Skocz do zawartości
chiboogi

JVC DLA-X3 a Panasonic PT-AT5000E

Rekomendowane odpowiedzi

bo panasonic przy jvc wypada blado, takze i cena musi spadac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem, musze sie umowic gdzies w W-wie na porownanie. Nie ukrywam, ze zakup nowego projektora dotyczy glownie 3D. Mozecie polecic jakis sprawdzony,profesjonalny sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak chcesz do 3d to zapomnij o tych 2 modelach..... pewnie lepiej dlp z gorszym 2d, no ale skoro chcesz do 3d to bym sie tym nie przejmowal. Ja bylem na prezentacji tutaj:

http://www.rzutniki....-nowysalon.html

Jesli głównie do 3d i ekran bedzie w granicach do 100-105 cali to nie ma nic lepszego niz Optoma HD83, wiem bo akurat ją mam i porównywałem z Panasonicem i JVC , i 3d zdecydowanie najlepsze na Optomie , nawt 2 d jest lepsze niż w panasonicu z lepsza czernia oczywiśc JVC w 2 d rozwala i jedne i drugi czernią ale w 3d to juz inna bajka :-) ja swoja kupiłem tutaj www.audioarena.com.pl dostałem jescze 5% rabatu takze całkiem przyzwoita cena wysyłka bez problemu w 1 dzień-polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to polecam Sony Hw 30 super w 2d i bardzo dobry w 3G lepszy i od Jvc i panaslonika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to bardzo ciekawe. Pod jakim względem Sony jest lepszy w 2D i 3D od JVC (30/70/90)? Czy w 3D nadal są używane takie same okulary jak w Bravii i czy trzeba na nie nakładać szkiełka, które powodują kompatybilność z projektorem?

Edytowane przez 3Dpaul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony w HW30 w 2D jet pewnie nieznacznie gorszy od X30 , w 3D zdecydowanie lepszy . Przeważają opinie ,że po kalibracji jest to jaśniejszy projektor vs X30.Okulary nie wymagaja nakładek.Zaletą Sony jest minimalna utrata jasnosci w czasie .W JVC cały cas jest z tym problem " na podstawie wpisów z AVS Forum "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najlepszym wyborem będzie przeczekanie, teraz płacimy słono za samo 3D, i tak według testów np Optoma HD83 to nic innego jak HD82 + 3D - różnica w cenie między modelami to ok 5 tyś zł, dalej Panas AE5000 jest nieco jaśniejszy od poprzednika plus posiada porównywalną czerń (ani lepsza, ani gorsza) niż AE4000 - różnica 6 tyś. Warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybralem jvc x30. 2d jak dla mnie ideal a 3d..... a co to jest ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybralem jvc x30. 2d jak dla mnie ideal a 3d..... a co to jest ?? ;)

Jak napisal lookcorner, nie wykorzystujac 3D przeplacasz w tym wypadku pare tysi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisal lookcorner, nie wykorzystujac 3D przeplacasz w tym wypadku pare tysi.

nie zgodze sie z Toba w tym przypadku, pokaz mi inny projektor lcd "tanszy o pare tysi" ktory dorowna parametrami 2d do jvc x30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie modele jvc to imo swego rodzaju ewenement, tak jak niegdyś kuro, który był/jest daleko poza konkurencją. Do tego dochodzi dobra polityka cenowa - w cenie HD350 pojawił się następca x3 z 3D i niedawno kolejny nowszy model x30, którego sugerowana cena jest nawet nieco niższa od poprzednika (zwłaszcza za granicą).

Edytowane przez lookcorner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś. Jedynym mankamentem może być dla niektórych jego wielkość, moja żona jak go zobaczyła w domu to się popłakała :huh:

Chociaż jak dla mnie design jest zawodowy, zwłaszcza RS40 który ma jeszcze złoty pierścień.

