Skocz do zawartości
janek_k

SAMSUNG BD-C6900

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten odtwarzacz od pewnego czasu. W testach wypadał zawsze bardzo dobrze. W praktyce mogę stwierdzić, że wszystkie moje oczekiwania zostały potwierdzone. Obraz jest bardzo dobry. Skalowanie DVD do 1080p jest znakomite, oglądając filmy z tego nośnika nie odczuwa się potrzeby żeby zakupić jakiś ulubiony film jeszcze raz na BD. No chyba, że DVD jest 4:3, a na blu-ray'u jest dostępny ten sam film w panoramie. Oczywiście film w wysokiej rozdzielczości jest jeszcze trochę lepszy, ale różnica jest naprawdę zaskakująco mała. To w przypadku filmów kręconych kamerą na tradycyjną taśmę filmową. W wypadku kreskówek, tych nowszych, obraz jest po prostu niewiarygodnie ostry. Odtwarzacz jest bardzo cichy i działa bardzo sybko. Odtwarzanie DVD zaczyna się niemal tak szybko jak w zwykłym odtwarzaczu DVD, niebieskie nośniki muszą się przez chwilę wczytywać. Ale nie trwa to długo.

Ogólnie rzecz biorąc świetny odtwarzacz. Jeśli ktoś się przymierza do zakupu akurat tego urządzenia, to nie powinien mieć wątpliwosci. Na pewno będzie zadowolony.

Edycja.

Dodam jeszcze, że nie sprawdzałem, jak wygląda odtwarzanie 3D, bo mój telewizor nie wyświetla tego typu obrazów, poza tym ten standard nie budzi u mnie pozytywnych emocji. Urządzenie odtwarza natomiast bezproblemowo XviDy, co jest bardzo ważne, przecież każdy ka po kilkaset, jak nie kilka tysięcy - są i tacy, takich filmów. Dotatkowo można sobie odtworzyć pliki .ts co jest bardzo ciekawą opcją. Jeśli ktoś nagrywa film w SD, to może przenieść nagranie na pendrive lub płytę i obejrzeć w odtwarzaczu. Jakość obrazu dużo lepsza niż z tunera, bo na wyjściu 1080p, a nie 1080i

PS. Ja prosiłem o zlikwidowanie tematu, bo już taki sam jest, a nie o przypięcie. A ten post można przenieść do starszego wątku. Proszę.

Edytowane przez janek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napisy, to sa białe z bardzo wąską czarną obwódką. Jeśli się nie przyjrzy z bliska, to wydają się białe, ale tak nie jest. Czytelność jest bardzo dobra nawet na jasnym tle. Zmiana firmware przez USB przebiaga bezproblemowo i szybko. Wracając do napisów, to te w pliku .txt są wyświetlane z "krzaczkami". Zreszrtą to jest chyba sytuacja typowa. Można sobie poradzić w ten sposób, że przygotowuje się plik z tekstem bez polskich znaków. Wtedy się łatwiej czyta, bo brak kreski nad o przeszkadza mniej niż "krzaczki". Jeśli jest jakiś sposób na to, żeby ten player, i kilka innych typów również, wyświetlał polskie znaki w napisach .txt to proszę pisać. Oczywiście napisy na płytach DVD i BD są wyświetlane z polskimi znakami bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłem sporo użytkowników tego forum jest zainteresowanych odtwarzaniem różnego rodzaju plików przez odtwarzacze. Na ten temat nie mam nic do powiedzenia. Ja oglądam generalnie oryginalne filmy na płytach. Czasem obejrzę jakiś ściągnięty z nety XviD. I jeśli chodzi o ten typ plików, to mogę stwierdzić, że odtwarzacz wyświetla je bardzo dobrze. Jeśli chodzi o wrażenie ostrości, to subiektywnie jest dobrze. Oczywiście sporo zależy od samego pliku. Jednak obraz jest ogólnie rzecz biorąc ostry. W porównaniu z filmami w wyższej rozdzielczości, to największa różnica jest w ilości szczegółów. XviD po prostu gubi szczegóły. To jest taka reguła, że BD to punkt odniesienia, DVD to trochę mniej szczegółów, XviD to dużo mniej szczegółów. Jeśli chodzi o kolor, to XviD czasem potrafi zachować kolorystykę oryginału, czasem nie, a czasem jest poprawiony, co nie zawsze wychodzi na plus. Jednak w porównaniu do jakości XviD'a odtworzonego na komputerze i w tym odtwarzaczu, to jednak odtwarzacz robi to zdecydowanie lepiej. Dlatego proponuję oglądać filmy z sieci jednak używając odtwarzacza, a nie komputera. Można zobaczyć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że choć ten odtwarzacz sprawdza się świetnie jako odtwarzacz XviD'ów to oglądam je raczej rzadko. Jednak wszystkie napisy .txt są domyślnie wyświetlane z krzaczkami. Generalnie nie da się tego czytać. Okazuje się, że można jednak przekonać tego Samsunga, żeby wyświetlił te napisy jak trzeba. Sposób jest tak prosty, że aż banalny. Trzeba przycisnąć SUBTITLES i wchodzimy sobie w opcje zmiany regionu na Europę środkową i po sprawie. I już mamy napisy z naszymi ogonkami i te wszystkie ąęźż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie napisów. Zmiana na Europę środkową ma charakter permanentny czyli nie jest to tak, że trzeba robić zmiany za każdym razem, jak się ogląda jakiegoś DivXa z napisami .txt i polskimi ogonkami. Ten konkretny model Samsunga ma tu przewagę nad niektórymi innymi odtwarzaczami, które po każdym wyłączeniu resetują ustawienia napisów do domyślnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...