Skocz do zawartości
pama77

LG 42LW5500 a Canal+3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Klika dni temu kupiłem LG 42LW5500 (z opcją 3D - okulary pasywne) obraz fajny (mam Cyfrę+), pięknie odtwarza materiały demonstracyjne 3D z pendriva, ale jest problem z Canal+ 3D.

Dziś tj. 11.11.2011 ok 21:00 leciał na tym kanale jakiś film przyrodniczy więc chciałem obejrzeć go w 3D (wyświetlany jako podwójny obraz w pionie). Uruchomiłem funkcję 3D i pojawia się okienko wyboru z opcjami:

1. 2D do 3D,(jako aktywne)

2. 3D podwójny obraz w poziomie (szare - nieaktywne),

3. podwójny obraz z pionie(szare - nieaktywne).

Co za tym idzie nie można zmienić opcji wyświetlania na wariant 3. Moje pytania: czy jest coś nie tak z tym telewizorem, czy on nie będzie wyświetlał poprawnie 3D z cyfry+ ??? W instrukcji nic nie znalazłem na ten temat. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz wszystko podpiete ale podlacz cyfre bezposrednio do tv i sprawdz jeszcze raz. Nie piszesz dokladnie czy masz cos po drodze np. ampli. Ja mam N podpieta pod ampli z hdmi 1,3 i obraz 3D w SBS moj LG wykrywa bez probelmu.Mialem za to podobny ,,zgrzyt,, do twojego,z PS3 podpieta pod moj ampli, szare ikony w menu TV i brak 3D, sytuacja sie zmienila jak podpialem PS3 bezposrednio do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Cyfrę ma podpiętą tak: antena sat -> tuner Ariva 120 Combo HD -> TV LG. Tuner SAT podpięty jest do pierwszego gniazda TV za pomocą kabla HDMI. Przepinanie do innych gniazd nic nie dało. Dzisiaj o 20:00 będzie jakiś koncert w Canal+3D więc bardzo chciałbym uruchomić tę opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ,ze twoj tv nie dostaje materialu w 3D z tunera Cyfry potwierdzeniem jest to ,ze aktywna masz tylko konwersje z 2D do 3D w menu TV. Telewizor powinien rozpoznac czy dostaje material 3D czy nie czego potwierdzeniem jest takze to ,ze materialy z pen-a odtwarza w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to klops :(

Spróbuję wgrać najnowszy soft Fergusona. Jeśli to nie pomoże ... to nie wiem co. Zmiana tunera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spruboj jeszcze takiej opcji: urochom TV w normalnym trybie, wrzuc kanal z 3D na Cyfrze, jak zobaczysz na ekranie TV material w SBS to urochom funkcje 3D na pilocie TV i wtedy zobacz co sie bedzie dzialo,powinines zobaczyc efekt jesli, powtarzam , dostajesz odpowiedni material z tunera cyfry.

Jeszcze jeden pomysl ktory mi przychodzi do glowy to sprawdz ustawienia 3D w TV tzw.glebie 3D ( co chyba jest bez sensu bo material z pena widziales w 3D)ale zawsze warto to sprawdzic.

Jakby co to pisz do mnie na prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem soft tunera i udało się :)

Teraz na każdym kanale (nie tylko na Canal+3D) mogę wybrać opcję 2D->3D lub SbS.

HDFAN dziekuję za pomoc.

Edytowane przez pama77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem soft tunera i udało się :)

Teraz na każdym kanale (nie tylko na Canal+3D) mogę wybrać opcję 2D->3D lub SbS.

HDFAN dziekuję za pomoc.

Mam Fergusona HF 8900 HD i mam ten sam problem. Mam aktualną wersję oprogramowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...