Skocz do zawartości
konrade

Stabilny, odchylany na boki uchwyt pod TV 60 + montaz

Rekomendowane odpowiedzi

zakladam drugi temat, bo jest o czym innym, tamten mozna praktycznie zamknac, bo jednak udalo sie chyba zdobyc Samsunga UE60J6200.

Czy mozecie w takim razie polecic stabilny i wytrzymaly uchwyt pod ten TV, ale taki, zeby dalo sie go tez odchylac na boki (opcja ogladania z kuchni). W zasadzie jeden patent wydaje mi sie sensowny, tzn. nozyce, ale tego typu uchwyty kosztuja od 150 do 1000 pln. Co kupic, zeby nie przeplacic, ale tez tak zeby sie zaraz nie wygial albo zacial?

Drugie pytanie, to czy mozecie polecic w Krakowie firme zajmujaca sie montazem TV na scianach - wypoziomowanie, odpowiednia wysokosc etc

z gory dzieki za porady

konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem (w Krakowie :)) zakupiony właśnie 55h6400 na uchwycie Hama 118620 https://be.hama.com/118620/hama-tv-muurbeugel-fullmotion-xl-1-ster-vesa-600-zwart. Bardzo stabilny uchwyt. W komplecie wszystkie śrubki i "łapki" w kilku wersjach. Polecony przez sprzedawcę w MM. W MM cena 299pln. Mnie udało się zakupić za niecałe 180 na all. W instrukcji piszą żeby montować w 2 osoby - pewnie tak jest bezpieczniej, ale udało się bez strat i większego wysiłku zamontować samodzielnie. Uchwyt może "położyć" TV niemalże na samej ścianie lub dać około 40cm odległości. Właśnie ta odległość pozwoliła mi zamotować go w kącie między dwoma ścianami, tak żeby jeszcze miał regulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, a mnie z kolei koles w saturnie odradzal tego typu uchwyty do tak duzych TV, bo czesto zdarza sie, ze po jakims czasie uchwyt "klapnie" pod ciezarem i TV krzywo wisi....na ile to jest prawda - ciezko powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nośność uchwytu to o Ile pamiętam 35kg, waga mojego tv w granicy 16-20kg więc jest spory zapas. Po drugie jest pełna regulacja chyba wszystkich kątów. Po trzecie odniosłem wrażenie, że na upartego ten uchwyt wytrzymałby jak bym go potestował pod moją skromną wagą ponad 100kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zasugerowałem się ilością sprzedanych uchwytów na allegro, użytkownik ma w większości pozytywne komentarze i zdecydowałem się na ten model. Jednak na razie nie montowałem, więc co do użytkowania się nie wypowiem:

http://allegro.pl/regulowany-uchwyt-do-tv-telewizora-lcd-led-23-70-i5042954244.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wisi niedługo i ciężko powiedzieć coś negatywnego na jego temat. Kilka razy ruszałem TV żeby podpiąć kable i takie tam. Przypuszczam, że jeszcze tak powisi aż do zakupu kiedyś jakiegoś potwora powyżej 100" :) Właściwie nie bardzo mam fantazję czy można jeszcze jakoś zweryfikować i ocenić taki uchwyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wisi niedługo i ciężko powiedzieć coś negatywnego na jego temat. Kilka razy ruszałem TV żeby podpiąć kable i takie tam. Przypuszczam, że jeszcze tak powisi aż do zakupu kiedyś jakiegoś potwora powyżej 100" :) Właściwie nie bardzo mam fantazję czy można jeszcze jakoś zweryfikować i ocenić taki uchwyt...

a jak z odległością od ściany przy złożeniu? duża jest czy raczej slim? :)

Czy ma on poziomice w sobie i daj znać jak wygląda kwestie organizacji kabli czy ma jakieś tunele i ogólnie czy jest stabilnie i dobrze chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat wstecz kupiłem na alledrogo odchylany uchwyt do plazmy 50". Pomimo duzej wagi TV do dziś nie ma żadnych ugięć. A sam uchwyt pozwala na odsunięcie TV do 60 cm od ściany. Jak dobrze pamiętam zapłaciłem około 100zł. Jakieś dwa lata temu dociążyłem mocując sounbar do uchwytu (pod TV). Z tego co pamiętam, uchwyt ma max obciążenie 80kg i wygląda naprawdę solidnie. Teraz to pewnie będzie problem taki znaleźć, ale nie bawiłbym się w jakieś firmowe za kilka stów. Poszukałbym coś co solidnie wygląda na tle blaszanej chińszczyzny. Jeśli się obawiasz ugięć to szukaj czegoś o większym dopuszczalnym obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...