Skocz do zawartości
  • 0
lukas

Podłączenia głośników

Pytanie

Jak najlepiej podłączyć kolumny do amplitunera SONY STR-DG 700 (miedz czy światłowód ) :(
PS.
Wstawił bym obrazek tyłu soniaka ale nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rozumie, ze chodzi ci o polaczenie n-ki albo innego zrodla dzwieku z receiver-em ? No bo oczywiscie kolumny z soniakiem to tylko miedziowymi kablami... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK, bede zgadywal o co chodzi :( Pewnie nie masz dzwieku ze zrodla (np. n-ka albo DVD z wyjsciem HDMI), ktore polaczyles z amplitunerem przez HDMI ? Podobno w Sonym nie mozna otrzymac w ten sposob dzwieku na kolumnach (pomimo ze HDMI, przenosi tez dzwiek). Pownienies podlaczyc zrodlo innym kablem do dzwieku, np. optykiem. Niestety nie widzialem tego wzmacniacza, a swoja wiedze opieram na zagranicznym forum ;)
Mam nadzieje, ze o to Ci chodzilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Amplituner ma dwa wejścia i jedno wyjście HDMI czyli podłączam n-kę i DVD i wychodzę na TV . Kolumn jeszcze nie podłączałem bo nie mam jeszcze kabli i nie wiem jakie kupić . Szkoda że nie umię wstawić tu obrazka tyłu soniaka tam widać wszystkie wejścia i wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wlasnie chodzi o to, ze te wejscia HDMI nie pomoga, bo ten wzmacniacz nie obsluguje dzwieku przez to wejscie (powtarzam, ze opieram sie na uzytkownikach obcego forum :) )
Tak wiec w tym ampitunerze mozesz zlaczyc obraz video z n-ki przez jedno HDMI, obraz z DVD przez drugi HDMI i wyslac obraz z ktoregos zrodla na telewizor przez HDMI.
Poniewaz Sony nie obsluguje dzwieku przez HDMI musisz polaczyc dzwiek dodatkowymi kablami, np. n-ke przez kabel swiatlowodowy, a DVD w zaleznosci od tego co ma na wyjsciu (prawie na pewno przez tzw. coaxial).
Jesli twoj telewizor obsluguje dzwiek przez HDMI (prawie na pewno), to powinienes usluszyc w nim stereo bez pomocy amplituenra. Ale dzwiek 5.1 tylko przez dodatkowe kable do amplitunera :)

No a podlaczenie kolumn to banal, zwykle miedziane kable glosnikowe do wzmacniacza, ktorymi w przypadku dzwieku 5.1 opleciesz caly pokoj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za odpowiedz . Kupię przewody (miedz) i będę próbowal (jeszcze nie wiem jakiej firmy) .
Może ktoś tu na forum ma i korzysta z takiego amplitunera (SONY STR DG 700) no i się wypowie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...