Skocz do zawartości
RobGee

ATI rozdzielczość HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

zacznę od opisu sprzętu .

posiadam plazma samsunga 50a656 ,stary ale jary ;)

pod nia podpiety htpc z ati 4350hd przez HDMI i VGA

nie wiem czy to z racji przyzwyczajeń czy głupoty ;),ale przez cały czas uzytkowania ustawiałem w komputerze rozdzielczosc 1980/1020 lub 1366/768,

obraz był zadowalający na VGA , na HDMI wyraznie gorszy ,z racji tego ze nie mialem porównania ,nie miałem tez powodów do nazekan ;)

dopuki nie podpiełem odtwarzacza HD Ariva i wtedy doznałem szoku

obraz na arivie był o niebo lepszy

zacząłem kombinować w ustawieniach catalist i znalazłem oprócz standardowych rozdzielczości cos takiego jak możliwość ustawienia dodatkowo 720p i 1080p

po wyborze 720p moim oczom ukazał sie w końcu obraz którego oczekiwałem , wyraźny i ostry jak na arivie

problem polega na tym ze po wyborze 1080p juz nie jest tak pieknie

w czym moze byc problem? i tv i karta obsługują te parametry ,a jednak na 1080p powinno lepiej a przynajmniej równie dobrze

Edytowane przez RobGee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój "problem" nazywa się overscan.

I był opisywany na tym forum milion pięćset tysięcy razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pewnie masz racje :)

ale nie wiem czy przeczytałeś uważnie moj moze i trochę chaotyczny post ,w którym pisze ze przy 720p jest ok z overscanem na "0"

a przy tych samych ustawieniach 1080p juz nie , w telewizorze moge wybrac opcje 16:9 lub BEZ OVERSCAN

wybieram BEZ OVERSCAN ,a w Catalist mam ustawine tak :

j94tnp.png

i jest to wyraźna różnica , obraz jest blady i mało ostry

rozumiem Twoje wypowiedzi(które czytałem ) o overscan i cyfrowym przesyłaniu obrazu , które mowia ze obraz wysłany 1:1 powinien byc zawsze taki sam ,jednak u mnie obraz jest zły i szukam gdzie lezy problem

pozdrawiam

Edytowane przez RobGee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś nic w pierwszym poście, że ustawiasz overscan na zero :)

Jeśli w TV jak i w ustawieniach Catalista jest wyłączony to .... no to nie wiem co jest nie tak.

Sam używałem Radeona 4350HD (zmieniłem ostatnio na 5570HD) i nie było nigdy problemów.

Dziwie się jednak twojemu opisowi.

Rozdzielczość 1280x720 (czyli 720p) nie może być ostra na telewizorze full HD (1920x1080). Tego nie są przeskalować.

A piszesz że jest "ok".

Odkąd pamiętam. Ustawienie Overscan w Catalistach na "0" i wyłączenie overscan w TV chodziło.

Może coś innego. Kwestia ustawionej ilości kolorów w karcie graf? Może odświeżanie nie takie?

Może ustawiłeś np. 1080p ale z częstotliwością 25Hz (czyli 1080i) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach tv wejdz w "wejscie" i edytuj nazwe HDMI na "Blu-Ray"

wydaje mi sie ze to jednak tylko opis wejścia , chyba ze taki mały żarcik sobie napisałes

co do ustawien , próbowałem na pewno 1080p 50 i 60 hz , tez mnie to dziwi

tv ma dwie natywne rozdziałki 720p i 1080p

a roznica jest bardzo wyrazna na kozysc 720p , jak włącze to az chce sie ogladac

w sumie to az tak bardzo mi na tym FullHD nie zalezy ,ale jednak ... ;)

wiem ze to pewnie mało prawdopodobne ,ale czy to moze byc wina kabla HDMI ?

teraz jestm w pracy ,ogarne temat jeszcze raz wieczorem

mały offtop :

co do 4350hd , pamietasz moze jaki stery najlepiej współpracowały z XBMC i HD

u mnie praktycznie działa tylko na starch które otrzymałem z karta na CD ,czyli 10.6

no prawie , bo na filmach 1080 jest płynnie ale z artefaktami :(

Edytowane przez RobGee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to jednak tylko opis wejścia , chyba ze taki mały żarcik sobie napisałes

Bynajmniej kolega nie żartował ... choć tak to brzmi.

Niektóre modele telewizorów tak mają. Trzeba odpowiednio nazwać wejście. Spróbuj.

Wina kabla ... na 100% nie. Gdyby kabel był zły to by obraz skakał/przerywał/dropy/itp.

Nie pamiętam jakich sterowników używałem z XBMC.

Natomiast pamiętam że były wersje Catalistów w których spitolono ustawianie overscanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, specjalnie kolege wprowadzilem w blad............ problem ten przerabialem na moim samsungu ps50a551 i juz chcialem zostac przy kablu vga ale na jakims forum przeczytalem o tym edytowaniu i pomoglo. RobGee jakbys poswiecil 30 sekund na przetestowaniu w/w porady to bys juz sie cieszyl ostrym i krystalicznym obrazem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje panowie z pomoc

leszekgd - nie miałem zamiaru nikogo obrazac , ale twoja propozycja wydała mi sie tak absurdalna ,ze pomyslałem własnie to co napisałem ;)

po prostu zapomniałam , ze nawet tak dziwne możliwości kiedyś tez rozwiązywały nie jeden moj problem

oczywiscie sprawdziłem ten sposób , i nie zauważyłem żadnej różnicy .

sprawe rozwiązało przeniesienie komputera z HDMI3 na HDMI1 , w cataliscie wyskoczyło mi kilka dodatkowych trybów HDTV

na HDMI3 były tylko dwa 720p i 1080p .

w kazdym razie na HDMI1 1080p zasuwa równie ładnie jak pozostałe tryby , i filmu HD w moim małym kinie nabrały nowego wymiaru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...