Skocz do zawartości
ae1337

55'' 120hz hd ~3000zł lub 4k 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? również bokiem, kąty mają znaczenie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jest opcja żeby stał, ale docelowo ma wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? żadne z okien nie świeci na telewizor, jest on na ścianie od południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sony 40l4000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? natywna 120hz matryca, wbudowany tuner dvb-s, nagrywanie na usb, szybki system
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? tv sat na kartę (hd+sd), w przypadku 4k, materiał z usb i streaming
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? amplituner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  3-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? newsy, sport, filmy/seriale (w tej kolejności)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-58'' (większy się nie zmieści, nie może być mniejszy niż 55)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? powolna nawigacja menu i przełączanie programów, wadliwe egzemplarze, chciałbym nie mieć kontaktu z serwisami czy zwracać tv
19. Preferencje co do marki ? musi być marka z historią (tcl odpada)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~3000zł przy full hd, ~5000 przy 4k, najlepiej jakaś promocja

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Trochę już przekopałem forum, i przy tych wymaganiach sporo modeli odpada (brak tunera sat). Chcę się pozbyć dekodera i dodatkowych pilotów, zastosować moduł CI na kartę która będzie w tv. Zależy mi żeby tv działał szybko, system nie musi być rozbudowany, tv ma mieć opcję nagrywania na pamieć flash, obsługiwać streaming, ale już np. przeglądarka stron nie jest konieczna, nie będę korzystał. Sprawnie działająca aplikacja youtube wystarcza. Istnieją w ogóle dzisiaj takie tv, że odpalenie smarta zajmuje ułamek sekundy, przełączanie kanałów na wbudowanym tunerze również odbywa się bez żadnego laga? bez laga mam na myśli nie po sekundzie, ale natychmiast. Próbowałem kilku urządzeń w sklepie to zawsze był jakiś lag.

Problem jest z tv na matrycach 120hz full hd bo są same starsze modele i nowych za bardzo nie ma, zostaje np. sony 55w809c ale nie dam za niego 3800zł.

Z 4k skreśliłem philipsy 55PUS6561/55PUS6501 po przeczytaniu mnóstwa negatywnych opini. Zostaje samsung 55KS7000, lg 55uh8507 (do 5k chyba się go nie kupi) i sony 55XD8505. Na ten moment chyba faworytem jest sony, najtaniej nowy widzę 4700.

Edytowane przez ae1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...