Skocz do zawartości
slavo

OBRAZ I DZWIEK bezprzewodowo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Czytam posty na formum i ciagle to samo: jeden kabel, dwa kable, 4 kable itd.
A moze by tak bez kabli dalo sie cos zrobic aby nie latac z parteru na pietro tzn ?

- mam nBoxa i standardowa antene (zestawik za 159 zl).
- jeden TV na dole (ten z podlaczeniem do nBoxa) a drugi na pietrze (sypialnia).

Co by tu zrobic (kupic) aby na parterze wlaczyc sobie samego nBoxa a na pietrze
ogladac TV i swobodnie zmieniac sobie kanaly ?

Sa takie patenty ? Sorki, ale dla mnie to zupelna nowosc.....wciagajaca, ale jednak nowosc :)

Pozdrawiam All.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slavo' post='25759' date='01.12.2006, 15:05 ']
Witam wszystkich,

Czytam posty na formum i ciagle to samo: jeden kabel, dwa kable, 4 kable itd.
A moze by tak bez kabli dalo sie cos zrobic aby nie latac z parteru na pietro tzn ?

- mam nBoxa i standardowa antene (zestawik za 159 zl).
- jeden TV na dole (ten z podlaczeniem do nBoxa) a drugi na pietrze (sypialnia).

Co by tu zrobic (kupic) aby na parterze wlaczyc sobie samego nBoxa a na pietrze
ogladac TV i swobodnie zmieniac sobie kanaly ?

Sa takie patenty ? Sorki, ale dla mnie to zupelna nowosc.....wciagajaca, ale jednak nowosc :)

Pozdrawiam All.
[/quote]

Witam

tu masz [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=144106031"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=144106031[/url]

Mam podobny zestaw działa, całkiem dobrze w bloku przez 3 ściany odległość ok 20m
Obraz bardzo dobry dźwięk stereo lecz pamiętaj że sygnał z boxa będziesz musiał ustawić na SD (wyj z EURO) brak programu w HD np. MGM HD ze względu na ograniczenia HDCP
Pozdr
Grzegorz

Edytowane przez Greeg2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
z przesyłaniem sygnału video na wyższe (niższe) piętro nie wszystkie sendery sobie dobrze radzą. Strop przeważnie zrobiony jest z żelbetu i wielokrotnie bardziej tłumi fale radiowe niż zwykła ściana (no chyba, że nośna w wielkiej płycie).
Ze swojego doświadczenia (i koegów) wiem, że najlepiej z dostępnych senderów sparwadza się ten: [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=144830379"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=144830379[/url]
Sendery z wystającymi i obracanymi antenkami, wbrew pozorom, zupełnie do przesyłania na piętro się nie nadają (słaby obraz, natomiast przesyłanie sygnału pilota działa dobrze).
Jeśli chodzi o przesyłanie obrazu z wyjścia HDMI, to ktoś już produkuje sender łączący dwa gniazda HDMI przy pomocy adapterów połączonych światłowodem. Na obrazku reklamowym ten światłowód miał chyba 40 metrów i wyglądał jak żyłka na szczupaka (cienki i bezbarwny - idealny żeby gdzieś po ścianach go poprowadzić). Niestety to jeszcze pieśń przyszłości.
Jeśłi ktoś już ma taki kiepski sender z wystającymi okrągłymi antenkami, to niech się nie martwi. Idealnie one współpracują z tymi z załączonego linku. Ja u siebie do nboxa mam podpięty nadajnik z tego bezantenkowego sendera, natomiast do dwóćh odbiorników na piętrze mam podpięte odbiorniki z jednego i drugiego zestawu. Widocznie istotna jest moc nadajnika w senderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Wielkie dzieki za pakiet informacji. Rozumiem, ze w takim ukladzie trzeba tylko podlaczyc przez EURO
nBoxa do sendera i go wlaczyc. Obraz i dzwiek bedzie przeslany do innego TV bez zadnych kabli.

Czy powstaja jakies straty w zakresie obrazu czy dzwieku ? Czy moga powstawac jakies zaklucenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slavo' post='26453' date='04.12.2006, 18:24 ']
Witam.

Wielkie dzieki za pakiet informacji. Rozumiem, ze w takim ukladzie trzeba tylko podlaczyc przez EURO
nBoxa do sendera i go wlaczyc. Obraz i dzwiek bedzie przeslany do innego TV bez zadnych kabli.

Czy powstaja jakies straty w zakresie obrazu czy dzwieku ? Czy moga powstawac jakies zaklucenia ?
[/quote]

Niestety zakłócenia przy takim przesyłaniu obrazu zawsze występują - od niezauważalnych do nieznośnych. Wszystko zależy od jakości użytego sendera i specyficznych dla każdego mieszkania warunków (odległość, materiał, z jakiego wykonane są ściany). Zakłócenia pojawiają się też, gdy ktoś chodzi po mieszkaniu albo włączy jakieś wredne urządzenie elektryczne (mikrofalówka, odkurzacz itp).
Pomimo tych potencjalnych trudności można uzyskać całkiem dobry obraz. Z dźwiękiem są mniejsze kłopoty. Oczywiście nie ma dźwięku 5.1 (jak również nie ma obrazu HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...