Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi "Thor' jest słabszy ale TASM2 dobrze rozwija fabułę pierwszej części,wprowadza ciekawych nowych bohaterów (świetny Harry i w końcu na prawdę dobry Green Goblin),ciekawie rozwija wątek Peter-Gwen (zgodnie z komiksami ale dosyć odważnie jak na film) oraz tworzy zaplecze do poszerzenia universum o czarne charaktery,które nie giną na końcu każdej części. Jeżeli porównać nową "duologię" z poprzednią trylogią,to niebo a ziemia,bez porównania:

- lepszy Peter Parker

- lepszy Spider Man

- lepsze efekty wizualne

- lepsza ciocia May

- Gwen bije na głowę MJ z poprzedniej trylogii

- czuć chemię pomiędzy Peterem a Gwen

- ciekawy wątek rodziców Petera

- znacznie ciekawsza geneza pochodzenia Spider Mana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz jest prawdą ale mi osobiście czegoś w tym filmie brakowało. A może właśnie czegoś było za wiele. Właśnie rzeczy, o których piszesz nagromadzone były w tym filmie moim zdaniem w nadmiarze. Bo z jednej strony niby dobre "czarne charaktery" (aż dwa zresztą - a nawet i więcej ;)). A z drugiej strony relacja Peter - Gwen. Osobiście nie czytałem i nie czytuję komiksów, dlatego nie wypowiadam się na temat wierności komiksowemu pierwowzorowi ale według mnie właśnie to spiętrzenie wątków sprawiło, że dwójka była słabsza niżeli pierwsza część "Niesamowitego Spider Mana". Co oczywiście nie oznacza, że uważam ten film za słaby. Dla mnie to po prostu przyzwoity średniak. Ale na tle takiego "Zimowego Żołnierza" wypada raczej blado.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze 30 minut zajęło mi przyzwyczajenie się do tego aktora. Film dla mnie taki sobie - sredniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma "nagromadzenia",niby jest dwóch wrogów ale tylko jeden z nich jest tym głównym,drugi to zapowiedź,pieśń przyszłości,czyli Sinister Six.,w ten sposób fajnie buduje się filmowe uniwersum Pająka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry film.

Tylko faktycznie jak ktoś komiksu nie czytał to może być problem ze zrozumieniem wątków. Dla kogoś kto za młodu czytał TM Semic ten film jest gratką samą w sobie, żona np już nie podzieliła aż takiego entuzjazmu.

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie da się zauważyć tendencje do "nielubienia" tego filmu przez osoby które potem jak się okazuje nie znają tez komiksowego pająka.

Sent from my GT-I9300

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem TM-SEMIC od początku i mimo to uważam ten film za zdecydowanie najsłabszy z wszystkich pięciu. Z kolei mojej żonie która w życiu komiksu nie miała w ręku podobał się zdecydowanie bardziej.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem komiksy wydawane przez TM-Semic i Spider Many Raimiego uważam za bardzo słabe (może poza całkiem dobrą dwójką),gdyż niewiele mają one wspólnego z komiksami,podobnie jak Batmany Nolana,które jednak w 3/4 są po prostu dobrymi filmami,ale nie dobrymi Batmanami. Dopiero teraz Pająk nabrał tego komiksowego wdzięku i luzu. Pamiętajmy też,że w komiksach (nie tylko o Spider Manie),wielu przeciwników na raz to chleb powszedni,więc nie ma się o co na film obrażać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić Niesamowitego Spider-Mana 2 i się dowiaduję że wersja 2D ma być w technologi 4K a ja nie mam telewizora 4K czy to oznacza że filmu mi nie odtworzy czy odtworzy mi w normalnej wersji?? Jak by co to przepraszam za niezrozumiałosć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest tylko masterowany że źródła 4k, wydanie to zwykły Blu-ray 2d/3d.

