Skocz do zawartości
andsie1

Optoma Hd 83.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ w najbliższym czasie zamierzam nabyć projektor Optoma Hd 83 postanowiłem sondować rynek pod względem zakupu ekranu i kabla HDMI.

Interesuje mnie ekran w kasecie, elektryczny w proporcjach 2.35.1 Matt grey o podstawie 190 cm.

Jeżeli chodzi o kabel HDMI to długość około 12 m, plastyczny.

Proszę o propozycje i sugestie co do wyboru firmy i jakości ekranu i kabla.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje decyzji na Optomę , dla mnie super wybór i jestem mega zadowolony myslę że Ty Także bedziesz, według ostatnich testów na projector reviews ma lepsza czerń niż nowy Panasonic Pt-ae5000 http://www.projector...competitors.php, jesli chodzi o kabel hdmi to moge ci doraedzic Supre mam 12 metrową i działa bez zarzutu w2 i 3d, oczywiscei zaraz posypia sie na mnie gromy że kabel za 600 Pln to głupota itd ale uważam ze przy projku za 12kz nie warto oszczędzać na kabelku i lepiej mieć porzedny i pewny produkt, jesli chodzi o ekran to ja używam suprema andromeda mat grey od 5 lat i tobie też radzę szary ekran, niestty nie ma doswidczenia z ekranami w proporcjach kinowych ale mysle ze w renomowanych markach takich jak adeo ,projecta czy suprema powinienies cos znaleźć

pozdr

Edytowane przez skalmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nic więcej nie wywalczysz ???

Pole robocze ekranu ma mieć 190 cm. w podstawie, czy całość ( z czarnymi borderami, ew. z napinaczami) ?

80 cm. wysokości obrazu X 2.35 = 188 cm. w podstawie. Wysokość obrazu ciut większa niż 50" TV :(

Ciężko będzie znaleźć, albo na zamówienie (Kraftman bo tani, albo inne) , albo zwykły 16/9 i czarna farba chlorokauczukowa aby wyprowadzić to 2.35: 1 .

Z kolei dużo jest materiału 3D w proporcjach 16/9 i po zmniejszeniu do CIH 16/9 nie będzie to wielki ekran. Może pomyśl nad czarną przesłoną na drugiej rolce ?

Czy ta OPTOMA HD83 ma pamięć i moto-zoom który pozwala na zabawę z ekranem CIH, bo jakoś doczytać nie mogę.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w projektorach dlatego proszę o radę.

Jeżeli chodzi o ekran to wg moich wyliczeń 2.35.1 to 190 x 81 cm. Wychodzi w proporcjach 16x9 65". I to by mnie zadowalało.

Ekran o podstawie 190 cm w proporcjach 16/9 to wychodzi 107cm szerokości tj 87". Jak dla mnie z odległości 2.5 m od ekranu to trochę za dużo.

Jestem zwolennikiem dobrych kabli i na to nie żałuję pieniędzy. Chętnie kupiłbym VDH ale ten kabel jest bardzo sztywny i nie da się dobrze ułożyć.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...