kupić coś nie z wystawki/zwrotu.
Btw. na co się zdecydowałeś?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, też uważam że w kategorii cenowej bez konkurencji. Ten LG chyba także powoli znika ze sklepów. Na stronie Euro RTV nie ma go, jest w media expert też ze zwrotem 200 zł. Raz ich odwiedziłem z materiałami na pendrive, minęły dwa tygodnie, chciałem jeszcze raz przetestować na innych filmikach i okazuje się że nie ma go już nigdzie w okolicy. Można zamówić przez neta z odbiorem za kilka dni. Mam jeszcze około miesiąca do zakupu. Jeszcze się zastanawiam czy pójść właśnie w taki budżetowy i bardzo dobry w swojej klasie cenowej TV jak LG 58UH635V lub Panasonic dx700 / dxu701 / dxe720 czy jednak dołożyć trochę kasy. Mój ewentualny max to 5000 więc tutaj byłby KS7000. Boję się tylkorozklejonej ramki lub trafienia na egzemplarz ze zwrotu. Jak już kupię TV to chciałbym się nim cieszyć a nie kombinować z gwarancją, rękojmią i innymi cudami. Bardzo ciekawy też jestem TCL X2 Trochę dziwnie wyglądają dolne głośniki ale parametry mają być kosmiczne także w cenie 5000. Podobno w sklepach pod koniec maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic ? nie posiadamy tego TV ? Obecnie można go kupić za 3.5tys , Chciałem kupić Panasa DX70x ale są tylko z ekspozycji sklepowej... więc poluje na tego LG...

Jedyne co mnie martwi to informacja producenta :

"Ze względu na budowę tego wyświetlacza, jakość obrazu nie ulega pogorszeniu nawet wtedy, gdy patrzymy pod kątem. Dzięki temu obraz o pięknych i żywych barwach można oglądać z każdego miejsca w pokoju."

A według displayspec... matryca VA i czy rzeczywiście taka tam jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie osoby, które kupiły ten TV wypowiadały się na forum, że siedzi tam matryca VA (pomimo zapewnień producenta, że jest to IPS).
Zacytowaną przez Ciebie informację chyba można uznać za marketingowy bełkot, który klepią dla wszystkich swoich produktów, bez wnikania w jego parametry.
Mnie przed zakupem tego modelu LG blokuje tylko i wyłącznie kwestia input laga, ale niestety jeszcze nikt tej informacji mi nie udzielił, a i w necie nie wyszło mi zbytnio wyszukanie takiego testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca va wcale takich złych kątów nie mają jak je malują ;)
Ja spokojnie wszystko widzę w moim panasie cx700, nawet przy około 170°

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

A skoro nie grasz dużo to po co ci kosmiczny input lag?? Mając nawet 40-50ms i tak tego nie odczujesz a ten tivik raczej nie ma wyższego. Dla niedzielnego gracza wystarczający według mnie.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, blachon napisał:

Chyba wszystkie osoby, które kupiły ten TV wypowiadały się na forum, że siedzi tam matryca VA (pomimo zapewnień producenta, że jest to IPS).

No to nieźle... prawdopodobnie nie będę miał możliwości kupowania na "żywo" , muszę zamówić TV, a nie bardzo uśmiecha mi się zamówić TV za prawie 4tys. a później pluć sobie w twarz, że szukałem TV z matrycą VA a dostałem IPS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, christoff.w napisał:

skoro nie grasz dużo to po co ci kosmiczny input lag?? Mając nawet 40-50ms i tak tego nie odczujesz a ten tivik raczej nie ma wyższego. Dla niedzielnego gracza wystarczający według mnie.

Absolutnie nie wymagam "kosmicznego" input laga, ale chociaż test mówiący o takim przedziale jak piszesz, byłby dla mnie uspokajający.
A tak jest wielka niewiadoma.
 

3 godziny temu, ascorp napisał:

No to nieźle... prawdopodobnie nie będę miał możliwości kupowania na "żywo" , muszę zamówić TV, a nie bardzo uśmiecha mi się zamówić TV za prawie 4tys. a później pluć sobie w twarz, że szukałem TV z matrycą VA a dostałem IPS...

No to wówczas odsyłasz do sklepu i odzyskujesz pieniądze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, ale wolałbym uniknąć takich perypetii...

Dobra już jestem prawie zdecydowany na tego LG, ale jedno pytanko bo gdzieś obiło mi się o uszy, że LG czy Panas mają problemy z dyskami/pendrive w formacie NTSF, albo nawet i działają tylko kiedy dysk zostanie sformatowany w danym TV, jak jest z tym LG ktoś może potwierdzić że działa bezproblemowo system plików NTSF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model bo już się pogubilem? Napisz mi, też poszukam z ciekawości. :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Masakra, znów w uk ten LG 58UH635V kosztuje niecałe 500 funtów (2400zł) a w pl 3500zł...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas rozmawiam o LG 58UH635V, no za 2400 to bym brał w ciemno... a w jakich sklepach jest za tyle ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas rozmawiam o LG 58UH635V, no za 2400 to bym brał w ciemno... a w jakich sklepach jest za tyle ? 

