Skocz do zawartości
Ramlesa

Animacje Disneya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Prośba o pomoc. Obiecałem córce kolekcje bajek Disneya. Proszę o poradę. Czy w przypadku animacji warto kupić wydania na blurayu czy wystarczy DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem fanem animacji wszelakiej, a w szczególności wychodzącej od Disneya, a latek mam na pewno dużo więcej niż Twoja córka :lol: , ale do rzeczy.

Jeśli chodzi o animacje klasyczne (rysunkowe) wszystkie filmy Król lew, Kubusie Puchatki czy starsze Pinokio, Królewna Śnieżka uważam, że wydawanie kasy na wersje blu-ray nie ma sensu, bo:

- to i tak są w przeważającej większości wersje 720 a nie 1080

- nie widać jakiejś oszałamiającej różnicy w odbiorze.

Dla ścisłości trzeba powiedzieć, że różnice są ponieważ materiał został z remasterowany, poprawione są delikatnie kolory, ale nie ma to większego znaczenia dla samej wartości filmu.

Trzeba po prostu mieć dobre DVD z upscalingiem albo lepiej odtwarzacz blu-ray i jest bardzo dobry obraz.

Jeśli jednak interesują Cię bajki z aktorami, chociażby ostatnia Czarownica lub animacje wychodzące z Pixara (obecnie Disney Pixar) to różnica między jakością DVD i blu-ray jest - i to ogromna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość bajek które były robione techniką rysunkową najlepiej kupić w DVD(bajki typu Król Lew,Gdzie jest Nemo itp),ale te nowsze animacje typu Zaczarowana,Kraina Lodu,Jak Wytresować Smoka powinno się oglądać najlepiej w Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się.

Również jestem fanem animacji klasycznej a w szczegolności tej Disneyowskiej i posiadam wszystkie do tej pory wydane u nas klasyki na BD i róznica pomiędzy DVD a BD jest widoczna gołym okiem. Wystarczy puścić sobie " Piękną i Bestię ", "Pocahontas ", " Aladyna " czy " Zakochanego Kundla ". Sprawdzałem jakiś czas temu " Dzwonnika z Notre Dame " w wersji DVD i jakość obrazu jest niezadowalająca, co innego wersja BD, a nawet jesli jakiś film miałby tylko 720p to nadal jest to wyższa rozdzielczość niż w przypadku DVD.

Dodam jeszcze, że robiłem porównanie " Pięknej i Bestii " na BD i DVD ( PS3 ) i róznica jest na prawdę spora i widoczna gołym okiem:

http://www.hifi-writer.com/he/bdreviews/beautybeast.htm

" Śpiąca Królewna ":

http://www.hifi-writer.com/he/bdreviews/sleepingbeauty.htm

Co prawda jest różnica pomiędzy formatami 4:3 ( stare klasyki ), 2.55:1 a 16:9:

4:3
DVD: 720 na 540
BD: 1440 na 1080 - 4 razy większe
16:9
DVD: 720 na 405
BD: 1920 na 1080 - ponad 7 razy większe
2.55:1 ("Śpiąca Królewna"/"Zakochany Kundel")
DVD: 720 na 282
BD: 1980 na 776 - 4 razy większe

Ale róznica i tak jest widoczna.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, powyżej powiedziałem, że różnice są. Jak oglądałem DVD z bajkami Disneya na odtwarzaczu blu-ray LG BD 390.

Nie wiem jak radzi sobie z upscalingiem PS3, ale ten odtwarzacz robił to bardzo dobrze.

Ale pytanie nie było o to czy jest ładniejsze tylko czy się opłaca.

Moim zdaniem nie opłaca się kupować jak efekt wizualny jest podobny.

Np. Król lew, w empiku, kosztuje:

- DVD - 19,99 zł

- Blu-ray - 66,99 zł

A przecież można dostać również bajki Disneya jako dodatki do różnych gazet i w tedy cena pewnie też jest inna.

Oczywiście nowe produkcje warto kupować na blu-ray, ale o tym również wspomniałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym wypadku warto kupować filmy na Blu-ray, a już tym bardziej jak ceny są porównywale. Te 66 zł w empiku to absurd, ale są też inne sklepy.

Tutaj zestawienie cen Króla lwa na Blu-ray: http://forum.filmozercy.com/pages.php?page=porownywarka&s=kr%C3%B3l+lew

Można się pobawić i poszukać animacji bo wbrew temu co się utarło Blu-ray nie jest taki drogi trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Potwierdzam jedno Król Lew w wydaniu na bluray niszczy dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Potwierdzam jedno Król Lew w wydaniu na bluray niszczy dvd

" Król Lew " może nie ( wydaie BD nieco mnie rozczarowało ) ale " Piękna i Bestia " czy " Pocahontas " już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale koledze Król Lew zniszczył dvd. :(

Tak kolega napisał i ... ja jemu wierze. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Auchan akcja na klasyczne bluraye Disneya wszystko za 29,99, dziś kupiłem Nemo 3d :) jest dużo pozycji król lew też

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...