Skocz do zawartości
xZPFxBarteq

55" do grania i odtwarzania filmów/seriali HD

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1/2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Jeszcze nie wiadomo.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Mieszkanie znajduje się po wschodniej stronie, więc słońce wpada bezpośrednio do pokoju tylko rano.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 37", około 6-letnia.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Możliwie równomierne podświetlenie, jak najlepszy odtwarzacz plików wideo, niski input lag.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? HD. Jak będzie co, to chętnie 4K.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Xbox 360, PS3, Wii U, niedługo Xbox One
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Preferuję matową.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Ja telewizji raczej nie oglądam, partnerka jakiś serial od czasu do czasu.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie, od tego mam laptop.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Zdecydowanie tak, średnio 2h dziennie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Pół na pół. Seriale/filmy popołudniami, granie wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 55", gdyby budżet pozwolił to może 60"?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierówne podświetlenie, wolne działanie.
19. Preferencje co do marki? Panasonic, Sony. Nie ufam LG i Samsungowi w sumie też.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Zupełnie mi niepotrzebne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~5500zł.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Być może.

Zasadniczo używam telewizora do grania i do odtwarzania filmów/seriali w HD. Zależy mi aby nie trzeba było bawić się z dodatkowym odtwarzaczem, z którego korzystam w tej chwili. Chyba najbardziej wymagające pliki jakie mam w tym momencie to jakieś filmy/serie anime: goście, którzy to wypuszczają zwykle lubują się w najnowszych rozwiązaniach audio-wideo :) Wiem n.p. że mój stacjonarny odtwarzacz Philipsa nie radzi sobie z plikami oznaczonymi jako 10bit. Na ten moment nie jestem w stanie jasno określić odległości od ekranu i tego czy TV będzie stać/wisieć, ponieważ jest to temat do ustalenia z partnerką jak TV pojawi się w domu - ja bym chciał mieć go jak najbliżej, ona chciałaby aby dało się w miarę bezproblemowo grać na Kinect'cie :) W tym momencie zastanawiam się nad Panasonic 55CX700 i którymś z zeszłorocznych modeli Sony. Myślałem też o tegorocznym Sony, ale szczerze mówiąc to kompletnie nie przemawia do mnie Android (nie znoszę zwiech i braku płynności w działaniu elektroniki), poza tym raczej wymagałoby to ode mnie nagięcia budżetu. Chciałbym dokonać zakupu w miarę szybko, z deadlinem na koniec lipca.

Biorąc pod uwagę te warunki co forumowicze polecają? Jeden ze wspomnianych modeli, a może przeoczyłem coś ciekawego od innych producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i wychodzi na to, że plików kodowanych w 10bit to prawidłowo raczej nie odtworzy mi żaden player :) Dodatkowo CX700 nie odtwarza DTS? Jakie są szanse, że jakiś update to naprawi? Czy to ograniczenie sprzętowe (wątpię)? Jest możliwość doinstalowywania własnych aplikacji w Firefox OS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...