Skocz do zawartości
coyote333

METALLICA - Quebec Magnetic

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do posiadaczy koncertu.

Czy u Was, w trakcie jak płyta startuje, i pojawia się główne menu płyty

dźwięk się na chwilę zacina ? Poza tym wszystko z płytą ok, tylko to zacięcie

jest wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem ogladac w/w wydawnictwo a wiec moge napisac o nim pare slow. Wyd. jest 1 plytowe, dostajemy material zapisany w formacie 1080i60 z dzwiekiem stereo lub DTS Master Audio ok 3-3,5Mb.

Czesc glowna to koncert z 1 listopada 2009r, a przynajmniej tak mi sie wydaje patrzac na setliste. Calość trwa 2:15 min i jest to jeden z najlepszych wystepow Metallicy jaki widzialem, realizacja koncertu pod wzgledem wizualnym stoi na wysokim poziomie.

Dzwiek : generalnie jest ok ale mastering moglby byc troszke lepszy, publika troszke za glosna o ile podczas przerw w graniu jest to ok to juz podczas wykonywania utworow wszystko zaczyna sie mieszac, co wiecej glosniki surround graja dosc glosno nie koniecznie wtedy kiedy powinny. Zespol powinno byc slychac z przednich kolumn a tu mamy sytuacje kiedy tylne glosniki graja prawie tym samym co przednie i brakuje przez to selektywnosci, brzmienie zlewa sie. Koncert z Nimes jest o wiele lepiej zrealizowany, tam z przednich kolumn slychac zespol, z centralnego wokale, sub wiadomo miekka basowa stopa perkusji a z surround delikatna publika ktora nie zaglusza reszty kapeli tu mamy wszytko na jedno kopyto, brakuje odseparowania poszczegolnych kanalow. Oczywiscie te niedociagniecia nie psuja znaczaco przyjemnosci z ogladania aczkolwiek zwracam na to uwage.

Czesc 2 to bonus tracks, wnioskuje ze jest to kilka utworow z koncertu granego dzien wczesniej. Tu natomiast dzwiek zrealizowany jest wzorowo, szkoda ze danie glowne kuleje delikatnie pod tym wzgledem. Sytuacja analogiczna do wydawnictwa Megadeth Rust in Peace Live, tam tez glowny koncert w 5.1 jest fatalnie zmixowany, ogromny bas z subwoofera, przytlumiona reszta i podbity lewy surround z ktorego slychac cala muzyke, tego nie da sie sluchac, bonus jest tak samo jak w przypadku Quebec Magnetic zrealizowany o wiele lepiej.

Podsumowanie, wydawnictwo bardzo dobre, chlopaki w swietnej formie, 3h ostrego grania poza w/w niedopracowaniami swietne wydawnictwo. Polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również śmiało mogę polecić, bardzo fajne wydawnictwo. Mi akurat Mikołaj przyniósł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, choc na Nimes wydaje sie bardziej "HD" moze to wina sztucznego oswietlenia w hali bo w Nimes grali na powietrzu. Calosc to wulkan energi, napewno nie zwrocisz uwagi ze obraz tu czy tam moglby byc lepszy ;)

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze wulkan:)...byłem 3 razy na ich koncercie.Ale dla mnie obraz jest równie ważny jak dzwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...