Skocz do zawartości
Bebbop

Kiss dp-1000 i problem z componentem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam odtwarzacz dvd Kiss dp-1000 i chcialbym go podlaczyc do LCD kablem component. Niestety ciagle sa jakies problemy. Zmienialem kilka razy firmware i albo na componencie jest czarny obraz, albo kolory sa pomieszane. Czy ktos jest w posiadaniu owego odtwarzacza? Ktos moglby mi jakos pomoc? Jaki firmware bylby najlepszy aby obraz szedl po componencie i bylby mozliwy upscaling do 720p?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno w DP-1000 sa pomieszane kolory i trzeba podlaczyc niebieski do czerwonego a czerwony do niebieskiego (zielony podlaczamy normalnie) i wtedy tryb progresywny zacznie dzialac. Ponadto w ukrytym menu (eject clear 2 7 6) nalezy wylaczyc scart i wybrac rozdzielczosc, taka jaka chcemy uzywac np. 720p i wszystko powinno smigac.
Co do FW to niektorzy twierdza, ze najbardziej stabilne na dp-1000 jest 2.9.1 zmodowane przez Biga/Undead. Mozna je sciagnac [url="http://www.big-fw.prv.pl/FW-2.9.1-1000-450-BiG-undead.zip"]stad[/url]. Ja w swoim DP-450 mam zainstalowany soft 2.9.3 (od Kissa), gdyz wg. mnie najlepiej zachowuje sie na tym modelu (chociaz i tak daleko mu do doskonalosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Barwis' post='26662' date='05.12.2006, 15:13 ']
Podobno w DP-1000 sa pomieszane kolory i trzeba podlaczyc niebieski do czerwonego a czerwony do niebieskiego (zielony podlaczamy normalnie) i wtedy tryb progresywny zacznie dzialac. Ponadto w ukrytym menu (eject clear 2 7 6) nalezy wylaczyc scart i wybrac rozdzielczosc, taka jaka chcemy uzywac np. 720p i wszystko powinno smigac.
Co do FW to niektorzy twierdza, ze najbardziej stabilne na dp-1000 jest 2.9.1 zmodowane przez Biga/Undead. Mozna je sciagnac [url="http://www.big-fw.prv.pl/FW-2.9.1-1000-450-BiG-undead.zip"]stad[/url]. Ja w swoim DP-450 mam zainstalowany soft 2.9.3 (od Kissa), gdyz wg. mnie najlepiej zachowuje sie na tym modelu (chociaz i tak daleko mu do doskonalosci)
[/quote]

Bardzo dziekuje za pomoc. Juz wszystko chodzi, jednak mam pewne spostrzezenia. Przy ustawieniu w menu progressive, litery wydaja sie bardziej poszarpane niz przy interlaced. Dziwne jest rowniez to, ze przy ustawieniu systemu na PAL ( czyli standardowo ), widac zaklucenia obrazu ( falowanie ), natomiast przy zmianie systemu na NTSC, obraz wydaje sie miec mniej zaklucen. Czy u Ciebie Barwis wystepuje cos podobnego w DP-450? Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc :)

Pozdr

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie Kiss DP-450, gdy byl podlaczony pod projektorek hp ep7122 (obecnie juz z niego praktycznie nie korzystam, gdyz Xbox z XBMC sprawdza sie doskonale jako player z upskalerem)chodzil doskonale w rozdzielczosci 720p zarowno w PALu jak i NTSC (obraz bez zaklocen, falowania, itp.). 1080p nie testowalem, gdyz w moim projektorze jest nieobslugiwane przez polaczenie komponentem (Tylko przez DVI-D)
Jesli chodzi o odtwarzacze f-my Kiss niestety tak jest, ze rozne egzemplarze tego samego modelu roznie sie zachowuja... (zwlaszcza te starsze modele typu dp-450, dp-1000) Edytowane przez Barwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...