Skocz do zawartości
tomi270

Hyuandai Mbox R600 a nagrywanie za pomocą tunera cyfrowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Posiadam odtwarzacz multimedialny Hyuanday Mbox R600

Odtwarzacz posiada tuner DVB-T

Mam telewizję cyfrową kablową Vectra ,którą odbieram na telewizorze Lg Led ,który posiada również tuner cyfrowy DVB-T

Do telewizora podłączyłem dekoder stb do odbioru tv kablowej cyfrowej vectra

Nie można w odtwarzaczu Hyuanday poprzez tuner DVB-T wyszukać kanałów telewizji cyfrowej kablowej.

W związku z tym mam pytanie .

Co trzeba zrobić ,aby nagrywać za pomocą tunera DVB-T programy z telewizji poprzez odtwarzacz Hyuanday

Proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tuner DVB-T nie znajdziesz programów kablówki bo one są nadawane w DVB-C i do tego kodowane. Jak chcesz nagrywać przez DVB-T to musisz nim łapać programy nadawane naziemnie o ile u ciebie już są tak nadawane. Jak chcesz nagrać z kablówki to pozostaje ci nagrać to przez czincze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 3 pytania :

1.Czy będzie można nagrać programy z tv za pomocą kabla RGB?

2.Jak się nagrywa poprzez wejście AV i jaki kabel potrzebny jest do nagrania?

3.Jaki najlepiej kupić kabel Euro-Chinch?

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Odtwarzacz nie ma wejścia RGB więc ci tak nie nagra.

Ad.2 Nagrywa się normalnie przez naciśnięcie REC ale musisz wybrać przed nagrywanie Wejście AV żebyś miał podgląd na ekranie tego co chcesz nagrać.

Ad.3 Kabel dobierasz pod swoje urządzenia z których będziesz chciał nagrywać bo do tego sygnał wpuścisz tylko przez czincze a czy z drugiej strony potrzebujesz euro czy też czincze to już musisz sam sobie na to odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnie Twojej 1 odpowiedzi

Ktoś mi powiedział ,że mogę nagrać przez kabel RGB-Chinch

Chinche podłączam pod odtwarzacz ,a wejście RGB pod TV.

Czy jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy da się sygnał RGB złączyć do jednego czincza który wepniesz do Mboxa wiec na to pytanie ci nie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kabel RGB-Chinch z trzema wtykami(kolor: żółty ,zielony i niebieski)

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R600 ma wejście Composite (żółty - video i biały/czerwony-audio), a nie Component (zielony - luminacja, niebieski/czerwony - chrominacja)

Opisany przez ciebie kabel musiałby być jakąś kombinacją tych dwóch połączeń.

Przy czym nawet jeśli podłączenie przez "żółty" zadziała - to i tak nagrywałby Ci bez dźwięku i w dodatku tylko to, co właśnie na telewizorze leci.

No chyba że ten kabel jakiś Chińczyk-daltonista składał i faktycznie masz kabel Composite...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wielkie dzięki za odpowiedz

Ja tego kabla RGB-Chinch nie posiadam

Tylko taki kabel radził mi kupić mój znajomy

Musiał się pomylić co do oznaczenia kolorów Chinchy.

Wcześniej podłączyłem odtwarzacz pod tv przez złącze Euro-Chinch(6 wtyków chinch -czerwony ,żółty i biały)

Mam 2 pytania

1.Czy gdybym dokupił odpowiedni kabel to można by było jednocześnie zmieniać kanały bez szkody dla nagrywanego materiału na kanale ,którym rozpocząłem nagrywanie?

2.Jak byś mi radził podłączyć odtwarzacz pod tv ,aby nagrywać programy ?

Proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij bezpośrednio pod dekoder o ile możesz go tak podpiąć. Jeśli chcesz nagrywać w ten sposób to nie możesz przełączać programu nagrywanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By móc co innego nagrywać, a co innego oglądać, dekoder musiałby mieć wyjście antenowe - i do tego wysyłać nim sygnał w standardzie DVB-T.

Jeżeli tak jest, to możesz wypróbować :

- podłączyć HMB do tunera kablem antenowym

- podłączyć TV do tunera przez HDMI/cinche czy co tam wolnego zostało (wtedy kanały w telewizorze zmieniałbyś pilotem do dekodera)

Tyle że wątpliwe, by tuner miał takie wyjście (a jak ma - to wysyła sygnał analogowy), więc chyba pozostaje jedynie podpiąć się bezpośrednio do scarta dekodera - przynajmniej na czas nagrywania nie będziesz musiał telewizora włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedz.

Dekoder ma wyjścia antenowe.

Na razie nie będę kombinował ,bo dzisiaj byłem w u operatora sieci kablowej vectra i pracownik Vectry

15 listopada przyjdzie zamontować mi dekoder HD .

Po podłączeniu dekodera HD, jakbym coś nie wiedział to mogę się do Ciebie zwrócić o pomoc ?

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie

Jeżeli bym podłączył HMB pod dekoder kablem antenowym ,a TV złączem HDMI/CHinch pod dekoder

to pod wejście antenowe TV nie musiałbym podłączyć też kabla antenowego. Jeden z kabli antenowych odchodził by od dekodera albo odtwarzacza(odtwarzacz albo dekoder z tv połączyłbym dwoma kablami)

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...