Skocz do zawartości
1grzecho

pomoc w wyborze komponentów do htpc

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

czas zakupów zbliża się nieubłagalnie a ja do końca nie wiem jeszcze co kupić....

napewno moje htpc opre na xbmc pod win 7. komputer będzie przeznaczony wyłącznie pod multimedia(filmy bluray, zdjęcia). Grał nie będę.

mam już obudowe o wymiarach 420 x 110x 370 mm, mam też dyski twarte i pilot do sterowania

procek jaki zakupie to INTEL CORE i3-2100

pozostaje przedewszystkim wybrać płyte główną, dodatkową karte grafiki

zasilacz oraz pamięć ram

wiem że musze zacząćod płyty gównej? macie propozycje? musi mieć hdmi i optical, (do 500zł moge wydać)

jaki zasilacz żeby obsłużyć płyte główną wraz z grafą ati radeon seri 6xxx(taką zakupie)

jaki zasilacz? jakiej mocy? fajnie jakby był cichy

komputer w ciągu dnia będzie wyłączony, będzie włączany gdy będę chciał coś obejrzeć...

zgóry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy zestaw:

Płyta główna np. Asus P8H61-M R3.0 , cena poniżej 300 zł. Po co ci dodatkowa karta grafiki jeśli nie chcesz grać? Zbędny wydatek , zwiększony pobór prądu , więcej wydzielanego ciepła - po co?Wbudowana w SB grafika Intela radzi sobie z każdym materiałem HD. RAM. Zasilacz ale do HTPC to nawet PICO wystarczy. Poszperaj po forum.Jest tu sporo informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci dodatkowa karta grafiki jeśli nie chcesz grać? Zbędny wydatek

nie prawda.

Chodzi mi o dźwięk hd. procek doskonale radzi sobie z dts-hd i dolby true-hd jednak nie pod xbmc. pod xbmc przycina te formaty-sprawdzone przezemnie

dlatego dokupie dodatkową grafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa.Rozumiem.Tak nawiasem XBMC w/g mnie tylko fajnie wygląda.Jeszcze nie widziałem żeby działało ;) .

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...