Skocz do zawartości
pintr

Adam artist 6 ,a7x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie głośników Adam A7X , ewentualnie inne Adam ARTist 6 ( są dość nowe na rynku ) więc nie wiem jak one sie prezentują dźwiękowo .Narazie nie mam ich gdzie posłuchać ,ale chciałem zasięgnąć opini na temat tych dwóch modeli.

A7x są to głośniki aktywne z przeznaczeniem do studia nagraniowego ,masteringu itp. Chciałem spytać czy ktoś z was może słuchał ich w domu ,jak się sprawdzą do odsłuchu stereo ,czy nie będą zbyt szczegółowe i męczące w odsłuchu .I ogólnie o jakości ich dźwięku w zestawie domowym. Myśałem o tym żeby kupić w/w i podłączyć je do amplitunera do wyjść pre-out ,poprawiając w ten sposób dźwięk stereo. Wizualnie bardziej do gustu przypadają mi ARTist 6 ,lecz jeśli A7x grają lepiej to wybiorę je (oczywiście najpierw posłucham :-) ).Dzięki za wszystkie opinie i odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśałem o tym żeby kupić w/w i podłączyć je do amplitunera do wyjść pre-out ,poprawiając w ten sposób dźwięk stereo.

Nie poprawisz stereo , gdyż amplituner ma słabe wyjście pre-out .Chyba , że masz Onkyo 905 , które ma oddzielne zasilanie dla sekcji przedwzmacniacza " trafo " , taki amplituner można używać z powodzeniem jako przedwzmacniacz stereo .

Do kolumn aktywnych najlepiej stosować : źródło np. CD -- cyfrowym do DAC --kolumny aktywne . Wtedy masz dobre stereo .

Edytuję : przy tych kolumnach DAC zdaje się powinien mieć pokrętło głośności ?

Edytuję : te kolumny mają pokrętło głośności , najpierw spojrzałem na tył kolumn .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam amplituner z wejściem i wyjściem cyfrowym ,myślałem żeby z czasem dokupić DAC i podpiąć pod wyjście cyfrowe w amplitunerze żeby nie tracić możliwości odsłuchu ścieżki 5.1 . Stereo myślę że i tak powinno się sporo poprawić nawet na wyjściu pre z amplitunera ,gdyż głośniki które mam nie grają zbyt specjalnie.No chyba że się mylę i DAC podłączony pod wyjście cyfrowe gdy dostanie ścieżkę 5.1 (7.1) nie przerobi tego na stereo ? Może jakies inne pomysły. Głośniki aktywne były by dla mnie najlepszym wyborem ,gdyż nie musiałbym kupować osobnego wzmacniacza stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to dobry pomysł dawać kolumny aktywne do amplitunera .

Według mnie lepiej jednak wzmak stereo + amplituner i głośniki pasywne . Sam stosuję taką kombinację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,tyle że takie rozwiązanie bardzo podraża inwestycje. Kolumny aktywne ok 6000 pln. wzmacniacz + kolumny pasywne cena razy 2. Dlaczego mówisz ,że to niedobry pomysł dawać głośniki aktywne do amplitunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam amplituner z wejściem i wyjściem cyfrowym ,myślałem żeby z czasem dokupić DAC i podpiąć pod wyjście cyfrowe w amplitunerze żeby nie tracić możliwości odsłuchu ścieżki 5.1 . S

Kolumny frontowe podpięte będą pod DAC , a DAC z wyjściem cyfrowym amplitunera , to w tym wypadku kino nie będzie działało poprawnie , sygnał wielokanałowy 5.1 będzie miksowany do postaci dwukanałowej , a powinne dostać dedykowany rozkodowany przez dekoder np DTS- su .

W tym układzie nawet kalibracja automatyczna nie wykryje kolumn frontowych .

Chyba , że dałoby się kolumny Frontowe podłączyć z wyjścia amplitunera pre-out - Front LR i jednocześnie do DAC -a .

Ale jak będziesz słuchał muzyki poprzez amplituner ( z wyjścia analogowego będzie szedł sygnał do kolumn ) ?

Zasada jest prosta źródło dźwięku stereo łączysz bezpośrednio z DAC .

Chcesz słuchać stereo włączasz DAC , słuchasz kina , wyłączasz DAC i włączasz amplituner ( amplituner jest połączony z kolumnami pre-out 5.1 )

DAC też jest połączony z kolumnami frontowymi .

Dla ciekawości powiem , że tylko drogie amplitunery potrafią wyprowadzić sygnał cyfrowy np.DD , DTS .

Znaczna część wyprowadza , tylko stereo , ale to nie ma znaczenia w tym temacie .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,tyle że takie rozwiązanie bardzo podraża inwestycje. Kolumny aktywne ok 6000 pln. wzmacniacz + kolumny pasywne cena razy 2. Dlaczego mówisz ,że to niedobry pomysł dawać głośniki aktywne do amplitunera?

To może kolumny aktywne + procesor dźwięku , to by było najlepsze rozwiązanie .

Jakiś prywatny import procesora z USA ?