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co Panasonic przez 9 lat wprowadził z nowości do PTAE-5000 gdyz mój projektor z przed 9-lat PTAE-500 w testach na stronie

http://www.cine4home.de/ wypada lepiej ?? 3D

Podchodziłem juz nie raz do wymiany na Ful HD (Testy ) i jakoś nie zauważyłem bardzo dużej róznicy jakościowej

Mój ma jedynie tryb 1080i 750p FulHD 1080p

Projektory do 3 tys to porażka w porównaniu do dziadka PTAE-500 z przed 9 lat :-(

TESTY z strony http://www.cine4home.de/

PTAE-500 rok produkcji 2003

Bewertung Bild gesamt : 1,9

Schwarzwert & Kontrast

1,8 (Gut +)

Schärfe & Interpolation

1,5 (Gut +)

Farbumfang / -temperatur

1,6 / 2,3

De-Interlacing

3 (Befr.)

Sonstige Aspekte

1,8 (Gut +)

PTAE-5000 rok produkcji 2012

Bewertung Bild gesamt : 1,8 (Gut +)

Helligkeit

1,8 (Gut +)

Schwarzwert & Kontrast

2,4 (Gut -)

Schärfe & Interpolation

1,4 ( Sehr Gut -)

Zwischenbildberechnung

1,7 (Gut +)

Farbumfang / -temperatur

1,2 / 1,4

Signalverarbeitung

2,5 (wegen De-Interlacing)

3D-Darstellung

2,3 (Gut -)

Sonstige Aspekte

1,4 (Sehr Gut -)

Edytowane przez lot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze test Twojego projktora, na ktory sie powolujesz, pochodzi najwyrazniej rowniez sprzed ponad 8 lat. Trudno wiec nazwyc go chyba porownawczym ;)

18. Dez. 2003, Ekkehart Schmitt
05. November, 2011Ekkehart Schmitt

Zawsze mozesz napisac do Herr Schmitta co sadzi o porownaniu obu projektorow.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja na własne oczy porównywałem projektory Ful HD z moim dzidkiem i naprawdę nie zauważyłem aż takiej róznicy aby zmieniać.

Kilka razy po ileś minut w sklepie który zajmuje się sprzedażą projektorów.

Przejście z DVD na BD to przepaść.

Ale przejście 1080i na 1080p ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejście z DVD na BD to przepaść.

Ale przejście 1080i na 1080p ??

Lany poniedziałek, więc należy Ci się kubeł zimej wody na rozgrzaną głowę ...

Bzdury Waść piszesz, a przy tym mało wiarygodnie i bez podstawowgo pojęcia tematu - 4 nabzdyczone posty i nic więcej.

Na dodatek masz ogromne problemy ze wzrokiem - porównywanie 10 letniego PTAE500 720p, do nowoczesnych 1080p

( 3 krotny wzrost rozdzielczości) bez zauważalnych różnic, to kompletna klapa, a nawet dyskwalifikacja z roli sędzięgo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex bzdury to ty piszesz na swoje 6200 postów !! Facho od 7-boleści

Co ma do rzeczyy wiek urządzenia według twojej logiki 10 letnie profesjonalne urządzenie np. kamera studyjna Sony jest gorsze od kamery amatorskiej wyprodukowanej w 2012 roku.

Nic nie napisałeś sensownego w uzasadnieniu !!

Kolego porównywałeś czy teoria praktyka jest zupełnie inna ?? Każdy materiał w BD który posiadam jest w 1080i !! więc 1080p nie wchodzi w grę

Panasonic z prze 9 lat ma 1080i więc poziomo pracuje w tej samej rozdzielczości HD60 i HD50

1080i x 1280 = 1 382 400 X 3 panele LCD = 4 147 200 czyli 4 mln pix

1080i x 1920 = 2 073 700 X 3 panele LCD = 6 220 800 czyli 6 mln pix

WIEKSZOŚC MATERIAŁU NAGRYWANA JEST W FORMACIE 2,40:1 (film) lub 1,85, A NIE 16:9 (1920x1050)

1,85:1 i 2,40:1 są dostosowane do zapisu w standardzie 16:9 poprzez dodanie czarnych pasów do obrazu już w procesie zapisu na DVD.

