Skocz do zawartości
andsie1

Intel DH61AG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Skoro ma to być płyta pod htpc, to jak wygląda sprawa podania dźwięku dalej.Tzn. podłączenie do ampli. czy słuchawek bazprz.hd1500.

Ma ktoś rozeznanie w tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś z was płyta DH61AG piszczy??? Kupiłem ją dwa dni temu, zamontowałem 4GB ram, procka G620T i dysk samsunga 2.5" i płyta mi cały czas piszczy. Sprzedawca twierdzi, że to przypadłość wszystkich płyt z wbudowanym zasilaniem natomiast ja już miałem w swoim życiu wiele ITXów w tym parę z wbudowanym zasilaniem np Zotac IONITX-A-E lub Intel D945GSEJT i żadna z nich mi nie piszczała.

@VHS - płyta może i ma mało wyjść z tyłu ale w środku ma mnóstwo pinów gdzie można sobie wyprowadzić wszelakie złącza: dzwiek przestrzenny a nawet złącze optyczne S/PDIF. Dokładnie teraz nie pamietam rozpiski ale popatrz może tu:

http://downloadmirror.intel.com/20068/eng/DH61AG_ProductGuide01_English.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę płytę i stoi na niej HTCP.

U mnie nic nie piszczy i chodzi bardzo dobrze.

PS.

Gdzie kopiłeś płytę ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pokładzie był zestaw:

- Pentium (and Core i3) processor (raczej Pentium or Core... ;) )

- ASRock H61 mb

- 2 x 2GB DDR3-1333 (G6xx supports up to DDR3-1066, while G8xx supports up to DDR3-1333; not important for video playback, however)

- 1 x 3.5" HDD (WD20EARS)

- Enermax MODU82+ 525W PSU; not so efficient at lower power output despite "80 PLUS" (well, 80% efficiency is guaranteed at 20% = 105W DC output), but this doesn't matter to compare two processors.

Z podlinkowanego tekstu wynika przypuszczenie, iż oszczędne wersje procków to tak naprawdę wersje podstawowe z zablokowanym mnożnikiem. A należy nadmienić, iż są nieco droższe...

Ciekawa jest też poniższa tabelka:

Processor	Frame/second	Power	Energy/frame
Pentium G620T	9.37 fps	60W	6.40 Joule/frame (= 60W/9.37fps)
Pentium G620	11.13 fps	58W	5.21 Joule/frame
Pentium G840	11.93 fps	64W	5.36 Joule/frame
Core i3-2100T	13.24 fps	64W	4.83 Joule/frame
Core i3-2100	16.30 fps	72W	4.42 Joule/frame

I konkluzja: zasadniczo, energooszczędny procesor zużywa więcej energii do zakończenia zadania.

Zestawienie ciekawe ale..

W sklepach za oceanem i na Ebayu mozna kupic ladne lapciaki na I3 2357M (TDP 17W) za 400 USD. Czekam, az ktos taki roztrzaska i odda plyte z procem za poldarmo.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andsie1 - itx-sklep.pl

Buczenie włącza się przy pracy dysku (najczęściej). W sumie nie jest to jakoś mega uciążliwe ale nurtujące :) Skoro teraz piszczy to co będzie później...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz chłodzenie procka ?

Rozumiem, że "buczenie" występuje przy uruchomieniu komputera i za chwilę przestaje.

Jeżeli tak masz to sprawdź wentylator na procku.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie mam oryginalne intela i jest ono bezgłośne. Wentylator utrzymuje na poziomie ok 1000obr/min

Piszczenie zaczyna sie dopiero przy "uruchomieniu grafiki" tzn albo gdy pokazuje sie pulpit windowsa albo gdy zaczynam instalacje windowsa.

W biosie tego piszczenie nie ma. Co ciekawsze czesto zaczyna piszczec dokładnie w momencie gdy dysk pracuje (popiskuje wraz z mruganiem diody dysku ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza lubią "piszczeć" gdy są obciążone na granicy możliwości.

Tym bardziej gdy mówisz, że dzieje się to podczas "uruchamiania grafiki" i "pracy dysku".

