Skocz do zawartości
lechu54

NR626 - info na wyświetlaczu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie, przesiadłem się z SR605 na NR626.

Bardzo irytują mnie dwie rzeczy i może mi pomożecie.

1.

Wyświetlacz na aplitunerze pokazuje włączony dany kanał np. GAME, AUX, CBL/SAT itp. W SR605 mogłem sobie to zmienić przyczynkiem DISPLAY na inną informację np.: jakiego typu jest wykryty przez ampka dźwięk. Włączałam płytę blue-ray i widziałem, że jest Dolby-true hd, kiedy podpinałem laptopa, włączałem plik mkv wtedy np. widziałem, że jest DTS lub leci meczyk na n sport i widzę DD….

W NR626 jest przycisk DISPLAY można zmienić wyświetlane info ale TYLKO na chwilę. Po paru sek. wraca do informacji o tym jaki jest wybrany kanał np.: CBL/SAT/

Delikatnie pisząc irytuje mnie ale tak naprawdę wku… mnie to. :[

Ja wiem jakiem jakie źródło mam wybrane, ale kiedy „latam” po kanałach enki czy satelicie ja chce wiedzieć jaki jest dźwięk!!!

Czy ktoś wie jak tą pozornie małą dolegliwość rozwiązać???

2.

Miła dla mnie niespodzianką było odkrycie w ampku funkcji HDMI Through. Za[beeep]… sprawa. Nie wiedziałem o tym przed zakupem. Także fajny bonus po zakupie. Dzięki temy 100% urządzeń mam podpiętych przez ampka. Chce oglądać wiadomości z enki, to nie musze właczać i ampka, wystarczy dźwięk z TV, leci meczyk, chce DD z n sport, włączam ampka i jest fajnieJ

OK. ale nie ma za fajnie zawsze coś musi być nie tak.

Po dłuższym okresie, kiedy to wszystko jest OFF, np. po nocy włączam TV i enke. I co? I du…a Na ence widzę HDMI off. Muszę włączyć na chwilę ampka i za chwile mogę go wyłączyć. Tak jak by dany port HDMI usypiał się.

HDMI CEC (RIHD) mam ON więc HDMI Through jest na auto.

Spodkał się ktoś z podobnym problemem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

nie wiem - jeszcze nie posiadam KD

Ad. 2

sam przymierzam się do KD Onkyo

z tego co sie oczytałem to powszechny problem u Onkyo od kilku serii

długo im zajeło ale chyba aktualizacja z poczatku tego roku pomaga już na to zawieszanie HDMI

...EDIT...

z tym, że ta najnowsza aktualizacja nie zrobi się sama (LAN) trzeba przez USB

Edytowane przez HigBee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. a ja mam trochę inny problem, a mianowicie nosze się z zamiarem zakupu właśnie 626, choć długo byłem za denon 2000, a pioneera mi szybko odradzono. zastanawiam się czy ten klocek mi już wystarczy na bardzo długo, przy zwykłym słuchaniu muzyki -czasem trochę głośniej-, jak tez do oglądania filmów. widząc go w sklepach, myślę że nie będę miał problemów z obsługą tego amplitunera, choć wiem że początki z każdym nowym urządzeniem są trudne i do nauczenia. może mi ktoś napisać jak to gra już w domowych warunkach , no i z jakimi kolumnami, bo to też będzie do kupienia-pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...