więc z 1050 lini znika kilkaset - około 1/3

800i x 1280 = 1 024 000 X 3 = 3 072 000

800i x 1920 = 1 536 000 X 3 = 4 608 000

Rozdzielczość przy ruchu jest mniejsza od 10-30%

3 072 000 - 10-30% 2 764 800 - 2 150 400

4 608 000 - 10-30% 4 147 200 - 3 225 600

Jak poskładasz w całość to wszystko to okazuje się że ten twój czykkrotny itd. wzrost rozdzielczości jest w TEORII !!! a w praktyce jest inaczej.

Ostrość widzenia - poczytaj i przeanalizuj ponizszą tabelę

Więc nawet posiadajac FuLHD i siedząc dalej niestety tracimy ilosć szczegółów.

Przykładowo przy ekranie 100 calowym powinno się siedzieć w odległości 4 metrów ! aby szczegóły były w 100% widoczne

Zapewniam cie że przy takiej odległości siedzi się jak w kinie w pierwszym rzędzie.

Komfort jest przy 6 metrach ale wtedy tracimy na rozdzielczości.

W prosty sposób można to wytłumaczyć jeżeli oddalisz się na 100 metrów od ekranu nie jesteś w stanie rozróznić czy ekran pracuje 1080p czy 750P

oko ludzkie nie jest w stanie rozróznić szczegółów z pewnej odległości BUDOWA OKA

Tabelka to dobrze obrazuje.

odleglosci.jpg

Kilka cekawostek FUL HD

TV Nie nadaje 1080p tylko 1080i i 750p

Kamery amatorskie HD posiadają tryb 1080i

HD ma 1080p a ile materiału jest w tym trybie nagrywane

W projektorze nie tylko rozdzielczośc jest ważna !

Obecnie najbardziej popularna jest odmiana 1080i

HDTV nadawało już w latach 80-tych 20 wieku !

Obiekty poruszające się pionowo oddawane są z średnio o 30%, a w najgorszym przypadku o 50% mniejszą ilością szczegółów w pionie.

Aparaty fotograficzne mające po 10-20 mega pikseli (kompaktowe) nie mając dobrego obiektywu który jest w stanie przenieśc tą rozdzielczość

mozna wsadzić sobie w ....... czysty marketing

Lustrzanki z mniejszymi matrycami i dobrym obiektywem mają lepszą rozdzielczość zdjęcia

Słyszłeś o rozdzielczości obiektywu ???

Kolego te dwa CD Denon DAC DP-S1 AND DA-S1 Technics CD SH-X1000 i DAC SL-Z1000

są z przed ponad 20 lat ! i nie mam potrzeby wymieniać na nowoczesne CD z 2012 roku

Każdy z nich rozkłada na łopatki prawie każde współczesne urządzenie.

A jeżeli jest już coś klasy Wadii Levinsona Acuphase Esoterica to twoje głuche ucho nie bedzie wstanie odróżnic co gra !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego Lot ale ty argesor jesteś widzę , zastanawia mnie tylko jakim cudem twoje materiały BD są w rozdzielczosci 1080i, no chyba że masz wszystko od naszego Monolitu, jesli chodzi o jakośc 720p a 1080p to czy dokonywałes bezposredniego porównania czyli twój panasonic i drugi full hd w tych samych warunkach na takim samym materiale ?czy po porostu poszedłes ze swoim filmem gdzieś mając w pamieci jak twój projektor wyswietla , kiedyś porównywałem własnie panasonica AE 700 z optomą hd80 i obraz był zdecydowanie lepszy na optomie , a w obecnych czasach ta przwaga ze wzgledu na postep technologiczny jest jeszcze wieksza zwłaszcza w kontrascie i poziomie czerni, gwarantuje Ci że jesli zrobiłbyś na przykład porównanie swojego Panasonica nawet z Sony HW20 róznica byłaby bardzo namacalna. I nie ma co sie denerwować na każdy nieuprzejmy post chciaż Bodex trochę faktycznie przesadził :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic z prze 9 lat ma 1080i więc poziomo pracuje w tej samej rozdzielczości

