Skocz do zawartości
lukas

Amplituner Kina Domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma , korzysta i może się wypowiedzieć na jego temat , a konkretnie chodzi mi o przenoszenie dzwięku przez HDMI .
Jest co prawda to pytanie w wątku o głośnikach ale może tam być niezauważone więc pozwoliłem sobie na Nowy Temat . (jeżeli tak nie można to przepraszam). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tego pytania, bo wydaje mi sie wazne: [b]czy znacie wzmacniacze ktore maja wejscie HDMI, ale nie odtwarzaja z niego dzwieku?[/b] Wedlug szwedzkiego forum np. wzmacniacz Sony STR-DG700 nie odtwarza dzwieku przez HDMI (podobno to jest w instrukcji :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='29426' date='15.12.2006, 20:30 ']
Dolacze sie do tego pytania, bo wydaje mi sie wazne: [b]czy znacie wzmacniacze ktore maja wejscie HDMI, ale nie odtwarzaja z niego dzwieku?[/b] Wedlug szwedzkiego forum np. wzmacniacz Sony STR-DG700 nie odtwarza dzwieku przez HDMI (podobno to jest w instrukcji :huh: )
[/quote]


Przyznaję - nie czytałem dokładnie instrukcji - jutro to zrobię . :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

W Audio 10/2006 był test kilku ampli do 1900 zł (m.in. STR-DG 700). Napisali tam, że Sony ma złącze HDMI w wersji 1.1, czyli nie przenosi dzwięku wielokanałowego, tylko stereo.

Pozdrawiam
Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Malisz' post='34576' date='13.01.2007, 17:13 ']Witam,

W Audio 10/2006 był test kilku ampli do 1900 zł (m.in. STR-DG 700). Napisali tam, że Sony ma złącze HDMI w wersji 1.1, czyli nie przenosi dzwięku wielokanałowego, tylko stereo.

Pozdrawiam
Maciek[/quote]

No właśnie , dałem dzwięk po optyku i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy mógłbym prosić o więcej wrażeń z użytkowania STR-DG 700? Czy on w końcu ma na wyjściu hdmi sygnał hd jeśli podłączy się hd na wejściu? W teście Audio 10/2006 napisali, że ten Sony wymaga mocnego subwoofera, który zniweluje jego neutralne granie (w sumie neutralność jest cechą sprzętu audiofilskiego ). Do jakich kolumn jest podłączony?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam
Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Malisz' post='34593' date='13.01.2007, 18:41 ']Witam,

Czy mógłbym prosić o więcej wrażeń z użytkowania STR-DG 700? Czy on w końcu ma na wyjściu hdmi sygnał hd jeśli podłączy się hd na wejściu? W teście Audio 10/2006 napisali, że ten Sony wymaga mocnego subwoofera, który zniweluje jego neutralne granie (w sumie neutralność jest cechą sprzętu audiofilskiego ). Do jakich kolumn jest podłączony?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam
Maciek[/quote]


Nie jestem specem w tej dziedzinie ale mogę powiedzieć że -
do zakupu skłoniła mnie nie wygórowana cena oraz 2 wejścia i 1 wyjście HDMI , 4 wejścia optyczne - daje to wiele możliwości (nie licząc różnych wejść czincz) podłączeń pozostałego sprzętu.
podłączony mam do niego (nie z najwyższej półki) zestaw KODY AV 707 + SW 850 co na mój słuch (a nie jestem Penderecki) w zupełności wystarcza .
muszę jeszcze sprawdzić jego możliwości współpracy z moim Panasonikiem S52 , ale do tego potrzebny jest dobrej jakości film.
gdy kilka dni temu na Pro 7 leciał film w HD ,,Faceci w czerni 2,, to dzwięk był rewelacyjny.

To tyle co mogę na dzień dzisiejszy odpowiedzieć , a tu na forum w innym miejscu dałem fotki mojego skromnego zestawu bo na lepszy mnie niestety nie stać (nie jestem Kulczyk).

pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja zadam inne pytanie, TEZ posiadam ten tuner,ale jestem zawiedziony!!!

ten tuner ma we/wy HDMI i co logiczne sie wydaje powinien miec mozliwosc przepuszczania synału 720p/1080i
w wypowiedziach na tym forum w innym miejscu wyczytałem ,ze na wyjsciu jest tylko sygnał 480i
co zreszta na stronie sony polska piszą [url="http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=STR-DG700&productsku=STRDG700B.CEL&site=odw_pl_PL&pageType=TechnicalSpecs&category=HCS+Home+Cinema+Receiver"]http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action...Cinema+Receiver[/url]

i tu jest moje pytanie :

CZY MOZNA za pomoca FIRMWARE wgrac mozliwosc skalowania do 720/1080 ( tak jak w odtwarzaczach /tv) czy to niestety nie mozliwe?

przyznam sie ze skusila mnie cena tego ampli i to ze ma HDMI, a ze niestety nie czytalem jeszcze forum,
to zostalem kolejnym klientem marketingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testowałem ten amplituner i odrzuciłem.
- Zrywał łączność źródła z ekranem po HDMI podczas przełączania
( KISS DP-600 inerpretował, że nie ma HDMI i zawsze przełączał się na kompozyt)
- Brak menu ekranowego
- HDMI bez audio
- bardzo źle napisana instrukcja z wieloma błędami

Wybrałem Marantz 5001SR.
Polecam mocno. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='37684' date='04.02.2007, 12:43 ']Testowałem ten amplituner i odrzuciłem.
- Zrywał łączność źródła z ekranem po HDMI podczas przełączania
( KISS DP-600 inerpretował, że nie ma HDMI i zawsze przełączał się na kompozyt)
- Brak menu ekranowego
- HDMI bez audio
- bardzo źle napisana instrukcja z wieloma błędami

Wybrałem Marantz 5001SR.
Polecam mocno.[/quote]


cóż jak sie kupiło to trza używać
właśnie dlatego pytam jak to jest, czy przy komponencie wystepuje ten sam problem ?
i ponawiam pytanie jak jest z wgrywaniem firmware? czy amplitunery tez na to pozwalają?
czy moge mieć nadzieje?

WIEM WIEM!! NADZIEJA matką głupich. ale jak każda matka koch swoje dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...