Skocz do zawartości
yoemaster

Zakup tv Samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja 8 letnia plazma panasonica działa ale chcę teraz coś nowego :) zastanawiam się nad samsungiem a lg (seria 2014 webos ) , najważniejsze to to by tv można było patrzeć z rożnych kątów oraz był multimedialny zastanawiam się nad smarttv lub webos lecz poszukuje modelu tv który nie bedzie zamknięty os a będę mógł instalować nowe aplikacje na tv , pozostałe funkcje jakie szukam to nagrywanie programu tv , wifi , divix mkv itd

Tv 42 ma być max do 1800zł

a tv 45-47 max 2300-24000zł

Czy jest jakieś porównanie smarttv vs webos lg ? ,Czy to prawde ze na tych 2 systemach jest usługa wypożyczalni darmowych filmów ? .Oraz czy 5 cali na tv daja az tak duzo bo nigdy nie miałem porównania ps dodam ze czekam na tv innych producentów bo możę są lepsze w swojej cenie ale prosiłbym o uzasadnienie.

Edytowane przez yoemaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WEBOS nie wspiera flasha, a html5, więc możliwe, że niektóre strony w ogóle nie będą na nim chodzić. LG ma telewizory na matrycy IPS, a więc jeśli przyzwyczaiłeś się do świetnej, głębokiej czerni i wysokiego kontrastu plazm, to zapomnij od razu o LG. Niski kontrast (z tego co pamiętam, 750:1, gdy bodaj VA Samsunga miały 4000:1, podobnie z AS640 od Panasonica na VA) oraz bardzo słaba czerń, która srebrzy, a ciemny film, z ciemnymi scenami, traci mocno detale. Tyczy się to również odbiorników innych producentów na IPS. Przeciwieństwem są matryce VA (AS640 od Panasonica, H6400 od Samsunga), które mają bardzo wysoki kontrast i świetną czerń, nie tracą detali i szczegółów, ale pisałeś o kątach, a te znowu dają matryce IPS, nie VA...

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci za pomoc , więc mam rozumieć ze lg odpada , w takim razie czy możesz mi zaproponować modele samsunga do ceny i technologi co wyżej napisałem, ewentualnie czy inne firmy produkujace tv też byś polecił jak np sony czy philips

A co sadzisz o tym modelu Samsung UE48H6200 ??

Edytowane przez yoemaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony, z tego co pamiętam, do modeli <50 stosuje również IPSy, ale tutaj poczekaj na kogoś kto może o tym producencie wie więcej. W przypadku Twoich wymagań, niestety, są one wzajemnie się wykluczające.

Decydujesz się albo na:

-słabsze kąty, wysoki kontrast i świetną czerń przy panelach VA;

-lepsze kąty, słaby kontrast, słabą, czy nawet złą czerń przy panelach IPS.

Philipsa nie znam, znać nie chcę, wystarczą mi lektury nt. softu.

Generalnie, tak uogólniając temat, skoro chcesz bawić się zawartością "smart" to Samsung 40H6400 albo Panasonic 40AS640 (pamiętaj, smart w Panasach jest słabszy niż w Samsungach, ale imho równomierność podświetlania wypada na korzyść Panasonica, tak jak i kwestia bandingu/dse). Identycznie w przypadku rozmiaru 45-47.

Podałeś 48H6200. To jest ciut podobna rzecz do 48H6400. Matryca VA, 120Hz, bez pilota żyroskopowego, ale podobno nie jest to ten sam typ matrycy do 48H6400. Osobiście tych Samsungów nie kupiłbym, ot, bawiłem się nimi (dse, banding, nierównomierność podświetlanai matrycy, a sprawdzałem w kilku sklepach, ba, nawet osoba z rodziny widziała pionowe pasy na zdjęciach...a ja nic nie mówiłem...).

Genialną promocję robi obecnie Saturn - za 2550 jest 48AS640 Panasonica - Panas nie daje okularów 3D w zestawie, ale...jakość obrazu faktycznie robi wrażenie. Taniej nie kupisz.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie dam rady kupic tego panasonica najważniejsze dla mnie to jest software oraz w miare dobra matryca by moc ogladac filmy z 2 -3m w duzej mierze system nie chce zamkniętego osa , chce móc instalować nowe aplikacje itd czy w lg jak i samsungach i tez panasonicach jest darmowa wypożyczalnia vod itd ? pomóżcie doradzić 42-1800 max 47-2300 max tv tych 3 gigantów

Edytowane przez yoemaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na www producenta co jest w zawartości "smart tv". Z tego co pamiętam to przy zakupie Samsunga, ma się 3mc. gratis HBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...