Skocz do zawartości
andsie1

Sterowanie HTCP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czym sterujecie swoje HTCP ?.

Mam już mętlik w głowie i nie mogę podjąć decyzji co wybrać, pilot czy mini klawiatura.

Proszę o opinie.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Logitecha Harmony One i klawiaturę Microsoft ARC. Jedno i drugie dobrze się sprawuje, a każde jest używane do innych celów.

Edytowane przez Saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam jednoręcznej klawiaturki Lenovo N5901. Ma wbudowanego trackballa i niezły zasięg.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Logitecha Harmony One i klawiaturę Microsoft ARC. Jedno i drugie dobrze się sprawuje, a każde jest używane do innych celów.

A jak sterujesz tym Logitecha Harmony One ?

Musisz mieć nadajnik przy kompie.

ppsych

Fajna jest ta klawiaturka, ale niestety jest bardzo droga.

Ja myślałem o takiej

http://allegro.pl/mini-klawiatura-wifi-do-ipad-ps3-smartphone-pc-i1828077852.html

43407c0ef87a69e6med.jpg

Przeraża mnie sterowania myszką.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturka owszem, fajna, jest na wi-fi, co praktycznie eliminuje problemy z zasięgiem. Ciekawe, jak z jakością wykonania. Nie to, żebym się strasznie uczepił mojego, ale w praktyce z urządzeń, które wypróbowałem - czyli Logitech'owskich: klawiatury z touchpadem do PS3 i diNovo Mini - to właśnie najbardziej przypadła mi do gustu możliwość operowania klawiaturką Lenovo przy pomocy jednej ręki, gdzie kciuk jeździ po kulce od trackballa. Kiedy korzystasz z gładzika, trudno to robić jedną ręką, poza tym trackball wbrew pozorom w moim przypadku okazał się bardziej precyzyjny, łatwiej mi przenosić palec z jednej strony kulki na drugą niż machać nim po touchpadzie. Druga wolna ręka zawsze może wtedy trzymać szkło ;). Pisanie przypomina nieco tworzenie SMS-ów na telefonach z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Sama kwestia sterowania mychą to coś, od czego trudno uciec, chyba że się ma zainstalowaną nakładkę do sterowania pilotem typu XBMC albo Boxee uruchamiane wraz z systemem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Sprawdzone i niezawodne, jak dla mnie sprawdza się znakomicie:

http://www.amazon.com/gp/customer-media/product-gallery/B00066FIO6/ref=cm_ciu_pdp_images_all

Nie mogłem znaleźć nigdzie indziej, jakiegoś dobrego zdjęcia.

Masz czarną puszeczkę ;) ...po USB do komputera, te dwa dodatkowe czarne to możliwość podłączenia ich do tej puszeczki i umiejscowienie ich gdzieś w pokoju, żeby był lepszy zasięg ;) Ja mam 12m2 i nie podłączałem ich w ogóle.

Pilot sam sprzedałem :) ...oczwyście używam Logitech Harmony One, który robi za ten pilot :) Komend jest bardzo dużo.

Mam dodane nawet takie cuda, jak jakieś ALT+ coś tam, CTRL+, wszelkie powszechnie używane skróty z klawiatury.

Także bez problemu, skopiujesz, przeglądarkę odpalisz, zakładki, zamkniesz system, uruchomisz komputer, wyłączając przechodzi w StandBy :)

Mnie to gra :) Używam do VLC, TotalMedia Theatre 5.

Powodzenia :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podjąłem decyzję.

Zamówiłem Lenovo N5901

Myślałem o pilocie, ale muszę zmieniać rozdzielczość przy odtwarzaniu a z klawiatury będzie to wygodniejsze.

mam Logitech Harmony One. Może uda się zmapować funkcję sterowania.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Sprawdzone i niezawodne, jak dla mnie sprawdza się znakomicie:

http://www.amazon.com/gp/customer-media/product-gallery/B00066FIO6/ref=cm_ciu_pdp_images_all

Nie mogłem znaleźć nigdzie indziej, jakiegoś dobrego zdjęcia.

Masz czarną puszeczkę ;) ...po USB do komputera, te dwa dodatkowe czarne to możliwość podłączenia ich do tej puszeczki i umiejscowienie ich gdzieś w pokoju, żeby był lepszy zasięg ;) Ja mam 12m2 i nie podłączałem ich w ogóle.