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj wydanie bd. Obraz świetny ale prawdziwy majstersztyk to ścieżka dźwiękowa. Dynamiczna, przejrzysta, rewelacyjna jednym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy obraz jest taki świetny ... przynajmniej ja mam pewien problem od kiedy posiadam Samsung LED TX 40 cali: otóż, w dynamicznych scenach mam wrażenie " teatralności ", coś jak " Hobbit " w 48 kl / s, nie wiem, czy to wina mojego wzroku, czy tv ale podobny problem mam oglądając " Kapitana Amerykę Zimowego Żołnierza ", mam wrażenie jakby część scen była kręcona kamerką z ręki i jakby obiekty wychodziły z kadru. Oglądając fragmenty w 720p na PC nie mam już takiego wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy obraz jest taki świetny ... przynajmniej ja mam pewien problem

Był w ogóle jakiś film na blu z którym byś nie miał jakiegoś problemu?

Sprawdź lepiej ustawienia TV czy nie masz jakichś Motion Plusów i tym podobnych bzdetów powłączanych. Od kiedy masz ten telewizor? Sam Szajsungów nie lubię, za cholerę nie mogę obrazu na nich dopasować do swoich upodobań, a próbowałem na trzech różnych egzemplarzach i zawsze coś mi nie gra.

Inna sprawa, że niektóre filmy faktycznie miewają takie ujęcia (47 Roninów w finale na przykład, a Wrogowie Publiczni są tak w całości nakręceni).

W Winter Soldierze (kupiłem niedawno) niczego takiego nie zauważyłem.

Edytowane przez Paraponzipopo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był w ogóle jakiś film na blu z którym byś nie miał jakiegoś problemu?

Sprawdź lepiej ustawienia TV czy nie masz jakichś Motion Plusów i tym podobnych bzdetów powłączanych. Od kiedy masz ten telewizor? Sam Szajsungów nie lubię, za cholerę nie mogę obrazu na nich dopasować do swoich upodobań, a próbowałem na trzech różnych egzemplarzach i zawsze coś mi nie gra.

Inna sprawa, że niektóre filmy faktycznie miewają takie ujęcia (47 Roninów w finale na przykład, a Wrogowie Publiczni są tak w całości nakręceni).

W Winter Soldierze (kupiłem niedawno) niczego takiego nie zauważyłem.

TV mam od 15 grudnia ub. roku, wszelkie ulepszacze mam wyłączone, w konsoli ustawiłem 24 true cinema.

Nie wiem, w niektórych ujęciach mam takie wrażenie, jakby mp. Spidey był kręcony inną kamerą, a wieżowiec za nim, inną, lub ulica i budynki jedną kamerą, a wozy policyjne, drugą. Najbardziej taki efekt kuje mnie w oczy w " Przygodach Tin Tina ", specjalnie sprawdziłem, czy nie mam włączonej opcji 3D ale jest off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia: Wy zapewne oglądacie filmy ze znacznej odległości, 3, 4 metry od ekranu tv? Ja, jako osoba słabowidząca oglądam z odległości ok. 40 cm i mogę trochę inaczej widzieć ale z PC oglądam z jeszcze mniejszej odległości. Trochę mnie wkurza fakt, że od pięciu lat zakupiłem więcej płyt BD niż DVD przez 10 lat ( 82 filmy ) a tymczasem większy komfort daje mi zwykłe 720p na PC, gdzie przynajmniej nie odczuwam dyskomfortu spowodowanego tym, co opisuję powyżej. Zdaję sobie sprawę, że to raczej nie wina samych płyt BD i filmów, tylko mojego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lis22 a może by tak okulary by się przydały

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie okulary mi nie pomogą, ani nie zaszkodzą, tak stwierdził okulista. Od urodzenia prawie nie widzę na prawe oko, lewym widzę dobrze ale może mi się w nim odkleić siatkówka, np. od wysiłku fizycznego. Miałem oczopląs i mam zeza, okulary nosiłem w dzieciństwie dopóki okuliści nie uznali, że nic nie dają w moim przypadku.

Zastanawiam się, czy gdybym zakupił Sony za 6 tys. zł, jak znajomy to czy widziałbym lepiej, muszę się doń przejść z paroma filmami i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O słusznie jak fizjonomia nie pozwala to po co przepłacać

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...