Skocz do zawartości
Matrix

DENON 2930

Rekomendowane odpowiedzi

Jako użytkownik tego odtwarzacza oceniam go na 7 w skali 10 pkt.
Zalety:
przyszowity skaler obrazu do HD, ale nie powalający wbrew obiegowej opinii /w porównaniu do HK DVD47 różnica nie wielka jeśli w ogóle zauważalna/
rozbudowane menu
duży czytelny display
Wady:
poważne problemy z czytaniem divx /nie wszystkie formaty rozpoznaje - mój poprzedni HK DVD47 czytał bezbłędnie prawei każdego divx'a/
pilot zupełnienie nie ergonomiczny !
brak podświetlenia klawiszy w pilocie
długi /relatywnie/ czas wczytywania płyt zwłaszcza z materiałem divx / HK DVD47 robił to nie omal w momencie
BRAK EKRANU TESTOWEGO!!!!, a przy możliwościach ustawienia kolorów, nasycenia, ostrości, gamy itd to baaardzo duży minus - nie ma wg czego skalibrować odtwarzacz ! HK DVD47 ma ekran testowy!

Reasumując:
Na razie mam oba odtwarzacze, ale nie jestem pewny czy nie pozostane przy HK DVD47 a Denona sprzedam - powód?
HK DVD47 owiele bardziej przyjazny, czyta wszystkie divx'y, ekran testowy z pamięci urządzenia, podświetlana klawiatura w pilocie, skaler równie dobry co w Denonie a cena 50% mniej niż 2930.


SONY KDL40V2000
DENON 2930
HK DVD47
HDMI KIMBER KABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Matrix' post='25111' date='29.11.2006, 08:23 ']
Jako użytkownik tego odtwarzacza oceniam go na 7 w skali 10 pkt.
Zalety:
przyszowity skaler obrazu do HD, ale nie powalający wbrew obiegowej opinii /w porównaniu do HK DVD47 różnica nie wielka jeśli w ogóle zauważalna/
rozbudowane menu
duży czytelny display
Wady:
poważne problemy z czytaniem divx /nie wszystkie formaty rozpoznaje - mój poprzedni HK DVD47 czytał bezbłędnie prawei każdego divx'a/
pilot zupełnienie nie ergonomiczny !
brak podświetlenia klawiszy w pilocie
długi /relatywnie/ czas wczytywania płyt zwłaszcza z materiałem divx / HK DVD47 robił to nie omal w momencie
BRAK EKRANU TESTOWEGO!!!!, a przy możliwościach ustawienia kolorów, nasycenia, ostrości, gamy itd to baaardzo duży minus - nie ma wg czego skalibrować odtwarzacz ! HK DVD47 ma ekran testowy!

Reasumując:
Na razie mam oba odtwarzacze, ale nie jestem pewny czy nie pozostane przy HK DVD47 a Denona sprzedam - powód?
HK DVD47 owiele bardziej przyjazny, czyta wszystkie divx'y, ekran testowy z pamięci urządzenia, podświetlana klawiatura w pilocie, skaler równie dobry co w Denonie a cena 50% mniej niż 2930.
SONY KDL40V2000
DENON 2930
HK DVD47
HDMI KIMBER KABLE
[/quote]


A ja się najarałem na Denonka 1930, i mam nadzieję, że takich dylematów nie będę miał. Jest to chyba najrozsądniejszy wybór w tej chwili do kina domowego, rozważając stosunek ceny do możliwości i jakości. A można już mieć za cenę tego Twojego HK47, "sprawdzony sprzedawca" oferuje już za 1150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Matrix' post='25111' date='29.11.2006, 10:23 ']
Jako użytkownik tego odtwarzacza oceniam go na 7 w skali 10 pkt.
Zalety:
przyszowity skaler obrazu do HD, ale nie powalający wbrew obiegowej opinii /w porównaniu do HK DVD47 różnica nie wielka jeśli w ogóle zauważalna/
rozbudowane menu
duży czytelny display
Wady:
poważne problemy z czytaniem divx /nie wszystkie formaty rozpoznaje - mój poprzedni HK DVD47 czytał bezbłędnie prawei każdego divx'a/
pilot zupełnienie nie ergonomiczny !
brak podświetlenia klawiszy w pilocie
długi /relatywnie/ czas wczytywania płyt zwłaszcza z materiałem divx / HK DVD47 robił to nie omal w momencie
BRAK EKRANU TESTOWEGO!!!!, a przy możliwościach ustawienia kolorów, nasycenia, ostrości, gamy itd to baaardzo duży minus - nie ma wg czego skalibrować odtwarzacz ! HK DVD47 ma ekran testowy!

