Skocz do zawartości
HAL-9000

HD Max i kłopoty z aktualizacją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od wczoraj mam u siebie wspomnianego HDI Max'a. Odtwarzacz został skonfigurowany i ustawiony [jak się wydaje - poprawnie]. Mam jednak problem z aktualizacją. Wyskakują mi numery błędów, które nic mi nie mówią. W instrukcji jest tylko lakoniczna informacja o innych kodach. Inne wyskakują mi w trakcie aktualizacji On-Line, a inne w trakcie procedury awaryjnej, i tak:

1. Update On-Line:

- Error 1601

- Error 1602

- Error 1501

2. Update from Pendrive [kod błędu pokazuje się na wyświetlaczu]:

- Err A01

- Err A06

Czy ktoś zechciałby mi pomóc i zasugerować rozwiązanie? Być może gdzieś w necie jest tabela z kodami błędów?

Pozdrawiam

Edytowane przez HAL-9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Widzę, że nikt na forum nie znalazł odpowiedzi na moje pytanie. To zdeterminowało moje podejście do HDI DUNE MAX. Kilkadziesiąt minut testów w wolnym czasie i znalazłem rozwiązanie, którym dzielę się poniżej. Oczywiście rozwiązanie tyczy się mojego modelu i nie położę głowy pod topór, że zadziała to na każdym podobnym egzemplarzu. Dodam też, że do tej pory nie wiem, dlaczego aktualizacja nie działała On-Line. Natomiast udało się z Pendriva, i tak:

1. Pendrive musi być sformatowany w formacie FAT32. Nie może to być exFAT32 jaki oferuje Windows'7 lub NTFS lub Linux'owy Ext'2, Ext'3 lub też Ext'4

2. Na Pendrive nie powinno być żadnych innych katalogów! Przy pierwszych próbach mój Pendrive posiadał wiele różnych katalogów. Warunkiem poprawnej aktualizacji w moim przypadku okazało się ich USUNIĘCIE.

3. Ważna rzecz [producent zaleca] - plik do aktualizacji powinien mieć nazwę hdi_firmware.dff. Zauważyłem jednak, że nie jest to konieczne. Odtwarzacz zaktualizaował się również z pliku o nazwie blablabla.dff

To tyle. Mam nadzieję, że pomoże to innym:)

P.S.

Nadal liczę na to, że ktoś poda link lub powie gdzie można znaleźć tabelę kodów błędów. Boję się mój HDI DUNE MAX stanie się jak NOVELL w mojej firmie. Serwer miał problem i generował kody błędów, a producent pierwszy raz słyszał o takich błedach.

Edytowane przez HAL-9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w menu ignorowanie instalacji wersji BETA i to wszystko.

Instaluje się z PENA nawet gdy są na nim inne pliki i katalogi.

Nazwa może nie jest ważna, ale należy pamiętać, aby przy ręcznej aktualizacji pobierać firmware do swojego modelu ( Max,D1,H1, inne)

Dalej nie ma miniatur .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w menu ignorowanie instalacji wersji BETA i to wszystko.

Instaluje się z PENA nawet gdy są na nim inne pliki i katalogi.

Nazwa może nie jest ważna, ale należy pamiętać, aby przy ręcznej aktualizacji pobierać firmware do swojego modelu ( Max,D1,H1, inne)

Dalej nie ma miniatur .........

BoDeX - powiem Ci szczerze, że w moim odtwarzaczu była wyłączona opcja: "Instalacji Wersji BETA". Przełączanie jej nie dało ŻADNEGO efektu. Zresztą do tej pory w trakcie próby aktualizacji On-Line wyskakują błędy, opisane w pierwszym akapicie. Wydaje się więc, że wszystko było ustawione poprawnie. Przeprowadziłem WIELE testów i dopiero spełnienie warunków z punktu 1 i 2 dało pożądany efekt. Nie wiem jak to będzie wyglądało dalej, więc zastanawiam się nad wykorzystaniem ustawy, która gwarantuje mi oddanie przedmiotu zakupu w ciągu 10 dni - oczywiście bez podawania przyczyn. Nie chcę mieć odtwarzacza w którego gwarancji będą wpisy. Już mam dość problemów z Hyundai R600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX - powiem Ci szczerze, że w moim odtwarzaczu była wyłączona opcja: "Instalacji Wersji BETA". Przełączanie jej nie dało ŻADNEGO efektu. Zresztą do tej pory w trakcie próby aktualizacji On-Line wyskakują błędy, opisane w pierwszym akapicie. Wydaje się więc, że wszystko było ustawione poprawnie. Przeprowadziłem WIELE testów i dopiero spełnienie warunków z punktu 1 i 2 dało pożądany efekt. Nie wiem jak to będzie wyglądało dalej, więc zastanawiam się nad wykorzystaniem ustawy, która gwarantuje mi oddanie przedmiotu zakupu w ciągu 10 dni - oczywiście bez podawania przyczyn. Nie chcę mieć odtwarzacza w którego gwarancji będą wpisy. Już mam dość problemów z Hyundai R600

Wtrącę swoje "trzy grosze" :)

Przyczyną niepowodzeń aktualizacji był pendrive a to raczej nie jest wina sprzętu.