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mówisz ,że to niedobry pomysł dawać głośniki aktywne do amplitunera?

Tobie chodzi o poprawienie stereo poprzez zastosowanie głośników aktywnych .

Niestety pre-out amplitunera jest słabej jakości .

Jaki masz amplituner ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że : "Kolumny frontowe podpięte będą pod DAC , a DAC z wyjściem cyfrowym amplitunera , to w tym wypadku kino nie będzie działało poprawnie , sygnał wielokanałowy 5.1 będzie miksowany do postaci dwukanałowej , a powinne dostać dedykowany rozkodowany przez dekoder np DTS- su .

W tym układzie nawet kalibracja automatyczna nie wykryje kolumn frontowych ."

Z tym że tutaj nie jestem pewien czy jakikolwiek DAC przyjmie scieżkę wielokanałową (być może jakieś drogie ,a mi nie o takie chodzi).

A następnie :"Dla ciekawości powiem , że tylko drogie amplitunery potrafią wyprowadzić sygnał cyfrowy np.DD , DTS .

Znaczna część wyprowadza , tylko stereo , ale to nie ma znaczenia w tym temacie ."

Jeśli było by tak jak piszesz odnośnie wypuszczania sygnału tylko stereo przez amplituner po wyjściu cyfrowym ,to dla mnie było by idealnie ,gdyż odchodzi kombinowanie z downmix do stereo na DAC.Wtedy DAC dostawałby tylko stereo po cyfrowym i wtedy do kolumn aktywnych trafiałby sygnał właściwy .....muszę to dokładnie sprawdzić ??

Co do procesora dźwięku ...hm...jest to jeszcze droższy wydatek ....widziałeś ile kosztuje najtańszy ?

Co do poprawy dźwięku to napewno będzie lepiej nawet na pre out ( mam HK avr 240) po zmianię z JBL e 80 wszystko będzie grało lepiej :-)

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi o poprawienie stereo poprzez zastosowanie głośników aktywnych .

Niestety pre-out amplitunera jest słabej jakości .

Jaki masz amplituner ?

A tutaj piszesz :"Według mnie lepiej jednak wzmak stereo + amplituner i głośniki pasywne . Sam stosuję taką kombinację "

.W tym wypadku nic to nie zmienia gdyż i tu i tu trzeba podpiąć się do pre out w amplitunerze i jakość będzie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj piszesz :"Według mnie lepiej jednak wzmak stereo + amplituner i głośniki pasywne . Sam stosuję taką kombinację "

.W tym wypadku nic to nie zmienia gdyż i tu i tu trzeba podpiąć się do pre out w amplitunerze i jakość będzie taka sama.

Pierwsza rzecz o której musisz wiedzieć , to w takiej kombinacji : wzmak stereo + amplituner i głośniki pasywne , to że ŹRÓDŁO DŹWIĘKU STEREO NP. DVD , ŁĄCZYSZ BEZPOŚREDNIO ANALOGIEM ZE WZMACNIACZEM STEREO , NATOMIAST TE SAME DVD POŁĄCZONE JEST KABLEM CYFROWYM Z AMPLITUNEREM .

Druga rzecz została wcześniej wspomniana ,to że sygnał w kinie domowym na fronty musi być dedykowany dla Front LR ( musi zrobić to amplituner , czyli dekoder amplitunera ma rozkodować surowy sygnał i zamienić na analog dla każdego kanału 5.1 )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz została wcześniej wspomniana ,to że sygnał w kinie domowym na fronty musi być dedykowany dla Front LR ( musi zrobić to amplituner , czyli dekoder amplitunera ma rozkodować surowy sygnał i zamienić na analog dla każdego kanału 5.1 )

Szukałem w instrukcji do HK czy na wyjściu cyfrowym ,wypuszcza on sygnał stereo już zdekodowany przez dekodery czy poprostu leci czysta ścieżka taka jak ze źródła .Niestety nic nie jest opisane ,jest tylko że wyjście cyfrowe służy do nagrywania np. na dvd/cd recorder.

Odnośnie drugiej rzeczy ,chodziło mi raczej o sygnał wielokanałowy ,że będzie taka sama jakość .Co do samego stereo to wiem że powinno być podłączone ze wzmacniaczem z pominięciem amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat mam system Aktywne Monitory i procesor AV.

To bardzo drogie rozwiązanie i nie popularne wśród słuchaczy.

[1]

Na studyjnych monitorach aktywnych powstaje materiał dźwiękowy AUDIO HD PCM.

Następnie jest akceptowany przez "autorów" = "twórców".

Póżniej są kontrakty o algtyorytmy; DTS lub DOLBY lub bez kontraktów PCM (nie wymaga to licencji ale ogromnego bitstreamu w posiadamym sprzęcie)

Dalej jest tylko wpływ licencji DTS lub znaczniej tańszej DOLBY DIGITAL.

ROZWIĄZANIE:

stosuj nasycane po XLR po AV procku monitory aktywne by uniezależnić się od stolarzy produkujących obudowy do głośników.

W każdym pomieszczeniu zagrająinaczej !!!

