Skocz do zawartości
lipa_ml

SANYO PLV-Z800 czy EPSON TW-3200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

da sie ale musi mieć euronip

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... dlp odpada pewnie całkowicie :(

Nic nie odpada - jest bardzo fajnie .... pozostaje jeszcze w rezerwie możliwość skrócenia wieszaka, choć kupić można i takie 5 cm.

Ważne, że możesz montować w osi ekranu, reszta to niuanse do przeskoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dokładnie, jeśli obraz miałby być dokładnie tam gdzie jest aktualnie ekran, to wieszak należałoby raczej wydłużyć, szczególnie w przypadku Optomy która ma znacznie mniejszy offset od Mitsubishi... ;)

Poza tym, jeśli ekran jest zwijany i ma szeroki górny border, to wystarczy go po prostu mniej rozwinąć, obraz będzie wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dokładnie, jeśli obraz miałby być dokładnie tam gdzie jest aktualnie ekran, to wieszak należałoby raczej wydłużyć, szczególnie w przypadku Optomy która ma znacznie mniejszy offset od Mitsubishi... ;)

Poza tym, jeśli ekran jest zwijany i ma szeroki górny border, to wystarczy go po prostu mniej rozwinąć, obraz będzie wyżej.

Ekran jest rozwijany ale mam go przywieszonego do półki nie do sufitu i generalnie musi być na tej wysokości , wieszak mimo że jest rozciągany to też musi być w tej pozycji co jest bo by wszedł na obrazy a to by się mojej żonce nie spodobało ;/ Zresztą sami zobaczcie

91114573.th.jpg

37200798.th.jpg

74207424.th.jpg

Obawiam się że musiał bym pochylać proja co powodowało by efekt trapezowy .

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półka wyżej, obrazki niżej i jest bosko ..... Ew. Mitsu HC4000 z większym ofsetem.

Bierz HD20 - żona się zauroczy i będziesz mógł wszystko .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ekran masz jeszcze niżej, jedno wyjście to zamontowanie półki pod wersalką/sofą na której spoczywałby sobie projek, ew tak jak wypominałeś użyć keystone - ja u siebie na optomie HD20 nie zauważyłem żadnego pogorszenia obrazu, a jest to przecież najniższa liga, więc w takim np Mitsubishi cyfrowa redukcja trapezu będzie tylko lepsza imo.

Dobrze byłoby zmienić kolor obudowy ekranu na ciemniejszy, szerokość górnego borderu masz dość mały, więc pewnie pojawiają się odbicia (tym bardziej przy ekranie Matt White). Zapewne druga połówka na aż tak wiele ci nie pozwoli, jednak naprawdę warto się trochę pobawić, bo w podanej przez ciebie cenie można dostać coś lepszego niż wspomniany duet Sanyo-Epson. Warto lepszej połówce sprawić jakiś prezencik, aby negocjacje lepiej szły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest koloru Grey High Contrast S (g=1,0) ale rzeczywiście zrobię sobie ciemną półkę. Półka nad sofą raczej nie wchodzi w rachubę bo moje brzdące za bardzo grasują na sofie . Żonka nic nie sapie że wymieniam proja ale jak zacznę robić rewolucję na ścianie bo musiał bym kłaść kable , listwy to na pewno zacznie się jazgot ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opuszczony o 13 cm projektor nie będzie zasłaniał obrazków na ścianie to nic nie trzeba kombinować (mowa o HC-4000), tylko wydłużyć wysięgnik uchwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcie czy podlegają gwarancji.

Ja kupowałem przez internet i jeden projektor zwróciłem. Dopiero drugi mi spasował.

K.

Zwróciłeś używany projektor do sklepu?

Gdzie tak można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się ostatecznie na TW3200 . Poczytałem zachodnie fora szczególnie AVForums tam jest duży wątek na temat TW3200 i zdecydowałem się jednak na Epsona. Wczoraj w nocy zamontowałem i pobawiłem się nim z 2 godziny. Pierwsze wrażenie to jest ogromny w porównaniu do mojego starego Benq W500. Ale o dziwo żona za bardzo nie sapała . Pierwsze włączenie i szczena do ziemi :) Porównuję oczywiście do W500 kontrast rewelacja , w końcu jest kolor czarny , rewelacja kolory , w trybie normalnym jest słyszalny ale już w trybie ECO głośniejszy jest mój laptop . Nie sądziłem że projekto może być tak cichy. Na razie nie bawiłem się zbyt dużo ustawieniami ustawiłem tylko tryb ECo, Kinowy i zapodałem kilka filmów AVATAR , TRANSFORMERS i kilka innych . Nie wiem jak mogłem oglądać na W500 :) różnica w kolorach , kontraście , czerni kolosalna . Avatar wygląda bosko inne zresztą też . Aż się zdziwiłem bo nawet moja żona stwierdziła że kolosalna różnica a ona w zasadzie nie widzi różnicy między mkv a bd - przynajmniej tak twierdzi. Jak na pierwsze odpalenie jestem mega zadowolony. Nie widzę na razie żadnych przebarwień i przesunięć w pixelach. Materiał puszczałem z Fergusona Ariva 310 zero problemów ze współpracą 1080p 24 . W piątek pobawię się więcej ustawieniami to się podzielę opinią. Cisza cisza i jeszcze raz Cisza !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa_ml gratuluje wyboru. Daj znać jakie ustawienia do niego wprowadzisz. Jestem ciekaw.