Reasumując:
Na razie mam oba odtwarzacze, ale nie jestem pewny czy nie pozostane przy HK DVD47 a Denona sprzedam - powód?
HK DVD47 owiele bardziej przyjazny, czyta wszystkie divx'y, ekran testowy z pamięci urządzenia, podświetlana klawiatura w pilocie, skaler równie dobry co w Denonie a cena 50% mniej niż 2930.
SONY KDL40V2000
DENON 2930
HK DVD47
HDMI KIMBER KABLE
[/quote]

Mam model mniejszy czyli 1930 i potwierdzam tylko jedną (wg mnie) wadę, że pilot pomyślany jest średnio ale już bajer z podświetlaniem nie jest mi potrzebny. Co do divxów to szczerze nie widzę po co miałby ten sprzęt czytać mi divxy, jak chce to czytam je z kompa lub co lepsze ... wypożyczam dvd :-) Wg mnie od divxów to są manty, a do tego sprzętu Denona to chyba producent to wsadza obsługę divx tylko po to, aby ładnie wyglądało w prospekcie. Ekran testowy możesz sobie zrobić ... płytką testową z jakiegoś czasopisma więc to też nie problem.

Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony :-) Ale może dlatego, że muza to 70%, dvd to 30%, divx = 0% (no może ciut więcej niż 0 bo raz zobaczyłem film na divx "O dwóch takich co ukradli księżyc" - oglądałem z rodzinką oczywiście w dzień wyborów) Edytowane przez ThYX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos kupuje 2930 do DIVXów to ja nie mam wiecej pytań :(
Nie lepiej kupic sobie WIWĘ za 150zł ?

Poza tym - opisanie tematu jako "TEST" jest (delikatnie mówiąc) niesmaczym nadużycziem ! ten tekst mozna nazwać najwyzej "pierwsze wrazenia - 3 minuty od wyciagniecia z kartonu"

PS
Na przyszłość bądź łaskaw pisać po polsku. Nie znam słowa "PRZYSZOWITY"

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matrix zdecyduj się
post z 28.XI "Też mam tego denona ( chodzi o 2930 ) a scaler chodzi zdecydowanie lepiej niż w moim poprzednim dvd Harman Kardon 47. Polecam."
Dzień później "przyszowity skaler obrazu do HD, ale nie powalający wbrew obiegowej opinii /w porównaniu do HK DVD47 różnica nie wielka jeśli w ogóle zauważalna/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krzyku' post='25472' date='30.11.2006, 16:12 ']
Matrix zdecyduj się
post z 28.XI "Też mam tego denona ( chodzi o 2930 ) a scaler chodzi zdecydowanie lepiej niż w moim poprzednim dvd Harman Kardon 47. Polecam."
Dzień później "przyszowity skaler obrazu do HD, ale nie powalający wbrew obiegowej opinii /w porównaniu do HK DVD47 różnica nie wielka jeśli w ogóle zauważalna/
[/quote]

Hehe.. widzę że ludzie sprawdzają nawet historię użytkownika :-) Ja HK47 nie znam ale zapewne dowolny skaler nie jest panaceum na wszystkie złej jakości filmy (no i divxy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze nie
Nawet film HD nakrecony byle dziadostwem HD z marketu - tez bedzie kiepsko wygladał

No...ale trzeba miec MINIMUM wyobrazi by na to wpaść :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...