Skocz do zawartości
  • 0
covo

panasonic tv - chwile po wlaczeniu (na chwile) zanik obrazu

Pytanie

(tv kablowa)

dziwne zjawisko w tv panasonic https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-32cs600e?querystring=panasonic+32cs600

- otoz jakis niedlugi czas po zakupie (z miesiac...) zaczal sie nastepujacy efekt:

po wlaczeniu prawidlowo pojawia sie obraz i audio, ale po ok 2 sek niknie (do czerni) obraz i znika na ok 1.5 - 2 sek; gdy pojawia sie, juz potem jest ok.

I to jest regula bez wyjatku.

O co chodzi? co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Większość PANAS TV z Turcji tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Większość PANAS TV z Turcji tak ma.

czyli CO ma - wade klimatyczna? specjalnie przez Turkow efekt wklepany, czego nie robia inne rece?

moze ktos wie cos konkretnego w sprawie?

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Większość PANAS TV z Turcji tak ma.

ten jest z Czech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

(tv kablowa)

dziwne zjawisko w tv panasonic https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-32cs600e?querystring=panasonic+32cs600

- otoz jakis niedlugi czas po zakupie (z miesiac...) zaczal sie nastepujacy efekt:

po wlaczeniu prawidlowo pojawia sie obraz i audio, ale po ok 2 sek niknie (do czerni) obraz i znika na ok 1.5 - 2 sek; gdy pojawia sie, juz potem jest ok.

I to jest regula bez wyjatku.

O co chodzi? co sie dzieje?

masz to tylko na kanalach tv? jesli tak to czy masz w tv CI+ modul?

ja tak mam w moim Panasoniku gtw60 na kodowanych kanalach tv mam CI+ modul z HD+ karta,mi sie zdaje ze to jest zwiazane z zmiana kluczy na karcie.

Edytowane przez Sermist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1.

masz to tylko na kanalach tv? jesli tak to czy masz w tv CI+ modul?

2.

mi sie zdaje ze to jest zwiazane z zmiana kluczy na karcie.

1.

co to znaczy "tylko na kanalach tv"... Innych kanalow nie mam w tv panasonic :) :) No, chyba, ze czegos nie zaskakuje.

Po prostu: wlaczam tv, pojawia sie obraz jakiegos kanalu, po chwili gasnie/czern, po chwili pojawia sie obraz z tego kanalu i juz jest ok. Dalsze ewentualne zmiany kanalow tego efektu nie daja. Tylko chwile po wlaczeniu tv.

Tak, nie mam dekodera osobnego, ale karte CI (z modulem, jakos tak...).

2.

co to za cudo: "zmiana kluczy na karcie"...? O co chodzi?

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1.

co to znaczy "tylko na kanalach tv"... Innych kanalow nie mam w tv panasonic :) :) No, chyba, ze czegos nie zaskakuje.

Po prostu: wlaczam tv, pojawia sie obraz jakiegos kanalu, po chwili gasnie/czern, po chwili pojawia sie obraz z tego kanalu i juz jest ok. Dalsze ewentualne zmiany kanalow tego efektu nie daja. Tylko chwile po wlaczeniu tv.

Tak, nie mam dekodera osobnego, ale karte CI (z modulem, jakos tak...).

2.

co to za cudo: "zmiana kluczy na karcie"...? O co chodzi?

chodzi mi oto ze na kanalach niekodowanych nie mam tego zjawiska, tylko na tych kodowanych.

zmiana kluczy na karcie- chodzi mi o kodowanie ze po wlaczeniu tv karta sie aktualizuje dostaje nowe klucze i wtedy jest ta ciemnosc na 2sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1.

co to znaczy "tylko na kanalach tv"... Innych kanalow nie mam w tv panasonic :) :) No, chyba, ze czegos nie zaskakuje.

Po prostu: wlaczam tv, pojawia sie obraz jakiegos kanalu, po chwili gasnie/czern, po chwili pojawia sie obraz z tego kanalu i juz jest ok. Dalsze ewentualne zmiany kanalow tego efektu nie daja. Tylko chwile po wlaczeniu tv.