Pilot sam sprzedałem :) ...oczwyście używam Logitech Harmony One, który robi za ten pilot :) Komend jest bardzo dużo.

Mam dodane nawet takie cuda, jak jakieś ALT+ coś tam, CTRL+, wszelkie powszechnie używane skróty z klawiatury.

Także bez problemu, skopiujesz, przeglądarkę odpalisz, zakładki, zamkniesz system, uruchomisz komputer, wyłączając przechodzi w StandBy :)

Mnie to gra :) Używam do VLC, TotalMedia Theatre 5.

Powodzenia :)

Z poważaniem

Gdzie kopiłeś i ile dałeś?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Szczerze mówiąc, nie pamiętam, ile kosztował zestaw. Kupiłem na Allegro i bez wersji BOX, tak po prostu w folii jeden koleś sprzedawał kilka sztuk.

Pilot poszedł od razu na Allegro, a odbiornik zostawiłem i te dwie antenki.

Ciężko dostać z tego, co widzę na Allegro.

Może sam Microsoft na swoich stronach ma informacje o tym zestawie, może jakiś link do punktów sprzedaży.

Poszperaj...

EDIT

Mogę Ci podać numer/model samego odbiornika. Jak masz Harmony One, to Ci pilot zbędny, po prostu wybierzesz go z Menu Pilotów w Logitech - jest tam idealny spasowany.

To się nazywa dokładnie:

Remote Control and Receiver 1.0A for Media Center PC for Windows

Model: 1040

http://plone.lucidsolutions.co.nz/linux/mythtv/microsoft-remote-control-and-receiver-1.0a-for-media-center-pc-with-windows-model-1040

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sterujesz tym Logitecha Harmony One ?

Musisz mieć nadajnik przy kompie.

Tak mam nadajnik podpięty do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam nadajnik podpięty do komputera.

To zrozumiałe.

Chodzi mi jaki masz nadajnik i gdzie kupiłeś i jakie funkcje wykorzystujesz w Logitecha Harmony One?.

Opisz czy zdaje to egzamin.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi skąd masz nadajnik i gdzie kupiłeś i jakie funkcje wykorzystując w Logitecha Harmony One?.

Ten jak go nazwałeś "nadajnik" to zwykły odbiornik IR jakich pełno.

Pilot Logitecha służy jak najnormalniejszy pilot zgodny z protokołem Media Center.

Cała funkcjonalność to odpowiednie oprogramowanie w PC'cie. I z tym jest zazwyczaj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten od Lenovo N5901 będzie działał ?.

O jaki oprogramowaniu piszesz ?.

Logitecha Harmony One ma swoją bazę i z niej korzysta lub można przyporządkować odpowiednie komendy dla danego przycisku.

Chodzi o komunikację pomiędzy pilotem a komputerem

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe.

Chodzi mi jaki masz nadajnik i gdzie kupiłeś i jakie funkcje wykorzystujesz w Logitecha Harmony One?.

Opisz czy zdaje to egzamin.

Odbiornik to Philips OVU4003 kupiony na wyprzedaży w Vobisie. Pilota używam do ogólnej obsługi XBMC - wybieranie katalogów, uruchamianie filmów, wybór ścieżki dźwięku, napisów, itp. Wszystkie funkcje chodzą ładnie i bez żadnych problemów. Klawiatury używam gdy chce wpisywać jakiś tekst. Jest to wygodniejsze i szybsze.

Edytowane przez Saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić najtańszy pilot i zmapować klawisze i będzie działać np. taki

PILOT DO PC I LAPTOPA NOWOCZESNY I FUNKCJONALNY

32331869800913063989.jpg

http://allegro.pl/show_item.php?item=1837099458&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Pozdrawiam,

AndrzehjS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić najtańszy pilot i zmapować klawisze i będzie działać np. taki

PILOT DO PC I LAPTOPA NOWOCZESNY I FUNKCJONALNY

http://allegro.pl/show_item.php?item=1837099458&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Dokładnie tak. To pudełko to odbiornik sygnałów nadawanych z pilota. Przekształca (za pomocą odbiornika IR) sygnał świetlny na cyfrowy. Na wyjściu otrzymujemy kod naciśniętego klawisza. I ten kod trafia do PC'ta.

