Skocz do zawartości
kil

Dwa ekrany, jeden HTPC - czy zadziała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam HTPC ze zintegrowaną kartą (jakiś Radeon z wyjściem HDMI) oraz Radeona 5570 również z wyjściem HDMI. Chciałbym, żeby 5570 wysyłał obraz do projektora, natomiast zintegorowana karta do TV w innym pomieszczeniu - kable już są.

Nie mam za bardzo pomysłu na skonfigurowanie takiego ustawienia. Czy jest możliwość żeby obydwie karty graficzne działały jednocześnie lub przynajmniej żeby przełączać w jakiś sensowny sposób między kartami? jeżeli tak to gdzie mogę znaleźć właściwe opcje konfiguracji?

Z góry dziękuję za każdą radę

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając sobie na powyższe pytanie:

należy ustawić odpowiednie opcje w bios'ie - działają poprawnie obydwie karty obsługując każda oddzielny dedykowany dla siebie ekran, o zdefiniowanych dowolnie parametrach

Niestety nadal walczę z dźwiękiem

Z karty oddzielnej 5570 przez HDMI wszystko śmiga, natomiast nie mogę zmusić do działania audio przez HDMI przez zintegrowaną kartę 4570

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny setup, tylko karta wbudowana Intela, a zewn. nvidia GTX.

Używam 3 ekranów, projektora (HDMI) i 2 monitorów (DVI), w planach mam jeszcze jedno urządzenie po HDMI.

Windows 7 64bit

Co zauważyłem:

- dzwięk może być wysłany tylko do jednego urządzenia audio: HDMI lub analog speakers, nie da się z[beeep]likować dzwięku do obu,

- jak winda wykrywa projektor, to przełącza na projektor a wyłącza 2 monitory, dzwięk przeskakuje na HDMI (amplituner),

- żeby wysłać audio do analog speakers przy włączonym projektorze, trzeba ustawić to urządzenie jako domyślne w ustawieniach dzwięku,

- jak jest wyłączony projektor, to nie da się wysłać dzwięku do amplitunera bez zdefiniowanego 3 ekranu jako amplituner, ktorego nie jesteś w stanie poprawnie obsłużyc,

- przy przełączaniu ekranów winda czasami robi bałagan z ikonami lub przenosi je z ekranu głównego na secondary, co w połączeniu z powyższym punktem stwarza kłopot i trzeba ręcznie wszystko ustawiać i porządkować

- jednoczesna praca na kompie i oglądanie filmów jest dosyć utrudnione, bo zawsze jeden drugiemu przeszkadza: a to dzwięku nie ma, a to full screen zawłaszcza kompa, a to myszkę ktoś podkrada.

- mam wiele kontrolerów (2 klawiatury (jedna bezprzewodowa), 2 myszki, pad), nie ma problemu dopóki 2 osoby nie starają się przeciągać każda na swoją stronę ;-)

- marzy mi się coś w rodzaju wirtualnego kompa, definiuję jakie urządzenie video, jakie audio, która myszka i klawiatura i powinno działać niezależnie od innego wirtualnego kompa, ale to chyba w następnym życiu...

Ciekawy jestem ile maksymalnie monitorów da się podłączyć, teoretycznie mam 7 wyjść wideo: na płycie głównej, analog + HDMI + DVI, na karcie zewn. 2xDVI + HDMI + DisplayPort. Ale wątpię że wszystkie pracują niezależnie.

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta z płyty głównej będzie w stanie wysłac dźwięk przez HDMI? (Radeon serii 4xxx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam HTPC ze zintegrowaną kartą (jakiś Radeon z wyjściem HDMI) oraz Radeona 5570 również z wyjściem HDMI. Chciałbym, żeby 5570 wysyłał obraz do projektora, natomiast zintegorowana karta do TV w innym pomieszczeniu - kable już są.

Nie mam za bardzo pomysłu na skonfigurowanie takiego ustawienia. Czy jest możliwość żeby obydwie karty graficzne działały jednocześnie lub przynajmniej żeby przełączać w jakiś sensowny sposób między kartami? jeżeli tak to gdzie mogę znaleźć właściwe opcje konfiguracji?

Z góry dziękuję za każdą radę

POzdrawiam

Posiadam plytą głowną Gigabyte GA-880GA-UD3H ze zintegrowaną kartą ATI Radeon HD 4250 oraz Radeona 6950 i tak jak ty bym chciał aby dwie karty chodziły na raz. Zintegrowana na wyświetlacz LCD, a nie zintegrowana na telewizor. Gdzie dokładnie ustawić w Biosie aby dwie na raz chodziły? Zaznacze tylko że znalazłem w biosie ale tylko moge włączyc albo zintegrowaną albo niezintegrowana. Może coś jeszcze muszę ustawić?

Z góry dziekuję.Pozdrawiam.

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej opcji. Możesz jedynie uzyskać dwa obrazy ale z JEDNEJ karty graficznej.

Czy twój Radeon 6950 ma dwa wyjścia obrazu np. HDMI i DVI? Jeśli tak to możesz podłączyć te dwa wyjścia pod dwa różne TV (lub TV i monitora).

Potem ustawiasz w panelu sterowania kartą: klonowanie albo przedłużenie pulpitu i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej opcji. Możesz jedynie uzyskać dwa obrazy ale z JEDNEJ karty graficznej.

Czy twój Radeon 6950 ma dwa wyjścia obrazu np. HDMI i DVI? Jeśli tak to możesz podłączyć te dwa wyjścia pod dwa różne TV (lub TV i monitora).

