Skocz do zawartości
mikas

Co kupić pod XBMC

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem Raspberry Pi i spodobał mi się xbmc, ale samo urządzenie przycina się przy podłączeniu zewnętrznego dysku. Dlatego postanowiłem wymienić swój Xtreamer sidewinder na coś lepszego. Rozglądałem się za Xtreamer ULTRA II, ale pobiera dużo prądu i podobno kiepsko działa pilot. Potrzebuje coś w dobrej cenie co będzie miało USB 3.0, HDMI 1.4, wyjście optyczne, dobry pilot, mały pobór prądu, nieduże wymiary. Słyszałem że kiepskie urządzenia przycinają się na lepszych skórkach i zainstalowanych dodatkach, dlatego chciałbym by on sobie z tym radził. Jaki możecie polecić mi sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie jest duże parcie w zespole XBMC na urzadzenia ARM ale póki co gwarancją płynności są niestety tylko urządzenia x86. Popatrz na małe Zotac'i lub coś podobnego na Fusion lub ION. Postaw na tym OpenElec i na bank będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Openlec zadowolenie warantowane "Na bank" jest tylko w sytuacji, jesli zakladasz podlaczenie do sieci kablem, bo w przypadku Wi-Fi czekac cie moga, w zaleznosci od sprzetu, na ktorym to instalujesz, "schody" albo "sciana".

Tak wiec warto najpierw rozpoznac temat i w zaleznosci od posiadanego sprzetu wybrac dystrybucje.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardziej polecacie mini pc niż np gotową maszynkę do tego jak np Xtreamer Ultra 2.

Bo w sumie o samym xtreamer jest mało opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie przychylam sie do typow Kolegi obcypl. Ze wzgledu na uniwersalnosc, wydajnosc i lepsze wsparcie na platformie x86. Jesli zalezy Ci na czyms wiecej niz odgrywanie sciagnietych filmow czy muzyki, warto pojsc droga XBMC.

Zotac robi zgrabne pudeleczkawiec jesli zasoby finansowe pozwola to jest to. Rownie dobrse mozna tez zaczac od "skladaka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koleżanki i kolegów,

proszę wybaczyć jesli pytanie jest trywialne i wzbudzi u starych wyjadaczy uśmiech politowania ale odważę się je zadać:

jak jest z dżwiękiem dolby/aac/dts w Raspberry Pi? nie widzę w specyfikacji układu specjalizowanego do dźwięku. czy wysyła on po hdmi cyfrowy sygnał i dekoder w urządzeniu zewnętrznym go dekoduje np. amplituner kina domowego lub tv (tv dts-u to zapewne nie)? głównie interesuje mnie czy wysyłany jest w strumieniu sygnał dts z kontenera np. mkv. zakładam, że zainstalowany jest xbmc lub cos podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam coś ze stajni Dune. Sam posiadam model Smart B1 i jestem zadowolony. Wszystko śmiga jak należy, HDRipy, Blu-ray z pełnym menu. Nie potrzebuje wodotrysków w postaci ładnej szaty graficznej, okładek itp., choć na Dune jest coś takiego jak XBMC nazywa się yaDIS, ale nie używałem nigdy.
Pochlebne opinie zbiera DUNE HD TV-303D, tylko ponoć trochę soft jeszcze muszą polepszyć.
Pod HTPC może być niezły:
http://itx-sklep.pl/mini-pc/barebone/intel_dc3217iye_core_i3-3217u_2x1_8_ghz_2xhdmi_3xusb_2x_mini_pci-express_box.html
Tylko trochę mało ma złącz USB (brak USB 3.0), brak Coaxiala/optyka i DVI. No ale wydajnościowo jeśli chodzi o proca i3-3217U 2x1,8 GHz to ZOTAC z Atomami i AMD się mogą schować.
No ale PC to PC, chyba nigdy takich dobrych i dokładnych zegarów częstotliwościowych nie osiągnie jak porządny odtwarzacz multimedialny.
Jak ktoś mówi, że złożył HTPC z XBMC i mu się filmy nie przycinają to bzdura. Nawet z ReClock'iem się minimalnie film przytnie z dwa trzy razy, wprawne oko to zauważy, ale ponad 80% ludzi tego nie widzi, ja niestety widzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koleżanki i kolegów, proszę wybaczyć jesli pytanie jest trywialne i wzbudzi u starych wyjadaczy uśmiech politowania ale odważę się je zadać: jak jest z dżwiękiem dolby/aac/dts w Raspberry Pi? nie widzę w specyfikacji układu specjalizowanego do dźwięku. czy wysyła on po hdmi cyfrowy sygnał i dekoder w urządzeniu zewnętrznym go dekoduje np. amplituner kina domowego lub tv (tv dts-u to zapewne nie)? głównie interesuje mnie czy wysyłany jest w strumieniu sygnał dts z kontenera np. mkv. zakładam, że zainstalowany jest xbmc lub cos podobnego.

W XBMC dla Raspberry - RasBMC, ustawia sie ile kanałów potrafi obsłużyć odbirnik . Gdy ustawisz 7.1 to dźwięk DTS z kontenera mkv jest przekazywany bezpośrednio (passthru) do TV/amplitunera. To czy TV obsłuzy DTS, zależy od Twojego TV. Nie ma niestety transkodowania w locie z DTS do DD.

Niestety jeżeli film ma dźwięk DTS a ustawisz odbiornik na stereo, XBMC będzie trasnskodować DTS do PCM, co spowoduje za duże obciążenie procesora i przycinanie się filmu.

Jednak przy odbiorniku ustawionym na 7.1 wszystkie filmy chodziły mi jak "malina" ;). Dekodowaniem dźwięku zajmował się amplituner, strumienia video - wydajne GPU w Raspberry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...