1080i x 1280 = 1 382 400 X 3 panele LCD = 4 147 200 czyli 4 mln pix

1080i x 1920 = 2 073 700 X 3 panele LCD = 6 220 800 czyli 6 mln pix

HD ma 1080p a ile materiału jest w tym trybie nagrywane

Obecnie najbardziej popularna jest odmiana 1080i

Lustrzanki z mniejszymi matrycami i dobrym obiektywem mają lepszą rozdzielczość zdjęcia

Słyszłeś o rozdzielczości obiektywu ???

W pierwszym odruchu chciałoby się napisać ... GOŃ SIĘ TĘPY BARANIE ...

Ale jako że nie lubię używać brzydkich epitetów, typu OSZOŁOMIONY BURAKU w rozmowach na forum, to napiszę Ci

jedynie, że brak Ci podstawowej wiedzy w temacie w którym zabierasz głos. Twoja wiedza to zlepek totalnych bzdur i fanaberii.

Chcesz porównywać sprzęt konsumencki z dwóch epok, forsując przy tym tezę, że brak jest zauważalnego postępu, a to

naraża Cię na śmieszność, tak jak i cała powyższa wiedza. Już po przeczytaniu kilku zdań można wyrobić sobie zdanie na jej temat.

Po pierwsze - Twój dziadek ma natywną rozdzielczość 1280 x 720 pix. i to, że przyjmuje sygnał 1080i oznacza jedynie, że jest

on downscalowany do możliwości panela, nic więcej ... Bzurne wyliczenia pozbawione są więc sensu, tak jak i cały Twój wywód.

Po drugie - " Obecnie najbardziej popularna jest odmiana 1080i " to jakiś anachronizm a Ty zatrzymałeś się w czasie ...

Wszystkie, porawnie wydane filmy na BD są w formacie 1920 x 1080 24p , i choć nie zawsze taki A.R. jest wykorzystywany,

pionowo, ale poziomo zawsze jest 1920.

...mój projektor z przed 9-lat PTAE-500 w testach ...wypada lepiej .

Mój ma jedynie tryb 1080i 750p FulHD 1080p

Nie chce mi się już wypunktowywać Twoich bzdur - napiszę jedynie podsumowanie ... MUSISZ JESZCZE DUŻO ZROZUMIEĆ,

ale nie wiem, czy Twój organ, po tym co napisałeś, jest do tego zdolny ... na, ale może choć spróbuj .

Edytowane przez BoDeX
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chciaż Bodex trochę faktycznie przesadził :-)

He,he - przesadził ? A w czym ?

Trzeba gorącym żelazem wypalać taki bełkot, bo przecież ludzie to czytają i uznają za prawdy objawione ...

A czy to nie są bzdury, to sam oceń ... Mam nadzieję, że masz zdanie podobne do mojego.

Koleżka napisał że PTAE500 porównywał do FullHD za kilkadziesiąt tysięcy i nie widzi różnicy , no to

jak można inaczej zareagować ? Albo zrugać, albo wysłac do okulisty ... innego rozwiązania nie ma ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lot

Takie wyliczenia to pisali ludzie w 2007 roku nie mający pojęcia o HDTV. Między twoim sprzętem a aktualnym jest przepaść. I nie chodzi tylko o rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko skomentuję to tak że głupi byłem że kupiłem projektor JVC X7 za X zł ... mogłem iść tym tropem i polecieć po bandzie i zakupić dużo dużo starszy model na pewno bym zaoszczędził sporo gotówki no i cieszył bym się wyśmienitym obrazem :D ... a tak to przepłaciłem, a obraz niczym się nie różni od projektorów za 3000zł ... stare projektory górą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....przepłaciłem, a obraz niczym się nie różni od projektorów za 3000zł ... stare projektory górą ;)

Za 3 000 pln. miałbyś ~ 6 szt. takiego PT AE 500 - strasznie przepłaciłeś i w sumie na darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...