Skocz do zawartości
  • 0
depesh

Sony hx853

Pytanie

Witam kupiłem dziś hx jestem totalnym laikiem i stąd pytanie mój model to hx 853 z wszystkimi ustawieniami na Irlandię. Czy jest możliwość przywrócenia w nim ustawień fabrycznych i wstawić polskie oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to abyś przeprowadził ponowną inicjalizację telewizora. Informacje jak to zrobisz znajdziesz w I-Manualu :

http://pdf.crse.com/manuals/AE7H100511/PL/index.html

w zakładce Konfigurowanie różnych ustawień -> Wykonywanie konfiguracji początkowej


  1. Naciśnij przycisk HOME, a następnie za pomocą przycisków S_RMb_arwleft.icon.png/S_RMb_arwright.icon.png wybierz S_NUXs_setting.icon.png [ustawienia] u dołu ekranu.

  2. Wybierz S_NUXs_preference.icon.png [ustawienia systemowe] za pomocą przycisków S_RMb_arwup.icon.png/S_RMb_arwdown.icon.png, a następnie naciśnij przycisk S_RMb_apply.icon.png.

  3. Wybierz [Automat. inicjalizacja] za pomocą przycisków S_RMb_arwup.icon.png/S_RMb_arwdown.icon.png, a następnie naciśnij przycisk S_RMb_apply.icon.png.

  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu uruchomienia ustawień wstępnych, które były wyświetlane po pierwszym podłączeniu telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki serdeczne Mylagos.

Zrobiłem właśnie tak ale dalej mam wszystkie opcje tv irlandzkiego. no może oprócz języka. Pokombinuję trochę jeszcze ewentualnie do sony będę pisał.

Mam jeszcze jedno pytanie z serii głupich ale naprawdę nie mam pojęcia jak ustawić w laptopie (sony vaio windows 7 32 bit) wifi direct aby bez dodatkowych kombinacji móc wysyłać na tv zdjęcia/filmy/muzykę przez wifi?

Jakaś szybka porada?

Dzięki Serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od razu wyzbadz sie zludzen ze bezposrednio z poziomu telewizora bedziesz mogl odpalic polskie dodatki typu tvn player, ipla itp.

HX853 to tv tylko i wylacznie na Irlandie i UK, ustawisz w nim co najwyzej jezyk polski w menu.

Jedyna szansa na odpalenie polskich dodatkow to dostarczenie do tv internetu przez polskie proxy lub vpn, co i tak moze nie zadzialac.

Zbaczajac delikatnie z tematu, osobiscie polecam jednak zaczac ogladac Irlandzki i brytyjski kontent, skoro juz tu jestes, warto by bylo wiedziec co dzieje sie w kraju gdzie mieszkasz, a nie w kraju, ktory opusciles.

Pozdrowienia z zachodniej Irlandii.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie chciałbym wprowadzić nikogo w błąd, ale z tego co pamiętam wszelkie serwisy VOD, w telewizorach od Sony są przydzielane po IP, więc nie powinno być problemów na przykład z TVN Playerem ( choć zaznaczam że mogę się mylić - tak było w poprzednich seriach). Mógłbyś opisać co dokładnie chciałbyś zmienić w swoim telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie chodzi o polskie widgety typu tvn player czy tvp.vod czy ipla

N.p. ipla chodzi mi na ps3 więc dlaczego miałaby zupełnie nie chodzić na tv tylko problem polega na tym że ja jestem zupełny laik w tych sprawach i chciałbym wiedzieć czy jest możliwość aby je w ogóle odpalić na tym tv i powtarzam jeszcze jedno pytani jeśli ktoś może mi pomóc.

.

.

Mam jeszcze jedno pytanie z serii głupich ale naprawdę nie mam pojęcia jak ustawić w laptopie (sony vaio windows 7 32 bit) wifi direct aby bez dodatkowych kombinacji móc wysyłać na tv zdjęcia/filmy/muzykę przez wifi?

Jakaś szybka porada?

Dzięki Serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli przy podłączeniu do internetu poprzez polskie IP nie masz tych serwisów, to niestety tak jak napisał to wolf, to niestety nic z tym nie można już zrobić. Jeśli zaś chodzi o WiFi Direct, informacja o tym jest również w I-Manualu, o którym pisałem wcześniej. Nie będę tutaj kopiował zawartości bo jest tego dosyć dużo, ale powiem gdzie dokładnie szukać : Korzystanie z Internetu -> Korzystanie z trybu Wi-Fi Direct.

PS. I-Manual jest naprawdę sporą skarbnicą wiedzy o funkcjach TV, więc myślę że dobrym pomysłem byłoby jakbyś go przejrzał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gdybys kupil HX850 i uzywal go w Irlandii, jedyna szansa by polskie widgety "wgraly sie" jest reset telewizora, ustawienie pl lokalizacji i puszczenie mu internetu przez polski vpn.

Kupiles HX853, czyli model stworzony tylko i wylacznie dla UK i Irlandii, a na nim zmiana lokalizacji niestety nie pomoze, a jesli puscisz mu internet z polskiego vpn, wtedy wieszosc widgetow przestanie dzialac ze wzgledu na ograniczenie licencji kontentu do wysp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gdybys kupil HX850 i uzywal go w Irlandii, jedyna szansa by polskie widgety "wgraly sie" jest reset telewizora, ustawienie pl lokalizacji i puszczenie mu internetu przez polski vpn.

Kupiles HX853, czyli model stworzony tylko i wylacznie dla UK i Irlandii, a na nim zmiana lokalizacji niestety nie pomoze, a jesli puscisz mu internet z polskiego vpn, wtedy wieszosc widgetow przestanie dzialac ze wzgledu na ograniczenie licencji kontentu do wysp.

