Skocz do zawartości
marianowic

Kabel na głośniki tylnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że przymierzam się do remontu salonu, zwracam się do Was z następującym pytaniem: jakie kable najlepiej kupić w rozsądnej cenie na tylnie głośniki w zestawie 5.1?

Chciałbym podkreślić, że kable powinny byc w rozsądnej cenie, gdyż z jednej stronie będą montowane na dłuższy czas (przy zmianie podłogi chcę je pociągnąć gdzieś po rogach, a podłoga będzie na lata), a z drugiej strony będzie to spora długość - gdzieś około 10metrów na głośnik.

Sprzęt grający macie w stopce (90% filmy i TV), z tym że głośniki i ampli wymienię w przeciągu 1-2 lat, a kable pozostaną.

Chodzi mi tylko o kable na tylnie głośniki, gdyż przednie nie wymagają pociągnięcia pod podłogą.

Doprecyzowując: chodzi mi o szerokość przekroju przewodu oraz ewentualnie o firme.

Czy powinien rozgldac sie za kablem za 5zl za metr czy za 20zl za metr.

Dzięki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez marianowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po zrobieniu szybkiego rozeznania w temacie okablowania, moje pytania sie skonkretyzowały:

1. "Dzisiejsze" amplitunery nie wymagają kabli tej samej długości do Frontów i Surround. Czy to prawda? Czy mój ampli jest "dzisiejszy"? W moim przypadku długości będą następujące: Front: 3-4m, Surround: 10-15m.

2. Czy do kina domowego następująca konfiguracja będzie odpowiednia: fronty: 2.5mm, surround i centralny: 1.5mm?

Wstępnie zdecydowałem się na kable ProCAB LS15 i LS25. Czy to dobry wybów? Cena jest dobra!

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój tok myślenia idzie w dobrym kierunku.Ja miałem kiedyś ten sam dylemat.W moim systemie 9.1 dałem na fronty i centralny kabel Hama 2x2.5mm o dł.5m,natomiast do przednich podwyższonych.surround i surround back dałem kabel Jamo 2x0.75mm o dł.10 i 11m.Jak na razie jest ok.Więc powinno być dobrze.Każda para kolumn powinna mieć jednakowe długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...