Skocz do zawartości
nerak

ekran ramowy czy ściana/płyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Właśnie kończę planowanie (realizacja za 1msc) pokoju między innymi  pod kino domowe.

Założenia

- pomieszczenie 7,3/5 wys 2.8
- możliwość podwieszenia projektora 3-5,5m od ekranu
- oglądanie z odległości 4,5m   ~+/- 0,5m
- planowana wielkość ekranu dla 21:9 od 335x142 - do 300x126
- w załączeniu wizualizacja pomieszczenia - możliwość pełnego zaciemnienia - ściany/sufit w matowych odcieniach szarości
 
Na początku chciałem zakupić projektor Sony VPL-HW65 ale po przeczytaniu ostatniego testu Macieja odnośnie Epson-eh-tw9300w planuję iść właśnie w ten ostatni.
W związku z automatycznym obiektywem Epsona chcę zastosować  ekran 21:9 natomiast  format 16:9 uzyskiwać poprzez zmniejszenie zoom-a.
Z uwagi na możliwości pomieszczenia  chciałbym zamontować stały ekran. Cały czas zakładałem że ekranem będzie ściana, pomalowana płyta gipsowa/płyta. Z charakterystyki pokoju oraz projektorów gain wychodził mi na poziomie 0,7 - 1.
Co prawda cały czas czuję pewien niepokój że takie rozwiązanie nie wykorzysta  w 100% możliwości projektorów.
Testy wykonane przez jgx https://hdtvpolska.com/forum/topic/35113-jaki-wybrać-ekran-do-projektora-przewodnik/?do=findComment&comment=375210  trochę mnie uspokoiły ale w głowie cały czas w głowie siedzi mi pytanie czy nie  wybrać jakiegoś gotowca.

Moje obawy do ramowego ekranu materiałowego sprowadzają się głównie do rozciągania się z  "płótna" wraz  jego "starzeniem".
 
I teraz moje pytania:
1 - jakiej wielkości ekran - wstępnie zakładałem 300m szerokości czy to optymalnie?

2 - jaki gain

3 - no i najważniejsze jaki ekran projekcyjny - czy ekran na ścianie jest rozwiązaniem "optymalnym" co tracę w  takim przypadku?

 

Pozdrawiam.

 

 

 
 
 

piwnica__v2_21_9.jpg

Edytowane przez nerak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...