Pomyłka. Te niecałe 500 funtów to za wersje 50" a 58" kosztuje ponad 600 więc w sumie podobna ceba jak w pl.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Na bank matryca va ale ten hdr effect...co to ma być w ogóle?
Gdzie indziej wyczytałem nazwę hdr pro i to już jest lepiej... ;)
Na jednym z filmików na yt widać w menu tv że ma tę opcję oraz dwie dodatkowe pt: "expert" do ustawień w dzień i noc (dobre do kalibracji?)
Oto zrzut ekranu tego menu:
d6220eec4a4e29bbc0a0cef8b94a434e.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ps.brak magic pilota z żyroskopem... :(
Ale może można dokupić i używać?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ja lubię trylion ustawień... 

Ktoś coś odnośnie dysków/pendrive i systemu plików NTSF ?

Magic pilot dokupić pewnie, że można i z tego co się orientuje psują zamiennie, czyli jeżeli dany TV obsługuje Magic Pilota to musi to działać....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wątek o input lagu, fakt, że bez konkretów ale ten ktoś ma ten tivik i pisze, że jest ok.
Więcej tutaj:

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14185466

343b8f3d8bb3e7aee65c2f81fbdd9d33.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Tak, zgadza się, ale wolałbym uniknąć takich perypetii...
Dobra już jestem prawie zdecydowany na tego LG, ale jedno pytanko bo gdzieś obiło mi się o uszy, że LG czy Panas mają problemy z dyskami/pendrive w formacie NTSF, albo nawet i działają tylko kiedy dysk zostanie sformatowany w danym TV, jak jest z tym LG ktoś może potwierdzić że działa bezproblemowo system plików NTSF ?

Czyta. Na francuskim forum jest dużo info. Jest też w końcu oznaczenie HDR Pro + kompatybilność z HDR10.
Jest też jak byk napisane, że to 100Hz choć displaypanels mówi co innego (60Hz)...
Oto kilka zrzutów...
a88a64c58baec2cdf8fb3a4723f43fe7.jpg60fbad8a9cb5acce0596cca70da1f4e5.jpg9eea49f443576f9844fbf1dab64af635.jpg5a53c5a084cf96f0e0b1c96808c8c790.jpg4a78f95f1475dfe80fc498e9ce36d19d.jpg2d3f8e6f63e09fa32e8eb01782cacee4.jpg74ccdf6f4537b6bcd9c3517185022f99.jpg496fee3471b3754ca88aa2bc916a110f.jpgc1a9c9dad4278b6c122dd32b11e314ab.jpgbabe957c36f2063233bdb3d418dd1fbe.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę wklejać link do sklepu , bo chcę kupić w takim sklepie ale opis mnie zaskakuje 100Hz i matryca IPS ... ??

LG 58uh635v

Jeżeli popełniam błąd proszę skasować ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy mogę wklejać link do sklepu , bo chcę kupić w takim sklepie ale opis mnie zaskakuje 100Hz i matryca IPS ... ??
LG 58uh635v
Jeżeli popełniam błąd proszę skasować ;/


W sklepie prosty test byś zrobił czyli puknal w ekran i jak blyśnie na krótko to va, i ciągnie się smuga za palcem...
Hmm... Wszędzie na forach piszą, że to va, a sklepy nic o tym nie wiedzą, myślę, że automatycznie jak roboty piszą że IPS bo to chwyt reklamowy LG a laik nie wie, że ips jest gorszy od va. Ja bym zaryzykował bo wszystko wskazuje na to że to va.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Pardon! MVA i dlatego są lepsze kąty widzenia ale to nie IPS.
Te forum francuskie jest dobre, na bank by nie ściemniali.
Wierzę im niż jakiemuś raczej niedoedukowanem sklepowi rtv...
Oki, już nie męczę, wybór należy do Ciebie. ;)
30c77883806220bf7dce3fe1806b9bee.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak IPS to co się stanie ? 

Jutro podjadę i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak IPS to co się stanie ? 
Jutro podjadę i sprawdzę.

A to nie zakupy online?
No to jak możesz sprawdzić to pewnie.
Działaj! ;)
A jak ips to zaraz sprawdzę bo nie pamiętam
Napisze Ci na priv by już może tu tak nie "śmiecić" ;) , choć to ważne info w sumie...(?) ;)
Ps.napewno inaczej się zachowa, nie błyśnie...poprostu będzie inaczej.
Poza tym sam sprawdzisz jak zachowuje się panel ips już na miejscu- na bank będzie dużo lg obok z ipsami ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...