Zgadza się, po 100-kroć się zgadza. Ogólnie w skrócie napiszę Ci rzeczy których nie będziesz mógł zrobić ze swoją wersją:

Nie zmienisz oprogramowania, nie dograsz do niego jakiś widgetów lub części które są w PL.

Nie masz możliwości mieć IP z PL (choć spotkałem się z przypadkami zagranicznego IP w PL to nie działało to dobrze).

Jedyne co przychodzi mi do głowy aby Cię poratować to:

http://weeb.tv/channels - choć sam nie korzystam to słyszałem o tej stronie kilka razy. Czy to legalne nie wiem sam, bo jak pisałem - nie zagłębiałem się w ten temat.

Aby przesłać filmy z laptopa (PC) do TV polecam użyć DLNA.

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/akcesoria/article/id/1237476912276

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie dzięki za odpowiedzi wszystkie.

Aczkolwiek napisałem dzisiaj do sony i informacja jaka otrzymałem jest zupełnie odwrotna.

" W nawiązaniu do Pana maila informuję, że kazdy telewizor nie zaleznie gdzie został zakupiony gdy jest użytkowany na terenie Polski i po przeprowadzeniu automatycznej inicjalizacji gdzie jest wybór kraju i języka powiniem posiadać polskie widżety i aplikacje Bravia Internet Video. Ważne by telewizor był podłączony do sieci internetowej, której IP zarejstrowane jest w Polsce."

Na chwilę obecną korzystając z telewizora w Irlandii nie ma mozliwości wgrania polskich widżetów."

Osobiście nie zależy mi teraz na tych aplikacjach ale planuję przeprowadzkę do Polski w przyszłym roku i fajnie by było mieć te wszystkie zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Więc ktoś w sony cię oklamal.

Mój kumpel wrócił do Czech z zakupionym w Irlandii hx853, kombonowal kilka tygodni, a widgetow czeskich jak nie było tak niema.

Jak juz wspomniałem, hx853 jest wersja tego TV tylko i wyłącznie na uk i Irlandię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak mu właśnie odpisałem ale było to już późnym popołudniem w piątek więc zobaczymy co ciekawego odpisze.

Dzięki wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spotkałem się z kilkoma przypadkami podobnymi do Twojego i niestety odpowiedź brzmiała NIE, a szkoda. TV dedykowany na jakiś rynek ma inne oprogramowanie w środku. Swego czasu na forum (chyba nawet tym) wywiązała się dyskusja związana z różnicami między softem w PL a bodajże w Hiszpanii lub Włoszech. Ktoś z użytkowników był zły na różnice pomiędzy nimi, które ograniczały w naszym kraju niektóre funkcje. Jak się okazało było to związane z systemem telewizyjnym w tamtym kraju, który u nas nie był używany.

Może Twój model ma jakieś inne ciekawe funkcje, których nie mamy w Polsce?

http://www.sony.co.uk/discussions/message/1027548

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

eM! no są aplikacje typu sky news netflix quello. Problem polega na tym że tak jak napisałem niebawem planuje wyprowadzkę do Polski a jak napisał wolf wtedy również i one najprawdopodobniej przestaną działać a wtedy tak naprawdę smart tv przestaje być taki smart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No cóż, w takim razie myślę że powinieneś poszukać jakiś alternatyw w związku z oglądaniem VOD ( jeśli są one bardzo ważne dla Ciebie). HX853 jest naprawdę świetnym modelem, więc myślę że, gdy będziesz już w Polsce, powinieneś dokupić jakiś odtwarzacz Blu-ray, albo na przykład mini komputer MK808. Będzie to takie dopełnienie Twojego TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jak pisałem wcześniej napisałem do nich drugiego maila, oto jaką dostałem odpowiedź :

Szanowny Panie

Tak jak to zostało wspomniane w poprzednim emailu, nie powinno być problemów z odbiorem polskich programów w aplikacji Bravia Internet Video, pomimo że ten model nie jest przeznaczony na rynek polski, gdyż są one zależne od adresu IP. Gdyby jednak jakiekolwiek problemy się pojawiły prosimy o informacje zwrotną lub kontakt z jednym z naszych autoryzowanych serwisów:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli ktoś tam z Sony potwierdza to co i ja słyszałem w związku z tym IP. Myślę, że na razie nie ma co gdybać. Przekonasz się jak będziesz już w Polsce - wtedy się wszystko okaże. Jeśli serwisów nie będzie - poszukamy jakiejś dobrej alternatywy ( chociażby tak jak wyżej wspominałem BR ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

...Gdyby jednak jakiekolwiek problemy się pojawiły prosimy o informacje zwrotną lub kontakt z jednym z naszych autoryzowanych serwisów:

Jak najbardziej te aplikacje mogą zadziałać, ale doświadczenie podpowiada, że będą z tym problemy (choć są to tylko moje przypuszczenia). Możesz również zadać pytanie (abyś miał "podkładkę" na piśmie) dotyczące serwisu w ramach gwarancji gdy kupiłeś sprzęt w UK a chcesz go serwisować (w ramach gwarancji) w PL. Spotkałem się z takim przypadkiem, że serwis nie chciał rozpatrywać darmowej naprawy w ramach gwarancji (nie pamiętam w którą stronę to szło - gdzie był kupiony TV i gdzie reklamowany).

Jednym z obejść problemu jest dokupienie BD (może być innego producenta lub Sony - wtedy wykorzystasz funkcję BraviaSync do obsługi zestawu jednym pilotem) co słusznie zasugerował Kolega wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...