Skocz do zawartości
jeremy5

TV 50-55" - wymiana z plazmy na led

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam kilkuletnią plazmę Panasonic 42". Zastanawiam się nad wymianą na TV smart Led 50-55 cali. Wystarczy Full HD, nie widzę sensu w 4K póki nie ma właściwego sygnału. Oglądam głównie SPORT, więc przede wszystkim zależy mi na świetnym dynamicznym obrazie. Przeglądając obecną ofertę ciężko znaleźć coś co dorówna obecnemu obrazowi z plazmy. Główne założenia to świetny dynamiczny obraz do sportu, dobry smart i możliwość zdublowania obrazu ze smartfona na tv. Nie potrzebuję 3D i 4K, nie zależy mi na dobrym dźwięku, bo mam amplituner. Pod uwagę brałem jak do tej pory Panasonic TX-55AS640E, Sony KDL-50W755C, Samsung UE50J5500, UE50H6400.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zwykle na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? na tv z boku i z przodu (ale z przodu od tv do okna jest ok 4,5m)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? kilkuletnia plazma Panasonic 42"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? obraz jak żyleta w dynamicznym sporcie, dobry smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD dekoder nc+ i Media Center (za pośrednictwem ampli)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? jw
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok.4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? która lepsza
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport 80%, filmy 20%
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie popołudnie i wieczór
17. Preferencje co do wielkości? ~50-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, jakość obrazu, a w mojej plaźmie zużycie energii
19. Preferencje co do marki ? tylko nie LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuję 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok.3000-3500 zł, ale może być taniej ;) liczy się dobry stosunek ceny do jakości
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Reasumując kusi mnie większy ekran i smart tv, ale obawiam się, że nie uzyskam obrazu jaki mam obecnie.

PS. Zauważyłem, że zwykle, gdy uruchamiamy aplikacje smart, to wygasza się całkowicie obraz z tv, a czy w którymś z systemów można uruchomić apke w osobnym oknie popup ? Np. oglądam mecz, a w prawym dolnym rogu wyskakują mi wiadomości z twittera na bieżąco.

Z góry dziękuję za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony KDL-50W829C

http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/

Mieści się w budżecie i spełni oczekiwania.

Dzisiejsza technologia LCD to nie to samo co kiedyś. Nowoczesny LCD da lepszy obraz niż Twoja stara plazma. Sam niedawno się o tym przekonałem ...

Mój nowy TV - Samsung 65JS8500 po prostu zdeklasował stara plazmę Panasonica TX-P50G20. A nawet Samsung UE40H6400 ciekawiej świeci.

Świat poszedł do przodu a mit o jakości obrazu generowanego przez plazmy ciągle żyje ;-)

Edytowane przez Piopio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, ciekawa lektura, dobrze czyta się tutaj artykuły testowe.

Wyglada na to, że ten model daje radę w płynności i ostrości obrazu.

Pewnie trzeba wypracować pewnego rodzaju kompromis, w Sony lepszy obraz, słabszy smart, a w Samsungu będzie odwrotnie.

Na pewno w każdym z nich zyskam znacznie na zużyciu energii, obecna plazma bierze nawet 500W ;)

A czy spotkał się ktoś z wyjściem HDMI w TV ?

Chodzi mi o sytuację, gdzie chciałbym funkcję smart wykorzystać na projektorze. Projektor i TV podłączone na wyjścia HDMI amplitunerze, to żeby wyeliminować HTPC muszę mieć wyjście video z TV, żeby puścic sygnał do projektora. Spotkał się ktoś z takim problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej funkcjonalności w żadnym TV. W końcu TV jest odbiornikiem końcowym.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Co do Sony to fajny by był :) Piopio dobrze prawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w salonie Sony, rozmawiałem ze sprzedawcą i oglądałem telewizory. No i się rozczarowałem. Pomijam fakt że na telewizorach wyświetlają zwykle materiały reklamowe na podstawie których nie da się wiele powiedzieć o sprzęcie, a nikt nie chce włączyć bezpośrednio sygnału hd z nc+. Handlowiec w końcu puścił nagrane materiały z pendrive'a i o ile zwykły program ze studia był w porządku to na meczu był dramat. Rozmazana piłka, poszatkowane nogi, słaba dynamika. To było na modelu W755C, a później jakimś wyższym z 4K (i to samo). Wróciłem do domu i poczułem ulgę oglądając mecz na plaźmie. Z jednej strony byłem zawiedziony samym tv, a z drugiej poirytowany obsługą sklepu, bo nie mogę pojąć dlaczego nie mają podłączonego sygnału hd z tunera, przecież do tego głównie służy tv i taki test najbardziej interesuje klienta. A obsługa robi wielkie oczy jakbym wymagał nie wiadomo co.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten materiał na pendrive był słabej jakości ... mały bitrate.

Jak puściałem sobie mecz na jakimś kanale sportowym HD z NC+ to doznałem opadu szczęki. Kolory, szczegółowość i płynność ruchu wbijała w fotel.