Aktualizacja online jest jedną z dwóch możliwości.Jeśli działa z pendriva to raczej powinieneś byc zadowolony

a nie szukac "dziury w całym".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje "trzy grosze" :)

Przyczyną niepowodzeń aktualizacji był pendrive a to raczej nie jest wina sprzętu.

Aktualizacja online jest jedną z dwóch możliwości.Jeśli działa z pendriva to raczej powinieneś byc zadowolony

a nie szukac "dziury w całym".

Pozdrawiam

Witam,

Dziękuję za Twoje "trzy grosze", nawet jeśli są nieco złośliwe. Szkoda, że próbę rozwiązania problemu, nazywasz "szukaniem dziury w całym". Co za uproszczenie i kolokwializm! Moim zdaniem po to jest właśnie forum, żeby wzajemnie szukać rozwiązań dla problemów mniejszych i większych. Twoja wypowiedź nie dość, że nie wniosła niczego do samej sprawy, to jeszcze pokazuje, jakie masz nastawienie do osób szukających pomocy.

Co do samego sprzętu, to uważam, że opcja aktualizacji, jest jedną z ważniejszych. Powinna działać. Jeśli nie działa i generuje błędy, to szukam rozwiązania, a nie, jak byłeś to uprzejmy nazwać - dziury w całym! Nie dość tego w dwa dni po zakupie już znam trzy osoby, które mają IDENTYCZNY problem i żadna z nich nie potrafiła tego rozwiązać. Po umieszczeniu mojego rozwiązania, u nich też poszło. Zanim więc wydasz opinię, zastanów się proszę i nie wprowadzaj nieprzyjemnej atmosfery! Jeśli potrafisz pomóc i coś wiesz - wypowiedz się, jeśli nie potrafisz - po prostu zamilknij i już:)

Pozdrawiam

Waliszewski Bartek

P.S.

Test zrobiłem z 4 różnymi, markowymi Pendrivami. Dwa z nich były świeżo kupione - specjalnie dla testów. Dune na każdy reagował tak samo.

Edytowane przez HAL-9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja "on-line" nie działa zapewne z tych samych względów, dla których plik z firmware ze strony HDI ściąga się w tempie "modemowym".

Tak se nieśmiało przypuszczam... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim więc wydasz opinię, zastanów się proszę i nie wprowadzaj nieprzyjemnej atmosfery! Jeśli potrafisz pomóc i coś wiesz - wypowiedz się, jeśli nie potrafisz - po prostu zamilknij i już:)

Pozdrawiam

Waliszewski Bartek

Widzę że nie zrozumiałeś tego co napisałem.Szukanie "dziury w całym" dotyczy oddawania sprzętu z powodu niewłaściwego pendriava.

Ot i wszystko.

Myślę że atmosfery to nie zmąci za bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowników DUNE jest tutaj wielu, a jedynie mamy jedno wielkie narzekanie - jakoś inni sobie radzą.

Może prędkość sieci, może konfiguracja, może zły pen - a może to przysłowiowy "rąbek spódnicy" ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co biadolić, bo dyskusja idzie w złą stronę, a nie o to chodziło, żeby się tu po pyskach lać;) Był problem, częściowo został rozwiązany. Być może OnLine Update faktycznie nie idzie z powodu "modemowego transferu". Tak czy siak cieszę się, że jest gdzie języka zasięgnąć, bo to potrzebne. Czasem burza mózgów wielu głów przynosi lepsze efekty niż myślenie indywidualne - po to zresztą jest forum.

Napisałeś Bodex, że jest tu jedno wielkie biadolenie... to chyba nie tak. Mogę oczywiście napisać co mi sie podoba w HDI MAX, mogę mu nawet zrobić test [częściowo już zrobiłem. Test AUDIO jakościowy, gdzie porównałem Duna z Marantzem UD5005 oraz z Hyundai'em R600] i możemy się wszyscy podzielić wnioskami. Oczywiście jeśli to kogoś interesuje. Jednak to właśnie Ci, którzy mają jakiś kłopot szukają częściej pomocy u tych którzy sobie już z czymś radzą i wiedzą co i jak. Stąd więcej na forum niezadowolonych. NIe wiem czy, któryś z Was widział na tym forum dział Hyundai'a? Tam do się dopiero dzieje. Po updatach, które nadlatują z częstotliwością nawrotów komety Halley'a, jest zalew zrozpaczonych użytkowników, bo coś nie działa, bo urządzenia się wieszają, bo to, bo tamto... Tutaj to jest spokój i sielanka - czego sobie i wszystkim innym gorąco życzę:)

Pozdrawiam

Waliszewski Bartek

Edytowane przez HAL-9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...