Skocz do zawartości
  • 0
kuzior

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu z komputera PC do smart TV (Samsung 50H6400)

Pytanie

Witam,

mam pytanie o możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu z komputera PC do smart TV.

Jestem architektem i pracuję na komputerach z systemem WIN 8.1 i WIN 7.

W salce konferencyjnej mam Samsunga 50'H6400. Do tej pory wyświetlałem tylko obrazy statyczne i animacje z zawartość sieci bądź z dysku przenośnego.

Potrzebuję jednak wyświetlać obraz w czasie rzeczywistym z programów Cad i edytować projekt przy kliencie. Mam bezprzewodową klawiaturę Bluetoth podłączoną do komputera w biurze obok sali spotkań na którym mam np. otwarty projekt do edycji. Czy są jakieś transmitery, które można podłączyć do PC ? Ew. czy jest możliwe wyświetlanie na ekranie TV zawartości z PC przez sieć WIFI ?

Znalazłem na Allegro coś co się nazywa transmiterem HDMI (ale to chyba nie to ?) :

http://allegro.pl/transmiter-hdmi-cat-5-hd-spider-i5962530070.html

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to chyba wszystko w temacie.

Dzieki za linka.

Chyba że uda mi się jeszcze podłączyć Samsunga przez dodanie ekranu bezprzewodowego w Windows 8.1 lub 10 ?. Z laptopa mi się tego nie udało na 55H6400. Może za stary był komputer ? Mogłem tylko filmy bezprzewodowo wyświetlać ale nie pulpit na Windows 10.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Samsung 55H6400 obsługuje system Miracast (czyli transmisji sygnału av przez sieć wifi). Potrzebujesz jeszcze komputera zgodnego z tym systemem.

Sprzęt zgodny (procesory i karty sieciowe): http://www.intel.com/content/www/us/en/support/emerging-technologies/000014932.html

Jakość sygnału zależy od szybkości sieci. Tutaj ograniczeniem będzie odległość, przeszkody (ściany, inne sieci w zasięgu) oraz odbiornik wifi w telewizorze (raczej nie ma co liczyć na wifi-ac - ale mogę się mylić, nie mam styczności z tym tv). Spadek szybkości transmisji odbije się na jakości oraz zwiększeniu opóźnienia.

Nie testowałem jeszcze takiego rozwiązania. Mam w posiadaniu laptopa zgodnego z widi (intel i7-4750hq + intel dual band wireless ac-7260) oraz planuję zakup tv, więc niedługo (jakiś miesiąc) sprawdzę działanie w praktyce. Planowałem zakup takiego samego odbiornika jak Twój tzn. 55H6400, ale raczej zdecyduję się jednak na 55J6200.

Jest jeszcze taki sposób: www.google.pl/search?q=Acer+MWiHD1+WirelessHD - tylko brak informacji o zasięgu. Wykorzystana częstotliwość 60GHz nie wróży dobrego połączenia przez ściany.

Edytowane przez maciek1707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...