Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie za rok będę miał do dyspozycji nowy salon 46m2 ... a w nim chciałbym kupić parę "klamotów" w tym projektor ;) ... salon jak to salon pewnie będzie dominował jasny kolor ścian - ekran magic screen 120' - projektor do 30.000zł ...

JVC albo SONY tak myślę ... w tym przedziale cenowym ... projektor bym kupował za rok więc mam nadzieję że przyszłoroczne modele
będą wypasione ;) odległość soczewki projektora do ekranu 8m ...

Moje pytanko czy ta odległość projektora do ekranu nie będzie za duża ?

czy nie pogorszę obrazu i czy wystarczy światła żeby napędzić 120' ?

Pozdrawiam ...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hmm ... "czy nie za duża odleglość projektora' ?

Jakiego projektora?

8 m to dość dużo, ale i budżet zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hmm ... "czy nie za duża odleglość projektora' ?

Jakiego projektora?

8 m to dość dużo, ale i budżet zacny.

No myślałem coś kupić ze stajni JVC lub SONY do 30tys ... tak żeby projektor był już 4K ... mam nadzieję że nowe projektory JVC pokażą się w przyszłym roku ...

wiem też że 8m do ekranu to dużo ... z drugiej strony jak bym musiał przesunąć projektor bliżej ekranu np tak na 5m to kwestia by była zawieszenia przy suficie a za bardzo nie wiem jak zrobić to żeby wszystko ładnie pochować żeby ładnie wyglądało ( chodzi mi o kable , elektrykę do projektora itp ) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob winde*. albo kup gotowa

* - .tzn zatrudnij jakiegos studenciaka, zeby Ci zrobil, Czesci sa tanie i latwoi dostepne: metalowe, lozyskowane prowadnice do ciezkich szuflad, aktuator lacuchowy do zamykania okien ze zdalnym sterowaniem, jakas rama z ekstrudowanego aluminium, Pomimo dedykowanego pilota, wykonawca moze zrobic Ci na Arduino sterowanie wszystkim, zeby dzialalo automatycznie z zaciemnieniem itp.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze nie mam salonu wysokiego 2.5 m ma tylko... wiec ciężko by było ukryć dość duży projektor w suficie podwieszanym...

Wysłane z mojego HTC One_M8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybrałeś ekran MS to do Twoich jasnych ścian tylko model Future 10cg10. ... i podobno niedługo będą dostępne rozmiary tego modelu powyżej 100 cali a mianowicie 110" i 120".... ten ekran to b.dobry wybór....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybrałeś ekran MS to do Twoich jasnych ścian tylko model Future 10cg10. ... i podobno niedługo będą dostępne rozmiary tego modelu powyżej 100 cali a mianowicie 110" i 120".... ten ekran to b.dobry wybór....

Myślę o ekranie 120' właśnie tym co napisałeś ... ale bardziej mnie nurtuje jak podwiesić projektor w salonie żeby nie rzucał się w oczy ... najlepsza by była winda ale dysponuję pomieszczeniem o wysokości 2,50m więc ciężko by było ukryć w podwieszanym suficie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały proj komponuje się bardzo dobrze, nawet taki laps jak JVC

.. No tak tyle że w tych wyższych modelach nie jest dostępny kolor biały ... są tylko czarne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 55 i JVC X500 są białe . Moim zdaniem skoro masz jasny salon , nie przystosowany do KD , to nie ma najmniejszego sensu wydawać więcej niż na te 2 modele.

Ale, kto bogatemu zabroni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że X700 będzie w cenie X500 ;) ...

bogaty to bym chciał być ,,, ale może wszystko przede mną - jak wygram lotka kto wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 55 i JVC X500 są białe . Moim zdaniem skoro masz jasny salon , nie przystosowany do KD , to nie ma najmniejszego sensu wydawać więcej niż na te 2 modele.

Ale, kto bogatemu zabroni :)

...ojjjj troszkę się mylisz dlatego że MS naprawdę w ogromnym stopniu lekcewazy jasne otoczenie.... a zakup proja 4k jest naprawde b.wskazany jak ktoś dysponuje taką sumką na swój kaprys... :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...