Skocz do zawartości
kuzior

Telewizor 55" - 60" do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

ALe i ten 65" pewnie będzie ok bo ty głównie do filmów, bajek. A jednak mega duży. Na taką odległość [beeep].

Dziś znów oglądałem tego dużego Panasonica w MM. Z 4.5 m obraz bez zastrzeżeń nawet przy słabym demo Panasonica. Kusi mnie niezmiernie dołożyć kolejny tysiąc. Podswietlanie jest krawędziowe, matryca IPS czyli jak w Samsungu J6200.

Pan z obsługi powiedział ze przy takich przekątnych Clouding będzie prawie zawsze bo nie da się równomiernie podswietlic ekranu. Chyba miał na myśli taka budżetową konstrukcje Panasa? Czy w Samsungu J6200 może być podobnie z tym cludingiem ? W sklepie przy takim oświetleniu oczywiście nic nie widać na czarnym tle. :-(

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże matryce robi Sharp niestety wszystkie maja większe lub mniejsze chmurki, trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic nie czyta dźwięku w formacie DTS i najważniejsza jak dla mnie wada: nie potrafi - po podłączeniu dysku pod usb - wyświetlić drzewka folderów/podfolderów etc. Miałem w sklepie dysk 1TB (ładnie uporządkowanych w folderach: mase filmów FHD, zdjęć, filmów dem w 4K) szlak mnie trafił jak miałem znaleźć cztery filmy w 4K na tym Panasie. Wszystko wymieszane. Brude* do potęgi.

Edytowane przez komputery-pc.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli porzucam myśl o 4K i UHD. Z odległości 4-4,5 nie widać raczej różnicy. Chyba lepiej dołożyć do 60-65 cali w moim pzypadku.

Czyli do wyboru mam Samsunga 60" i Panasonica 65" :

- matryca w Samsungu 60J6200 od Sharpa i może być z chmurkami

oraz

- matryca Panasonica (nie wiem jakiego producenta) 65C320, która jak sprzedawca zapeniał też może mieć chmurki.

Kurczę. Dlatego wymieniam kolejny raz 55H6400 bo mnie to irytuje. To juz jakieś jaja !

Czy oba model mają podświetlenie krawędziowe w tych rozmiarach ? Tego nie wiem.

Samsung ma - 120Hz a Panasonic - nie wiem ?

Samsung ma dobrego smarta a w tym Panasonicu troche zamulało i graficznie kiepsko to wyglądało.

Samsung ma parowanie urządzeń (klawiatura + mysz) po bluetooth a Panasonic nie - tylko po USB.

Na korzyć Panasonica 5 cali więcej ale kosztem przeróbkii kominka...

Chyba Samsung będzie lepszym wyborem - tylko te chmurki :-(

Ps.

Pilota nie chcieli mi w MM sparować bo stwierdzili, że kazdy Samsung niższego modelu ma specjalnie zablokowaną obsługę tego małego pilota. Czyli jak rozumiem w menu serwisowym można by to może odblokować ? Swoją drogą dziwne by to bylo ze strony producenta.

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak matryca VA w Samsungu to nie powinna mieć cloudingu ?

Cloudnig może występować w IPSach jak i w VA, w mniejszej lub większej postaci. Wszystko zależy od partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy macie matryce bez tych chmurek ? Czy tak trafiliście czy wymienialiście ? Może ja już przesadzam ? Gdyby mi któryś z was na forum nie kazał po zakupie tego sprawdzać pewnie bym nie wiedział, że może być inaczej. A tak bujam się juz połtora miesiąca z tym telewizorem...He He He

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi na słowo że nawet nie mam po co robić zdjęć bo nic u mnie nie ma jest aż nieprzyzwoicie dobrze o kontraście nie wspominając ale to AUO a nie Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ty masz H6400 ?

Już chyba 4 raz jak poproszę o wymianę na to samo sklep mnie wyśmieje ? Mogę zaryzykować z tym J6200.

A tak na marginesie. taki Panasonic 55cx700 tez może mieć Clouding ? Czy to przypadłość wszystkich producentów matryc i loteria ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 55H6700 tam raczej dawali tylko AUO być może w związku z microdimmingiem.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem konwerter DAC firmy FiiO D03K za jakieś 130 zl. Są też tańsze i droższe konwertery sygnału cyfrowego na analogowy.

Chce podłączyć TV od wzmacniacza stereo HK970. Jakaś podpowiedź ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem ten droższy bo ma zasilanie przez USB. Sam sie zastanawialem jak zadziala ale sporo osob to kupuje.

Te tańsze mają niestety dodatkowo zasilacz. Ja juz nie mam gniazd wolnych. Kabli masa za tv juz teraz a tak podłączył bym pod gniazdo USB telewizora.

Ps.

Zamawiam Samsunga 60J6200. Zobaczymy jaki egzemplarz się trafi. Trzeba czekać 10 dni. Podzielę się później opinią.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tańszy też można zasilać z USB wystarczy dokupić lub zrobić samemu kabelek zasilający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mall.pl

Podobno do 7 dni może go dostarczą?

Zamówiłem 60 cali. 60J6200 za 4499 zł.

https://m.mall.pl/led-tv-cena/samsung-telewizor-60-ue60j6200

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ten tańszy też można zasilać z USB wystarczy dokupić lub zrobić samemu kabelek zasilający.

Czyli ten zasilacz daje taki prąd jak z USB ? Jezeli tak to ok.

A takie kabelki to tez na Alledrogo ?

Samemu to nie dam rady.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj https://www.avforums.com/threads/samsung-ue-ju6800-4k-tv-owners-thread.1979754/ chłopaki bez problemu sparowali pilota smart BN59-01220B z JU6800 więc i u Ciebie nie powinno być większych problemów z J6200 szczególnie że już jednego do testów posiadasz tylko że inny model Bn59-01185a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj https://www.avforums.com/threads/samsung-ue-ju6800-4k-tv-owners-thread.1979754/ chłopaki bez problemu sparowali pilota smart BN59-01220B z JU6800 więc i u Ciebie nie powinno być większych problemów z J6200 szczególnie że już jednego do testów posiadasz tylko że inny model Bn59-01185a.

No... To chyba ten nowy pilot smart jest ? Ciekawostka.

Może za tydzień juz przywiozą tv to spróbujemy sparować ten od H6400 .

Te piloty smart ok. 100 zł kosztują na Alledrogo.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, dostałeś już telewizor?:-)

Mierzę się z identycznym problemem, i chętnie skorzystał bym z opinii kogoś, kto go ma na żywo ;-D

Chcę zmienić z plazmy Samsung PS50C7000 (50"), używam głównie do grania na PS4 i filmów w HD - to chyba dobry wybór? (odległość od ekranu 3,3m)

Edytowane przez depesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...