Skocz do zawartości
  • 0
sam

Yamaha rx v 661 i co dalej

Pytanie


Witam
Posiadam amplituner Yamaha rx v 661 . Kupiłem gramofon THORENS TD 280 i niestety gra to w stereo niespecjalnie ( wiem że yamaha jest przystosowana generalnie do kina domowego) Co polecacie zrobic?
-kupic nowy amplituner ,który gra lepiej w stereo - jaki model?
-kupic wzmacniacz - jaki model i jak ewentualnie podłączyc go do mojego amplitunera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

jakie kolumny masz podlaczone?

amplitunery zwykle gorzej radza sobie w stereo... masz preouty - wiec mozna sprobowac z dodatkowym wzmacniaczem na fronty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolumny to B$W 602 .Ktos polecił mi NAD 326 lub Nad 356 zastanawiam się też nad używanym (tylko nie wiem jaki) Prosze o jakieś propozycje.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy możesz określić co ci sie nie podoba, czego brakuje? Czego jest za mało lub za dużo? Czy kalibrowales gramofon?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzwiek jest w niektórych płytach przytłumiony , w niektórych mimo ustawień różnych gra nie wiem jak to nazwać -płasko ,natomiast w kinie domowym jest niebo a ziemia.Jeżeli chodzi o kalibrację to zostało wypoziomowane ramię i gramofon został złożony (był po profesjonalnej renowacji ) Wkładka: ORTOFON OMB 10
igła: diamentowa, eliptyczna
typ: MM

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakie masz kable głośnikowe? Zacząłbym od znalezienia kogoś kto wypożyczy kilka kabli głośnikowych - kimbera, plus może coś ze srebrem... Pozniej ewentualnie jeśli to nie pomoże - jakiś wzmacniacz gramofonowy - te które sa wbudowane często nie radzą sobie zbyt dobrze,

A jak muzyka z innych źródeł? Testowałes na CD?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakie masz kable głośnikowe? Zacząłbym od znalezienia kogoś kto wypożyczy kilka kabli głośnikowych - kimbera, plus może coś ze srebrem... Pozniej ewentualnie jeśli to nie pomoże - jakiś wzmacniacz gramofonowy - te które sa wbudowane często nie radzą sobie zbyt dobrze,

A jak muzyka z innych źródeł? Testowałes na CD?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kable raczej mam nieszczególne ,i tak muszę kupić coś dobrego .CD nie testowałem (pożyczę i pobawię sie)

Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...