Skocz do zawartości
andsie1

Emotiva XMC-1- Processor A/V na na komponentach Hi-Endowych za $1499.00

Rekomendowane odpowiedzi

xmc1frontcurrent2010090.png

xmc1backcurrent20100909.jpg

The new Emotiva XMC-1 represents a breakthrough in audiophile-caliber, multi-channel pre-amplification, HD surround decoding, post processing, and HDMI video management. It is the first product of a new generation of high performance digital audio products developed under the guidance of our Chief DSP Engineer, Ray Dennison.

The XMC-1 is a class-leading product with truly stellar design and unrivaled audio quality, incorporating useful and highly sophisticated features, including an exclusive Emotiva version of the revolutionary TACT® Dynamic Room Correction™ system.

Based on a powerful and flexible DSP architecture controlled by an advanced ARM processor running custom Linux software, the XMC-1 provides a flexible and expandable platform that will make it current and technologically relevant for years to come. We are also committed to continuously developing and expanding the capabilities and features of the XMC-1 over time with our ongoing Enhancement Program.

The Emotiva XMC-1 – The promise, fulfilled.

Features

  • Computer I/O
  • 1 Ethernet port for control (RJ-45) for:
  • Firmware updates.
  • Streaming audio capability.
  • Drivers for Control4, RTI, URC, Crestron, etc.
  • Setup and control via PC/ Mac.
  • TACT® GUI interface.
  • Firmware update via USB-A.

  • Audio Capabilities
  • Twin Texas Instrument 32-bit floating-point dual-core 300 MHz DA710 DSP's capable of 1800 MIPS each handle all audio decoding and post processing.
  • Asynchronous sample rate converters for extremely high jitter immunity.
  • True 7.2 digital decoding with stereo bass management and post processing for the ultimate cinema and stereo listening experience.
  • Fully independent crossover settings for fronts, center, surrounds, backs, & subs.
  • Independently variable frequencies and slope rates by channel groupings.
  • Stereo subwoofer support with independent level, distance and EQ.
  • Selectable dynamic range control.
  • Selectable Fletcher-Munson loudness compensation.
  • Selectable independent or global multi-band parametric EQ.
  • Global bass and treble controls.
  • Exclusive TACT® TCS 3e™ Dynamic Room Correction™ system with PC/MAC GUI for complete system control and adjustment "on-the-fly" (overrides standard bass and loudspeaker management and EQ).

  • Video Capabilities
  • HDMI v1.4-Bit Perfect Switching with Video Processing Bypass – 4K compatible.
  • Color OSD overlays and setup menus with no interruption or degradation of the native video, variable transparency.
  • Dual Analog Device ADV7623 video switches for true "Bit-Perfect" HDMI switching.

  • DACs and Volume Controls
  • Burr-Brown PCM4202 ADC for precision analog to digital conversion.
  • Burr-Brown DSD 1793 main zone DACs.
  • Dual CS3310 lossless resistor ladder volume controls for main zone. .5dB resolution.
  • NJW 1298 lossless resistor ladder volume controls for secondary zones and mix out. .5dB resolution.

  • Record Out (analog & S/PDIF)
  • Two-channel down-mix of analog or digital source playing in main zone.
  • True tape monitor loop.

  • Mix Out
  • Variable two-channel down-mix of analog or digital source playing in main zone - volume tracks main zone.

  • Second Audio Zone
  • Independent audio selection from:
    - Balanced Analog In.
  • Unbalanced Analog In 1-4:
    - 7.1 analog in down-mix.
    - AM/FM tuner (shared with main zone).
    - USB Audio (2-channel only).
    - Ethernet Audio (2-channel only).
    - Zone 1 sync, including multichannel sources.
  • Analog selections can be used with main zone off.
  • Independent volume control .5dM resolution.

  • Main System Micro processor
  • Texas Instruments AM-1808 Sitara Arm9 32 bit 375MHz processor.

  • Display
  • Custom designed full graphical 256x64 OLED blue display 5.5" display width.

Można się zapisywać:

http://shop.emotiva.com/products/xmc1

Pozdrawiam,

AndrzejS@

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie , pięknie , ale ....

- 1 hdmi out

- brak wejścia USB asynchroniczego na DAC

- brak obsługi sieci

- od wielu miesięcy nikt nie widział nawet prototypu ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, może jeszcze wodotryski są potrzebne.

