Skocz do zawartości
jaceksmok

nasycenie kolorów

Rekomendowane odpowiedzi

mam n rekorder i SAMSUNG LCD 40 R podłaczone HDMI oraz Cyfra+ z dekoderem Radix podłączone SCARD. Wszystko czyta z anteny 110 cm i jednego konwertera Quad. NBOX pokazuje sygnał 96% i jakośc 100%. Jednak porównanie kolorów jest zdecydowanie na korzyść Cyfry + . Jakość kontrastu i ogólnie obrazu na korzyść N. W C kolory są naturalne :) a w N kolory są zbyt szare. Co jest tego powodem? :angry: Edytowane przez jaceksmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ,, n ,, już jest na niektórych kanałach tak jak by za mgiełką ! np. TVN24 ale ja mówie o swoich spostrzezeniach na LCD ale czy na kineskopowcach jest to samo to nie wiem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wisio' post='25729' date='01.12.2006, 12:27 ']
W ,, n ,, już jest na niektórych kanałach tak jak by za mgiełką ! np. TVN24 ale ja mówie o swoich spostrzezeniach na LCD ale czy na kineskopowcach jest to samo to nie wiem !
[/quote]

Mam dokładnie takie samo zdanie. Trochę za szarą mgłą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaceksmok' post='25717' date='01.12.2006, 13:50 ']
mam n rekorder i SAMSUNG LCD 40 R podłaczone HDMI oraz Cyfra+ z dekoderem Radix podłączone SCARD. Wszystko czyta z anteny 110 cm i jednego konwertera Quad. NBOX pokazuje sygnał 96% i jakośc 100%. Jednak porównanie kolorów jest zdecydowanie na korzyść Cyfry + . Jakość kontrastu i ogólnie obrazu na korzyść N. W C kolory są naturalne :) a w N kolory są zbyt szare. Co jest tego powodem? :)
[/quote]
Podobnie wypada porownanie pomiedzy odbiorem z TV naziemnej i n-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, na n jest mniej kolorów, do tego na moim CRT regulacja kolorów nie działa (AV), działa tylko na sygnale z tunera tv. Nie wiem czy to tylko mój tv, czy jest tak w każdym gdy korzysta się z AV. W menu nboxa w zakładce telewizor mogłaby być taka regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...