Skocz do zawartości
Plesken

nagrywarka LG BP06LU11 nie nagrywa płyt TDK BD-R DL 50GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem sobie nagrać iso backupu dysku który sobie kiedyś tam zrobiłem. W chwili obecnej posiadam nagrywarkę LG BP06LU11 i zakupiłem w tym celu płytkę TDK BD-R DL 50GB wyprodukowaną w Japonii.

Próbowałem nagrywać przez imgburn i przez nero, ale z tym samym efektem że podczas buforowania cache'a w lead in wywala. Nagrywarka nawet nie zdążyła nic zapisać bo zaraz wywalił się błąd - w sumie to dobrze bo płyta jest pusta.

Ktoś spotkał się z tym problemem? Jak to rozwiązać?

Plesken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem z modelem 10 :( z 25 nie ma problemu, pali wszystko :) niestety co do 50 jest wybredny. pali VERBATIMA i MEDIARANGE. niestety z resztą są problemy. TDK tez odrzucał :( dodatkowy problem z TDK to taki że chyba 2 płyty udało mi się nagrać niestety moja YAMAHA ich nie widzi :( jak wspomniałem ten sam materiał do nagrywania tylko że pł VERBATIM i niema żadnego problemu. nie pomógł nawet upgrade BIOSU. po prostu z tymi LG już tak jest. jak znajdziesz jakiś sposób na wypalanie na tym sprzęcie 50 to daj znać. pocieszę cię że w błoto poszły płyty za około 200pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja firmware z uaktualnioną listą nośników to jedyne rozwiązanie - szukajcie na stronach LG lub poprzez serwis - warto zapytać.

Nie koniecznie na polskim www - tam długo śpią :)

Dopiero zauważyłem, że to są slimy .... sorry, ale to nie są nagrywarki, a jednorazowe laptopowe zabawki.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO LG06 nie ma nowych FW juz od wielu lat. Sam zrobiłem sobie crossflash z modelu bodaj H20 który jest wersją SATA tego napędu przeznaczoną dla kompów. Ta wersja FW ma o ok 30 definicji płyt BD więcej niz dedykowany FW - działa bez problemu. Trzeba poszukać w necie programik który konwertuje FW

Osobiście radzę kupić nowy sprzęt. Pioneer+obudowa Welland ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO LG06 nie ma nowych FW juz od wielu lat. Sam zrobiłem sobie crossflash z modelu bodaj H20 który jest wersją SATA tego napędu przeznaczoną dla kompów. Ta wersja FW ma o ok 30 definicji płyt BD więcej niz dedykowany FW - działa bez problemu. Trzeba poszukać w necie programik który konwertuje FW

Osobiście radzę kupić nowy sprzęt. Pioneer+obudowa Welland ...

Gdy będę dla siebie kupował to na pewno uwzględnie Twoje rady (dzięki bardzo), a to jest nagrywarka u kumpla. Chce on wypalić backup, zrobiłem mu iso i całość zajmuje ok 50G...

Możesz nieco przybliżyć temat tego crossflash'a? Jakieś linki, ewentualnie Twój firmware, który Ci działa.

@BoDeX - tak, to jest taka mała zabaweczka posiadająca lightscribe'a. Kumpel wypala płyty z własnościowymi aplikacjami ze swoim logo, które sprzedaje i dlatego wybrał taką zabawkę.

Plesken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...