Gdybym nie miał DVDO DUO to kupiłbym ten procesor. Na Meridiana G68 czy 861 mnie nie stać, ale za te poieniądze to nic lepszego nie dostaniemy.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uwzględnieniu rabatu, to zakup wydaje sie bardzo atrakcyjny, tańszej alternatywy pod system na XLR-ach i aktywnych zespołach ze świecą szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba mieć ten rabat i osobę w USA, żeby dokonała przesłania do Polski .

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przepakować i wysłać jako darowizna.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że tam pracują idioci ?

Na tej zasadzie możnaby sobie przesylać do kraju cuda na kiju. Zawód celnika nie miałby racji bytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak się robi i wszystko jest OK.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMC-1 interesuję się od dawna. Obecnie posiadam procesor Emotiva UMC-1.

Co do XMC-1 miał być wprowadzony pod koniec lata, jednak Emotiva nadal testuje nowy soft oraz system korekcji pomieszczenia o nazwie TACT.

Poniżej link z tegorocznego Emofest (coroczny festyn dla fanów marki w Nashvile US) podczas którego można było zobaczyć XMC-1:

Procesor ma się pojawić prawdopodobnie w grudniu (bez systemu TACT) w cenie 900 USD. W 1 kwartale 2013 Emotiva będzie sprzedawać oferować kompletny XMC-1 z TACT za 1499 USD. Oczywiście osoby, które kupiły XMC-1 bez TACT będą mogły go nabyć w Q1 za 599USD (Emo będzie wysyłać upgrade).

W tej cenie wg mnie nie znajdziemy zbalansowanego procesora video. Cena XMC-1 po rabacie = 50% ceny Marantza AV7005

Ja nie mogę się już doczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie znajdziemy zbalansowanego procesora video.

Mógłbyś rozwinąć jak to rozumiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/.../ W tej cenie wg mnie nie znajdziemy zbalansowanego procesora video. Cena XMC-1 po rabacie = 50% ceny Marantza AV7005

Ja nie mogę się już doczekać :)

Wszystko bardzo ładnie, tylko ciekawe jak to gra w audio za takie pieniadze.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam procesor Emotiva UMC-1.

Choć to tylko skromniejszy brat (500 $ ) nadchodzącego "potwora", ale może już ma swoją "sygnaturę EMO dźwięku" ?

Może Kolega w kilku słowach Ci opisze swoją konfigurację / wcześniejsze doświadczenia / aktualne wrażenia.

Opis pracy w stereo (analog/cyfra) byłby także ciekawy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj przez dwa tygodnie testuję Meridian,a 568.2 jako DACa,

Jeżeli spełni moje oczekiwania, a po pierwszych odsłuchach jest na tak, to pozostanie u mnie.

568face.jpg

568leftface.jpg

568leftrear.jpg

568rear.jpg

568remote.jpg

568rightface.jpg

568rightrear.jpg

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć to tylko skromniejszy brat (500 $ ) nadchodzącego "potwora", ale może już ma swoją "sygnaturę EMO dźwięku" ?

Może Kolega w kilku słowach Ci opisze swoją konfigurację / wcześniejsze doświadczenia / aktualne wrażenia.

Opis pracy w stereo (analog/cyfra) byłby także ciekawy. :)

Wcześniej posiadałem klocki Marantz (SR4003, SR6003, SR6005). Porównując UMC-1 do Marantza, UMC-1 zdecydowanie lepiej radzi sobie od Marantza z dźwiękiem kina domowego. Dźwięk jest czysty, lekko z przodu, bardzo dynamiczny. Wg mnie w stereo radzi sobie dobrze, doputy nie dołożymy do zestawu DACa XDA-1. XDA-1 tworzy wówczas bardzo dobrą scenę stereo (ma sie wrażenie, że dźwięk nie wydobywa się z bezpośrednio z głośników. Dźwięk XDA jest bogatszy vs UMC w szczegóły, zapewniając jednocześnie głębszy bas).

Emotiva klasyfikuje swoje "klocki" pod kątem stereo w następującej kolejności: XSP-1 > USP-1 > XDA-1 > XMC-1 > UMC-1

Nie korzystam z UMC-1 jako pre stereo. Do tego celu służy mi XDA-1 Dac, który podłaczony jest bezpośrednio do końcówki mocy XPA-2 ;)

Obecnie czekam na dostawę XSP-1. Jak dotrze - napiszę o różnicach w dźwięku pomiędzy XSP-1, UMC-1 a XDA-1

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...