Skocz do zawartości
kristobal

"Przyjaciele" na bluray!

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=88827&strona=dvd

"Przyjaciele" - kultowy, jeden z najlepszych seriali komediowych w historii telewizji w listopadzie po raz pierwszy zadebiutuje na Blu-ray. Co ciekawego oferować ma to wydanie?

Obraz ma być kompletnie odrestaurowany i przygotowany do wersji HD 1080P w formacie 16x9 i z dźwiękiem 5.1. Wydanie będzie także zawierać 3 godziny nowych materiałów dodatkowych. Wśród nich mają być m.in. nowe wywiady, nigdy przedtem nie pokazywane wpadki z planu oraz usunięte sceny. Poza tym, fani będą mogli także oglądać 17 godzin dodatków z oryginalnego wydania DVD.

Premiera zaplanowana jest w USA na 13 listopada. Cena ma wynosić 279,98 dolarów. Data polskiej premiery nie jest znana.

--

Ciekawe czy i kiedy wyjdzie w Polsce i ile będzie kosztowało? W sumie, wystarczy żeby na "zachodzie" wydali wersję z pl napisami, lektor tylko zabija wszelki humor i gagi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem na Fejsie Galapagos o polskie wydanie "Przyjaciół" na Blu-ray i napisali takie coś: "...rozważamy to wydanie – istotnie jest bardzo ciekawe! Jednak przez wzgląd na skalę sprzedaży Blu-ray z serialami, nie możemy dzisiaj potwierdzić, że będzie ono dostępne w Polsce.". Tak więc jakieś szanse pewnie są, ale trzeba by wykazać zainteresowanie. Nie wiem jak będzie wyglądała wersja na Blu, ale ta emitowana na TNT HD jest moim zdaniem świetna i jeżeli to ona będzie na plytach to zakup jest obowiązkowy. No i co wyczytałem na innych forach; wersja 16x9 to ponoć wersja oryginalna, w tym formacie serial był kręcony, ale ponoć dla potrzeba TV obraz został ucięty do 4:3. Ja tam się na tym specjalnie nie znam, ale wersja z TNT HD chyba to potwierdza (poniżej link do porównania). To co może jakaś petycja, albo masowe "gnębienie" naszego dystrybutora na Fejsie? ^_^

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=108570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo to byłaby super wiadomość, że "Przyjaciele" byli kręceni w 16:9 ! Choć trochę może dziwne, bo przecież serial zaczął się dość dawno, w 1994 .... Ciekawe z którego sezonu jest ten screen? Aczkolwiek, Chandler wygląda na nim dość chudo, więc rzeczywiście chyba jakieś początkowe sezony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% jest to pierwszy sezon, jednak nie kojarzę odcinka. Wydaje mi się, że to odcinek numer 1, ale głowy nie dam. Zresztą, poniżej więcej screenów porównawczych:

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=28016

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=122065

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=47734

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=48788

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kurczę, trzeba już zacząć zbierać kasę...:) pozycja obowiązkowa... co do wersji to tylko oryginalna z napisami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyjaciele" - kultowy, jeden z najlepszych seriali komediowych w historii telewizji w listopadzie po raz pierwszy zadebiutuje na Blu-ray. [...]Obraz ma być kompletnie odrestaurowany i przygotowany do wersji HD 1080P w formacie 16x9 i z dźwiękiem 5.1.[...]

To jakiś nowy format obrazu? Edytowane przez janek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że 16x9 to nie to samo, co 16:9. Nawet wykonanie działań przy pomocy kalkulatora daje inny wynik. A tu się okazuje, że to to samo. Dziwny jest ten... format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem na Fejsie Galapagos o polskie wydanie "Przyjaciół" na Blu-ray i napisali takie coś: "...rozważamy to wydanie – istotnie jest bardzo ciekawe! Jednak przez wzgląd na skalę sprzedaży Blu-ray z serialami, nie możemy dzisiaj potwierdzić, że będzie ono dostępne w Polsce."

A jak wg Galapagos ma wyglądać sprzedaż seriali skoro obecne w sklepach wydanie "Friends" na BD jest żywcem przeniesione z DVD (obraz 4:3, dźwięk stereo). Czy ktoś przy zdrowych zmysłach kupi takie wydanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież "Friendsów" na Blu-ray jeszcze nie ma, ani u nas, ani nigdzie. To co ma się ukazać w listopadzie, to będzie pierwsze wydanie. W sklepie masz tylko DVD w różnych opakowaniach (płyty te same).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upss... musi tak być faktycznie bo podczas ostatniej wizyty w MediaMarkt wpadło mi w oczy wydanie w innych okładkach niż posiadam (10 sezonów na DVD). Coś mi się więc pomyliło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie atrakcyjna. Na naszym rodzimym rynku jeden sezon będzie pewnie kosztował ~250 - 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chcecie aby wyszła wersja blu-ray Friends w Polsce trzeba zachęcić to tego wytwórnie Galapagos Films. Piszcie do nich na facebooku "Moje Filmy na DVD i Blu-ray"https://www.facebook.com/MojeFilmyDVD?ref=stream z zapytaniem o wydanie w Polsce, bez waszej pomocy nie uda się nam się, i nie zrobią tego wydania. Także proszę trzeba zacząć działać bo inaczej nic z tego nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta i z ceną pewnie coś około tysiąca, nie dziękuję...

Edytowane przez meaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w Polsce ukazało się wydanie wszystkich dziesięciu sezonów Przyjaciół na Blu-ray, byłoby dosyć ciekawie. Ja mam dostęp do czeskich multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej i na jednym z kanałów (TV Nova) od kilku miesięcy lecą w dni robocze ok. 16:30 zremasterowane cyfrowo wszystkie odcinki tego serialu (format obrazu 16:9 i dźwięk stereo). Warto zobaczyć, bo efekt tu zauważony jest dobrą motywacją do zakupu tej niepowtarzalnej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o takiej cenie możesz zapomnieć :D minimum 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na amazon.it

Cena 83,57 EUR

Z wysyłką wyszło 98,38 EUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...