Potem ustawiasz w panelu sterowania kartą: klonowanie albo przedłużenie pulpitu i gotowe.

Myślę, że nie ma takiej opcji w moim biosie. Jednak koledze Kil się to udało. Działają mu dwie karty zintegrowana i nie zintegrowana. Pomyślałem więc że może da radę też i u mnie. Ponadto bez problemu mam podłączone dwa monitory pod karte nie zintegrowaną radeona 6950 i wszystko jest ok poza jednym. Karta pracuje na dwa monitory a zegary są na 500Mhz i 1375Mhz(UVD) i nie mam opcji tego zmienić nawet w RBE. Tz. jest ale sterowniki nie przyjmują innych parametrów niż właściwe. Natomiast kiedy pracuje jeden monitor, zegary pracują na 250Mhz i 150Mhz(pamieć) co się wiąże z miejszym wydzielaniem ciepła i poborem prądu ,bynajmiej tak mi się zdaje.Pozdrawiam.

karta pracująca z dwoma monitorami(parametry zegarów)

029d6e1256327e01m.jpg

karta pracująca z jednym monitorem(parametry zegarów)

2c45281760e41598m.jpg

Ciężko to opisać. ;) Może koledzy wiedzą gdzie szukać opcji w biosie by działały dwie karty na raz, chyba że moja płyta tego nie obejmuje.

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fail :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta z płyty głównej będzie w stanie wysłac dźwięk przez HDMI? (Radeon serii 4xxx)

Chyba raczej nie. Sam kiedyś to próbowałem i też nie działał mi dzwięk z HDMI. Ale na 100% nie gwarantuje że tak musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! Działaja mi dwie karty naraz wystarczylo dokupić i podłaczyć kabel HDMI 1.3 do zinterowanego radeona 4250 i kartę zintegrowane też podpiać kablem HDMI. Podejrzewam że problemaem byla przejściówka z DVI-I na VGA kiedy pracował jako singel nie pozwalał na prawidłową pracę obydwóm kartom graficznym naraz. Musiałem także przełaczyć w biosie na zintegrowana. Wygląda to tak:

-z radadeona 6950 mam todpięte HDMI do telewizora i DVI-I przejściówką

na VGA do monitorka w obudowie. Zaznacze ze ekran telewizora mam wyłączony. Karta pracuje na 150/250 co obniżylo tęmperature i zużycie prądu.

- z zintegrowanej jest podłączony tv. kablem HDMI z której korzystam na codzień.

Ta opcja działa ale spróbuje jeszcze jednej opcji, ale muszę kupić przedłużkę VGA do monitorka i pogłączyć go do zintegrowanej ustawiając PCI/e jako pierwszą kartę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzone. Lecę po przedłóżkę VGA. Wystarczy odpowiednio ustawić w AMD VISION by niezintegrowana była jako pierwsza. Biosu nie trzeba ruszać :rolleyes:

Kupiłem przedłóżkę i tak to teraz wyglada,udało się!

47415d859dc547eem.jpg

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daroo7777

Jaką obudowę i jaki wyświetlacz w tej obudowie posiadasz?

Sam kombinuje jak złożyć htcp z małym wyświetlaczem dzięki któremu będe mógł obsługiwać sprzęt bez konieczności włączania tv, niestety obudowy z wbudowanymi wyświetlaczami kosztują majątek.

Udało się komuś złożyć htcp z oddzielnie dokupionym niedużym (ok 7 cali) wyświetlaczem? Da się coś takiego w ogóle zrobić bo nigdzie nie znajduje takich wyświetlaczy (oprócz samochodowych wyświetlaczy ale tych nie wiem jak podłączyćdo karty w PC i nie wiem czy to zadziała)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem obudowe Thermaltake DH102 z wmontowanym wyświetlaczem. Dużo ludzi twierdzi że to zbędny gadżet. Ja tak nie sądze i ty widze że wiesz jakie z płyną niego korzyści. Obudowa kosztowala sporo, ale z korzyści które płyną ,tak naprawde kosztuje mało. W mojej obudowie jest wyświetlacz 7 calowy, dotykowy obslugiwany na pilota. Wyświetlacze idzie tagże kupić oddzielnie i to jest najwiekszy plus. Jest kilka rodzaji dodatkowych wyświetlaczy nie koniecznie musisz kupic budy z wyświetlaczem! Może byc odzielnie jako mały 7 calowy monitorek . Od koloru do wyboru. :D Poniżej podaję ci linki. Popatrz i wybierz co ci pasuje.Pozdrawiam.

http://shop.soundgraph.com/ItemDetail.aspx?PDSEQ=93

http://shop.soundgraph.com/ItemDetail.aspx?PDSEQ=38

http://www.soundgraph.com/fingervu895s-feature-en/

Zamawiałem już od nich i wszystko ładnie doszło. :)

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa zacna, niestety poza moim zasięgiem finansowym. Dzięki za linki, poprzeglądam sobie choć widzę, że tanie te monitory nie są. No i są podłaczane przez USB (pierwszy raz słyszę aby zawartość pulpitu była przekazywana na ekran przez to złącze), nie sądze żeby to zadziałało jako główny monitor.

Dziś udało mi się namierzyć urządzonko NEWAY LILLIPUT, da się to kupić za 600 PLN (też nie tanio) i ma nawet wejście hdmi więc nie powinno być problemów z podłączeniem do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitorek jes podłączony przez VGA. Jak coś jeszcze znajdę dam znać . Wiem że teraz preferuja USB ale znajdziesz napewno na VGA / DVI poszperam i dam znać jak coś wynajdę.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...