Monitor Aktywny gwarantuje, że z przetworników pozyskujesz dźwięk taki jak chciał AUTOR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie jestem zdecydowany na monitory aktywne ,lecz wszystko zależy od odsłuchu .Jestem juz umówiony na odsłuchy Adamów artist 6 i a7x ,w innym sklepie mam zamiar posłuchać głośników pasywnych +wzmacniacz .Zobaczymy co mi się spodoba.

Po XLR narazie nie dam rady tego podłączyć (zresztą nie wiem czy faktcznie jest tu jakaś różnica....są różne wypowiedzi odnośnie takiego podłączenia ,jedni że jest różnica inni że nie ma ) więc tym narazie sobie głowy nie będę zaprzątał .

Bardziej by mi zależało na tym czy ktoś wie jaki dźwięk wypuszcza w/w HK na wyjściu cyfrowym ( czy jest to rozkodowane stereo ,czy może jednak cała ścieżka jaką dostaje ze źródła ,czy znowu może jest to jakiś downmix wszystkich kanałów do stereo)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by mi zależało na tym czy ktoś wie jaki dźwięk wypuszcza w/w HK na wyjściu cyfrowym ( czy jest to rozkodowane stereo ,czy może jednak cała ścieżka jaką dostaje ze źródła ,czy znowu może jest to jakiś downmix wszystkich kanałów do stereo)?

Na 99,999 % nie wypuszcza surowego sygnału DD , DTS . Formaty 5.1 miksuje do stereo , a stereo przepuszcza bez ingerencji .

Właściciel HK 255 tak twierdzi , post nr . 16 :

http://hdtvpolska.com/topic/25615-jaki-amplituner-wypusci-dzwiek-na-spdif/page__p__248916__fromsearch__1#entry248916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuj nasycane po XLR

Janunio Reaktywacja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,999 % nie wypuszcza surowego sygnału DD , DTS . Formaty 5.1 miksuje do stereo , a stereo przepuszcza bez ingerencji .

Właściciel HK 255 tak twierdzi , post nr . 16 :

http://hdtvpolska.com/topic/25615-jaki-amplituner-wypusci-dzwiek-na-spdif/page__p__248916__fromsearch__1#entry248916

Akurat to że nie wypuszcza DTS ,DD to było by ok ,gorzej że prawdopodobnie miksuje ścieżke 5.1 do stereo ,gdyby ją najpierw rozkodował i wypuścił tylko stereo to wtedy można śmiało podłączać do DAC , a wtedy już mógłbym bezpośrednio na aktywne głośniki .I miałbym stereo i 5,1 puszczone przez DAC (znaczy sie ze ścieżki 5.1 wyizolowane stereo ,resztą kolumn zajął by sie amplituner )....ale to pewnie było by zbyt proste by mogło być prawdziwe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej że prawdopodobnie miksuje ścieżke 5.1 do stereo ,gdyby ją najpierw rozkodował i wypuścił tylko stereo to wtedy można śmiało podłączać do DAC , a wtedy już mógłbym bezpośrednio na aktywne głośniki .I miałbym stereo i 5,1 puszczone przez DAC (znaczy sie ze ścieżki 5.1 wyizolowane stereo ,resztą kolumn zajął by sie amplituner )....ale to pewnie było by zbyt proste by mogło być prawdziwe :-)

Wcześniej źle się wyraziłem , powinno być : Formaty 5.1 miksuje do DO POSTACI DWUKANAŁOWEJ .

Z formatu 5.1 nie da się wyizolować stereo .

Podam taki przykład : Amplituner odbiera DTS , a gdy włączysz program stereo ,to nie masz stereo ,tylko rozkodowany zmiksowany sygnał 5.1 do postaci dwukanałowej .

Daj linka jaki masz zamiar kupić DAC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie.

A więc tak ,kolumny zakupione.Po odsłuchu kolumn pasywnych Dali Ikon 5, Dali Lektor 6,JBL LS40 ,Dynaudio EXCITE X16 ,następnie kolumn aktywnych Adam Artist 6 ,adam A8x ,Adam Compact Mk3. Pozostały u mnie Adamy A8x .Dźwięk jak się z nich wydobywał poprostu był potężny ,czysty ,szczegółowy niezależnie od poziomu głośności .Do muzyki jaką słucham ( głównie rocka ) jak dla mnie okazały się najlepszym wyborem,w pewnym momencie poczułem się jak na koncercie na żywo ... w trakcie słuchania pierwszy raz miałem ciarki na plecach a banan z ust mi nie schodził przez cały odsłuch (ok 2 godziny ,przy okazji podziękowania za cierpliwość dla chłopaków z Audiotech).

Teraz pozostaje kwestja samego stereo ,zastanawiam sie co lepsze i tańsze w zakupie .DAC magic plus ,podłączony do odtwarzacza DVD ( to chyba najtańsza opcja ) lub DAC rdac arcama i pre amp ( cena pośrednia),czy może lepiej dedykowany odtwarzacz CD + pre amp (opcja najdroższa ).

Ewentualnie jestem otwarty na propozycje ,może ktoś zna jakieś tańsze a równie dobre rozwiązanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...