Może to to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie mam oryginalne intela i jest ono bezgłośne. Wentylator utrzymuje na poziomie ok 1000obr/min

Piszczenie zaczyna sie dopiero przy "uruchomieniu grafiki" tzn albo gdy pokazuje sie pulpit windowsa albo gdy zaczynam instalacje windowsa.

W biosie tego piszczenie nie ma. Co ciekawsze czesto zaczyna piszczec dokładnie w momencie gdy dysk pracuje (popiskuje wraz z mruganiem diody dysku ;) )

To nie wiem jak mam Ci pomóc.

Mam tę płytę i nie mam takich przypadłości.

Jedynie przy uruchomieniu komputera mam przez chwilę zwiększone obroty wentylatora na procko i jest to słyszalne.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z puszczaniem dźwięku hd? chce sobie zbudować htpc do oglądania filmów bluray... i interesuje mnie czy ta płyta wypuszcza poprzez bitstream audio hd(dts-hd, dolby true-hd)

zapalają wam się te lampki na amplitunerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników pierwszej płyty w formacie Thin Mini ITX, a mianowicie DH61AG:)

Jakich zasilaczy używacie do płyty DH61AG? Zamówiłem płytę i zastanawiam się nad zasilaczem DELL PA-3E, można dostać już za 85 zł. Napięcie wyjściowe: 19.5V / 4,62A 90W. Wtyczka z bolcem w środku. Średnica zewnętrzna 7,4 mm, średnica wewnętrzna 5,0 mm. Specyfikacja techniczna Intela mówi o 19V i wtyczce 7,4 x 5,1 mm. Szukam porady bo nie chciałbym uszkodzić nowego zestawu HTPC, a o prądzie wiem tyle, że "kopie" ;)

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z puszczaniem dźwięku hd? chce sobie zbudować htpc do oglądania filmów bluray... i interesuje mnie czy ta płyta wypuszcza poprzez bitstream audio hd(dts-hd, dolby true-hd)

zapalają wam się te lampki na amplitunerze?

Tak, Tak.

Witam wszystkich użytkowników pierwszej płyty w formacie Thin Mini ITX, a mianowicie DH61AG:)

Jakich zasilaczy używacie do płyty DH61AG? Zamówiłem płytę i zastanawiam się nad zasilaczem DELL PA-3E, można dostać już za 85 zł. Napięcie wyjściowe: 19.5V / 4,62A 90W. Wtyczka z bolcem w środku. Średnica zewnętrzna 7,4 mm, średnica wewnętrzna 5,0 mm. Specyfikacja techniczna Intela mówi o 19V i wtyczce 7,4 x 5,1 mm. Szukam porady bo nie chciałbym uszkodzić nowego zestawu HTPC, a o prądzie wiem tyle, że "kopie" ;)

Pozdrawiam

Rafał

A po co tak kombinujesz kup płytę wraz z zasilaczem 90 W dostosowanym do tej płyty.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co tak kombinujesz kup płytę wraz z zasilaczem 90 W dostosowanym do tej płyty.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Tylko Intel nie sprzedaje "swojego" zasilacza wraz z płytą i tak jak piszesz trzeba kupić "dostosowany" do płyty ;) Np. zasilacz sprzedawany wraz z płytą w itx-sklep to zamiennik zasilacze DELL PA-10 a PA-3E jest jego następcą w wersji slim. Więc w teorii wszystko pasuje:) Jestem zainteresowany jakiego zasilacza używają posiadacze płyty DH61AG. Możecie podzielić się Waszymi doświadczeniami z zasilaczem do tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilacz zakupiony z płytą.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiennik do Della i działa. Z tego co sprawdzałem to pasują zasilacze do Della i HPka z bolcem w środku.

Co do przypadłości piszczenia to jakby ucichło albo przestało mi to tak przeszkadzać. Teraz mogę powiedzieć że jestem wkońcu zadowolony z zestawu :)

@andsie1 jaką masz obudowe? ;)

Edytowane przez shibby20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiona po C200.

