Skocz do zawartości
toja000

Jaki tv 50 - 55 cali do salonu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pojawiam się tym razem w tym miejscu, ponieważ w innym wątku nikt inny nie wykazał jakielkowiej aktywności. OK. Nie mam pretensji, tylko proszę o pomoc w postaci rady. Dziękuję.

Przypomnę więc:

Zastanawiam sie nad zakupem nowego tv. W tej chwili użytkuję Sony Z5500 40 cali. Jestem zadowolony, ale marzy mi się większy ekran. Jak to wygląda w ankiecie:

Preferowany rozmiar TV ? nie mniej niż 50 cali

Wielkość pokoju ? 6x6m

Jaki sygnał ? Cyfrowy Polsat po HDMI i PS3 po HDMI. Telewizja w jakości SD i HD.

Jaka odległość od ekranu ? 3-4 m

Jakie urządzenia do podłączenia? Jak wyżej. Jaka klasa cenowa? około 5 tysięcy, ale mogę rozpatrzyć nieco więcej - wtedy na raty

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? I w dzień i w nocy.

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? spore, duże okna na południe. salon jest mocno nasłoneczniony

Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3

jaki masz telewizor? – jak wyżej

Przeznaczenie – , Cyfrowy Polsat, PS3. Oglądam filmy, wiadomości, filmy dokumentalne i dużo sportu w SD i HD.

Ma stać czy wisieć? STAĆ

Telewizja 3D - tak, ale jako dodatek. Głównie 2D.

Jeszcze jedna rzecz. Codziennie zdarza się oglądać tv z innego - bocznego pomieszczenia. W Soniaku bardzo przydatna jest wtedy obrotowa stopka. To już nie chodzi nawet o kąty widzenia, ale o to, że ekran musi być przekręcony, żeby w ogóle można było coś oglądać. Mam w firmie Panasa GT40. Po zabawie z ustawieniami przy Soniaku Z5500 to jednak porażka (zwłaszcza sport oglądany w jakości SD jest nie do przyjęcia!). Jednak dużo czytałem o modelach ST50 i VT50, że są dużo lepsze. Co doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że st50 pewnie byś kupił w tej cenie ale vt50 musiałbyś dołożyć do tej kwoty czy to 50 czy 55 nie starczy 5tyś.Ja będę kupował na 100% 55vt50 ale są głosy że nie ma za dużej różnicy między st50 a vt50.Na pewno oby dwa tv różnią się wyglądem to pewne ale jak ma sie z odbiorem to niech wypowiedzą sie użytkownicy st50 bo ich jest raczej więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś będzie warte dopłaty rzędu 1 - 1,5 tys to wezmę na raty i po sprawie. Ciekaw jestem opinii na temat tych odbiorników w tych konkretnych warunkach jakie przedstawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...