Irek39 Jak wcześniej pisałem nie reklamuję żadnego sklepu. Warto samemu porozmawiać w sklepach tam też pracują rozsądni ludzie.

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa_ml

Mozesz jeszcze sprobowac wylaczyc Auto Iris i sprawdzic jaki to ma wplyw na generowany szum. W przypadku mojego egzemplarza, wydaje sie ze Iris powoduje wiekszy halas niz wentylator. Nie wiem czy to cecha wspolna czy indywidualna projektora. Tryby cb i cb2 maja domyslnie wylaczony auto iris. wiec moze ta cisza jest bardziej zwiazana z brakiem pracy przyslony niz trybem eco. Czy moglbys to sprawdzic i dac znac, bo ciekawy jestem jak to dziala u innych.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa_ml

Mozesz jeszcze sprobowac wylaczyc Auto Iris i sprawdzic jaki to ma wplyw na generowany szum. W przypadku mojego egzemplarza, wydaje sie ze Iris powoduje wiekszy halas niz wentylator. Nie wiem czy to cecha wspolna czy indywidualna projektora. Tryby cb i cb2 maja domyslnie wylaczony auto iris. wiec moze ta cisza jest bardziej zwiazana z brakiem pracy przyslony niz trybem eco. Czy moglbys to sprawdzic i dac znac, bo ciekawy jestem jak to dziala u innych.

Sprawdzę ale zapewne masz rację bo na avforums od razu zalecają to wyłączyć ze względu na ciszę a standardowo miałem ustawione na wyłączone , przełączyłem tylko na tryb kino z chyba dynamicznego czy jakiegoś standardowego i od razu nastała cisza. Nie spodziewałem się że może być tak cichy chociaż jak wytargałem w pracy z kartona to miałem obawy czy się z takim klamotem w domu pokazywać :) Na szczęście żonka doceniła ciszę i jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epsony są znane z nie najcichszej przysłony; a to że klamot duży to tylko pomaga utrzymać ciszę, taki sam przeciąg w znacznie mniejszej obudowie byłoby znacznie bardziej słychać.

@lipa_ml

Epson zapewne ma możliwość "ręcznego" ustawiania przysłony, warto tym się pobawić. Przy niedużym ekranie jest spory zapas jasności z projektora, przymknięcie przysłony poprawi znacznie poziom czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epsony są znane z nie najcichszej przysłony; a to że klamot duży to tylko pomaga utrzymać ciszę, taki sam przeciąg w znacznie mniejszej obudowie byłoby znacznie bardziej słychać.

@lipa_ml

Epson zapewne ma możliwość "ręcznego" ustawiania przysłony, warto tym się pobawić. Przy niedużym ekranie jest spory zapas jasności z projektora, przymknięcie przysłony poprawi znacznie poziom czerni.

Sprawdzę w piątek wieczorkiem na razie nie mam czasu i zbyt podniecony jestem nową zabawką :) Ale na pewno będę eksperymentował z ustawieniami. Wszystkie uwagi są dla mnie pomocne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa_ml gratuluje wyboru. Daj znać jakie ustawienia do niego wprowadzisz. Jestem ciekaw.

Irek39 Jak wcześniej pisałem nie reklamuję żadnego sklepu. Warto samemu porozmawiać w sklepach tam też pracują rozsądni ludzie.

K.

Nie chodzi o reklamę.Raczej o to co w sklepie zrobią z takim używanym sprzętem.

Nie chciałbym kupić "nówki" którą ktoś testował :angry: .

Chyba,że jest to zaznaczone przy zakupie i oczywiście cena jest inna :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o reklamę.Raczej o to co w sklepie zrobią z takim używanym sprzętem.

Nie chciałbym kupić "nówki" którą ktoś testował :angry: .

Chyba,że jest to zaznaczone przy zakupie i oczywiście cena jest inna :) .

Dostałeś na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...