Na PC'cie musi być odpowiednie oprogramowanie które po otrzymaniu kodu wykona jakąś akcję (zmniejszy/zwiększy głośność, przesunie pozycje w menu itp.

XBMC ma wbudowany taki "program".

Gorzej gdy chcemy takim pilotem sterować komputer jako taki.

Musimy zapuścić program który przekształci nam kody z pilota na "akcje" czyli np. strzałka w górę na pilocie => przesunięcie myszki o 10 pix w górę.

Takim programem jest np. WinLIRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem.

A czy Media Browser ma taką możliwość.

A ten pilot który zalinkowałe będzie spelniał swoje zadanie, jeżeli tak to go zamawiam.

Kosztuje tylko 12 zł.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Media Browser ma taką możliwość.

Niestety nie wiem.

A ten pilot który zalinkowałe będzie spelniał swoje zadanie, jeżeli tak to go zamawiam.

Kosztuje tylko 12 zł.

Zależy czego od niego oczekujesz.

Chodził będzie.

Większość programów w stylu Media Center (choćby XBMC) ma wbudowaną obsługę odbiorników IR.

Do sterowania takimi programami w zupełności wystarczy pilot ze strzałkami i przyciskiem OK. Tłumaczyć chyba nie muszę :)

Sterowanie całym komputerem z pilota nie jest wygodne. Bo jak pilotem zastąpić myszkę czy klawiaturę ?

Owszem, da się ale to taka ostra proteza. 5 minut "zabawy" i masz dość.

Kiedyś zakupiłem sobie na allegro pilot radiowy (nie IR tylko RF). Zaleta podstawowa: działa nawet z drugiego pokoju i nie wymaga "kierowania" na odbiornik. W XBMC sprawował się świetnie. Do sterowania komputerem ... kiepsko.

Na tyle kiepsko, że kupiłem bezprzewodowy zestaw: myszka+klawiatura.

Podsumowując.

Jeśli będziesz używał pilota do sterowania jakimś jednym wybranym programem odtwarzającym media to będzie ok.

Jeśli zamierzasz obsługiwać za jego pomocą komputer to lepiej sobie daruj.

PS.

Ten mój radiowy to taki: http://allegro.pl/multimedialny-pilot-53-funkcje-polski-soft-i1831275172.html

Jego oprogramowanie jest o tyle fajne, że udaje myszkę i klawiaturę. Np: naciskasz "+" na pilocie a komputer wykonuje operację Ctrl+Alt+"+" która to powoduje zwiększenie głośności. To oczywiście przykład.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W zasadzie te piloty są podobne i podobne maja funkcje.

W tym który zalinkowałem jest bardzo łatwe programowanie. Wystarczy najechać na program który chcemy otworzyć i z właściwości wybrać uruchomienie programu i to wszystko.

Ten zaproponowany przez Ciebie nie będzie możliwe programowanie funkcji Logitecha Harmony One.

Pilot radiowy, Z tego co wiem Logitecha Harmony One nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W zasadzie te piloty są podobne i podobne maja funkcje.

W tym który zalinkowałem jest bardzo łatwe programowanie. Wystarczy najechać na program który chcemy otworzyć i z właściwości wybrać uruchomienie programu i to wszystko.

Ten zaproponowany przez Ciebie nie będzie możliwe programowanie funkcji Logitecha Harmony One.

Pilot radiowy, Z tego co wiem Logitecha Harmony One nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Andsie wszystkie te piloty są podobne.

Różnią się:

- sposobem komunikacji (RF i IR) - a to spora różnica, wierz mi

- ilością przycisków (a co za tym idzie ergonomią obsługi)

Oprogramowanie z reguły jest bardzo podobne. W każdym z nich wybiera się "akcję" która zostanie wykonana po naciśnięciu przycisku na pilocie

np. naciśnięcie klawisza, poruszenie myszką, odpalenie jakiejś aplikacji itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Rozumiem.

Zamówiłem pilot i klawiaturkę Lenovo N5901.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go już dostaniesz to podziel się z nami wrażeniami z użytkowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zamówiłem klawiaturkę Lenovo N5902.

Zobaczymy co i jak :).

Fajna cena jest, bo trwa/trwała promocja na to..40$..no ale niestety z Ebay'a wyszło troszkę drożej..około 65$ z przesyłką.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...