TV to Samsung 65JS8500. Nie sądzę żeby na Sony było dużo gorzej.

Spróbuj iść do Saturna albo Mediamarkt. Sprzedwcy powinni bardziej współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - spróbuj obejrzeć ten TV w Saturnie albo Mediamarkcie. Ja chodzę z własnym pendrive'm i z własnymi materiałami - wiem jakiej są jakości i wiem jak powinny wyglądać. Osobiście oglądałem sporo TV, w tym serię X85C Sony'ego (w 55 i 65 calach, w salonie Sony'ego i w Saturnie) i on naprawdę świetnie odwzorowuje ruch (podobnie jak Samsungi, jeśli się odpowiednio ustawi AutoMotion Plus), więc niemożliwe, żeby obraz był rozmazany. A może upłynniacz był wyłączony?

Niestety, w salonach Sony'ego pracują średnio zorientowani ludzie - mojemu znajomemu wmawiali ostatnio, że Sony nie ma żadnego 65-calowego modelu Full HD w tym roku :D

Edytowane przez Piotrek P
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.d. historii ;)

Byłem raz w MM i sprawdzałem 55W755C oraz w Saturnie i sprawdzałem 60W605B i nadal mam mieszane uczucia. O ile w W755C jakość obrazu była przyzwoita, to w W605B miałem spore problemy z ustawieniami na meczu piłki nożnej. Przy ustawieniach standardowych obraz był naprawdę kiepski, a gdy dałem ustawienia własne, wyłączyłem automaty i już udało się uzyskać przyzwoitą ostrość i płynność, to siadał kontrast i obraz był jakiś przyciemniony (a kolor biały był jakiś żółtawy). Z kolei jeśli już ustawiłem dobry obraz dla materiałów ze studia (świetny kontrast i ostrość) to w meczu przy kadrze z trybuny na większą część murawy sylwetki piłkarzy wyglądały jakby dookoła nich latała chmara komarów ;) Zastanawiam się czy kalibracja jest w stanie z tej matrycy wycisnąć coś naprawdę dobrego na meczach (bo w statycznych materiałach obraz był dobry). Tylko musiałbym znów taką kalibrację zgrać jakoś w terminie z kupnem, żeby w razie czego móc jeszcze zwrócić egzemplarz do sklepu. Chciałem też sprawdzić funkcje sieciowe, a przede wszystkim wyświetlanie tweetów na bieżąco podczas oglądania meczu (Gmeru podpowiedział, że to możliwe w tej serii), ale nie udało się uzyskać połączenia sieciowego ;) Udostępniłem wifi na komórce, a przy próbie konfiguracji telewizor wyświetłał komunikat w stylu: Wystąpił błąd. Skontaktuj się z serwisem Sony ;) Sprzedawca przywrócił tv do ustawień fabrycznych, ale to nie pomogło i na tym skończyło się testowanie smart.

Na początku myślałem, że przyda się Android TV, bo wtedy będę mógł pozbyć się HTPC. Ale filmy oglądam zwykle na projektorze a żaden z telewizorów nie ma wyjścia HDMI, więc nie potrzebuję Androida, ani specjalnie dobrego smarta, HTPC trzeba zachować. Tak więc najważniejsze atuty telewizora to wielkość i jakość obrazu. Ten 60W605B ma dobrą cenę dlatego skusiłem się na testy. Brałem też pod uwagę Philipsa 6550, ale jest chyba tylko w wersji srebrnej, więc nawet nie mam co testować - musi być czarny z racji tego, że z tyłu jest czarne szkło i odbiornik fajnie się wtapia ;) Biorę jeszcze pod uwagę z Samsungów serię J6200 bo podobno też ma matrycę VA 120Hz, a zastanawiałem się również nad starszym 60H6200. Szkoda, że Sharp nie ma obecnie nic dobrego. Myślałem również nad Panasem CX700 bo mam sentyment do tej marki, ale w tescie wyszły problemy z płynnością, no i nie mam przekonania do 4k, z kolei inne modele są głównie na matrycy IPS (czy nie ma dobrej matrycy IPS, która poradzi sobie ze sportem?). No i takie dylematy..

Ogólnie z kupnem telewizora mi się nie spieszy, plazma spisuje się świetnie mimo swojego wieku. Śledzę rynek, promocje i czytam kolejne testy. Wybieranie telewizora nie jest proste, ale jest.. fajne ;) Jak dojdzie do zakupu, na pewno się pochwalę.

Edytowane przez jeremy5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tez się zastanawiam nad wymianą mojego zasłużonego pdp na coś nowszego. Mój obecny wybór jest pomiędzy 55W805C i 55UEJ6200/J6250. Ten ostatni mogę mieć poniżej 3K pln. Z kolei 5cali więcej wymaga dopłaty 1700 zł. Ostatnio celowałem w 60", ale w tym wypadku chyba nie warto. Który z tych dwóch odbiorników będzie lepszy? Nie mam preferencji odnośnie OS.

Tapped from Nexus

Salata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...