Tak, nie mam dekodera osobnego, ale karte CI (z modulem, jakos tak...).

2.

co to za cudo: "zmiana kluczy na karcie"...? O co chodzi?

chodzi mi oto ze na kanalach niekodowanych nie mam tego zjawiska, tylko na tych kodowanych.

zmiana kluczy na karcie- chodzi mi o kodowanie ze po wlaczeniu tv karta sie aktualizuje dostaje nowe klucze i wtedy jest ta ciemnosc na 2sekundy.

kodowane - to ktore...? tvp1,tvp2, tvp info, itp - to niekodowane (obowiazkowo, z definicji), a kazdy inny (w pakiecie wykupionym) to tzw kodowany? o to chodzi?

tak czy siak - u mnie zanikanie obrazu jest i na tvp1 i na hbo, czyli wszedzie.

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK, no to zmieniam: PANASONIC / JAPAN TV z Czech.

Napisz czemu tak zwane telewizory z Japonii przestały się w Polsce sprzedawać ?

Robią dziś (marzec 2016) za jakiś ogon sprzedażowy.

Są niżej niż TCL ( mocno blokowany przez MSH/EURO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1

OK, no to zmieniam: PANASONIC / JAPAN TV z Czech.

2.

Napisz czemu tak zwane telewizory z Japonii przestały się w Polsce sprzedawać ?

Robią dziś (marzec 2016) za jakiś ogon sprzedażowy.

3.

Są niżej niż TCL ( mocno blokowany przez MSH/EURO).

1.

to trzeba bylo od razu pisac, ze nie chodzi o Turcje, ale ze w ogole panasonic jako taki jest *&&^$#$#, zdecyduj sie :)

2.

a cholera wie dlaczego... Ja moge tylko snuc np. taka mysl (zeby sie nie rozpisywac - jedna :):

np. jap. tv sony - srednio rzecz biorac jest dosyc drogi, zawsze "drozszy", za cene sony dostajesz inna marke z wieksza liczba cali, itp itd (srednio rzecz ujmujac). Tymczasem Samsung koreanski ma gigantycznie agresywne kampanie reklamowe, choby Polska - jest oklejona samsungiem, gdzie sie nie spojrzy - samsung, ceny - w sumie przystepne; i TO WSZYSTKO ma dla ludzi znaczenie tak duze, ze zaloze sie, ze sprzedaz samsungowych tv jest gigantyczna, pomimo kiepskiej jakosci wykonania, wrecz zenujacej

( moje doswiadczenie w dwoch max duzych sklepach rtv: obudowy samsungow rozchodzily mi sie w łapach, a-ma-tor-szczy-zna wykonania, to wykonanie byc moze (?) tlumaczy glosny juz blad samsungow --> nieszczelnie obudowane matryce szybko smużą, po prostu zachodza kurzem (pewnie elektrostatyka...) obraz po bokach, rogach robi sie szary, widzialem to juz w sklepie, ale tez wczesniej naprowadzony bylem na przyjrzenie sie temu lekturami forumowymi i art. o sprawie). Podchodzisz do (na przyklad) panasonicow - juz z wygladu o niebo solidniejsze wykonanie. A dlaczego sprzedaz japonczykow ogonowa jest? bo gorszy pieniadz wypiera lepszy. Na przyklad.

3.

no i co z tego, ze sa nizej... Jak Thomson (chyba nawet juz tego nie produkuja w TCL...) bylby wyzej niz panas. - a w PL bylby zapewne przy dobrej cenie i agres. reklamie - to wyciagniesz z tego jakis wartosciowy wniosek tyczacy jakosci panasonicow? :) :) Sa nizej niz TCL... Ale nizej niz co? niz TCL? Uppleva? JVC?

Mozna oczywiscie postawic teze, ze pansonic (chocby) z Czech jest *&^%$## w porownaniu z samsungiem. Albo z sony. Albo z TCL. Albo z JVC, czy jakas uppleva. Ale to trzeba udowodnic. Jakos. Ja - jesli mialbym wybierac, to miedzy panas. a sony. A nie miedzy panas. a (np). TCL. Ale mozna mnie przekonac. Argumentami b. merytorycznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...