Pozdrawiam,

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shibby20 - od wczoraj jestem posiadaczem płyty i mam podobną przypadłość co Ty. Płyta piszczy :( Dokładnie w tych samych okolicznościach jakie opisywałeś. Przyznam, że jest to trochę denerwujące. Liczę, że przypadłość z czasem ustanie albo jak piszesz też nauczę się z nią żyć ;) Jak u Ciebie wygląda sytuacja, rzeczywiście płyta już nie piszczy? Po jakim czasie ustało?.

Poza piszczeniem, generalnie z płyty jestem zadowolony. Jakie to jest maleństwo, przesiadłem się z "olbrzyma" mATX :) Na pokład, wsadziłem procesor i3-2120T. Powiem, że jestem miło zaskoczony boxowym chłodzeniem CPU, pracuje bardzo kulturalnie (jest nie słyszalne) i tylko 30mm wysokości. Może pokuszę się o pasywne chłodzenie procesora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

świeżo kupiłem, podłączyłem i... mam wersję piszczącą.

Zastanawiam się jak się tego piszczenia pozbyć, doradźcie czy może to być wina zasilacza? Aktualnie mam zasilacz od Della (EA90PE1-00 19,5V/4.62A), może on daje odrobinę inne napięcie i przez to przetwornica dc/dc na płycie piszczy?

Co do przypadłości piszczenia to jakby ucichło albo przestało mi to tak przeszkadzać. Teraz mogę powiedzieć że jestem wkońcu zadowolony z zestawu :)

Czy kolega w międzyczasie nie p/odłączył jakiegoś dodatkowego odbiornika prądu np. pen/hdd/wiatrak - może się zmieniła moc całego układu i przez to ucichło?

Pozdr,

Luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczcie komputer na 24-48h i zobaczcie czy po "wygrzaniu" nie bedzie lepiej. U mnie na chwile obecna piszczenie wystepuje przy starcie windowsa. Jedyne co sie zmienilo to zamiast myszki i klawiatury na kablu usb podpiąłem bezprzewodówke.

Zasilacz zmienialem z della na hpka i tez wystepowalo piszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu chciałem zmienić sobie komputer i nawet nosiłem się z zamiarem zakupu tego Intelka ale zacząłem szperać na sieci i wyszło mi coś takiego:

Obudowa: Feel 302 96W

Płyta: ASUS P8H61-I R3.0 (tania, USB 3.0 i ma złącze PCI) a może Gigabyte GA-H67N-USB3-B3 trochę droższa ale H67

Procesor: INTEL CORE i3-2120T (2.6GHz, 1155) ... TDP:35W

Chłodzenie procka: SCYTHE Kozuti (podobne wydajne i bardzo ciche)

Sporadycznie lubię sobie zagrać więc poszperałem i znalazłem (zdawkowe co prawda informacje), że da się do tej obudowy upchnąć niskoprofilową kartę graficzną.

Trzeba trochę pokombinować ale jest to możliwe.

Mam w domu Radeona HD5570. Demonem szybkości nie jest ale całkiem nieźle sobie radzi nawet z nowymi gierkami.

Mocy zasilacza (96W) powinno wystarczyć na styk.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, jeżeli masz zamiar pograć to wybór drugi jest dobry, ale jeżeli ma to być HTCP do filmów to tylko Intel.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom

NO jesli w gre wchodza gry to wybor przestaje byc prosty, bo na polu walki jest jeszcze

AMD A8-3850 FM1 2.9GHz 4MB with AMD Radeon HD 6550D APU

Plytki pod to chyba stanialy ostatnio.

Obawiam sie jednak ze Twoj Radeon nie bedzie dobrze wspolpracowal z tym Radkiem w APU.

Mozna rowniez kupic wersje slabsza jesli jest sporo tansza i wtedy slabsze wyniki przy wykorzystaniu 2 kart nie beda bolaly.

Pisze to w oderwaniu od cen, bo ich nie sledze. Ale jesli chodzi o mini itxowe plyty pod ta platforme to jest na czym oko zawiesic.

Sprobuje znalezc i podeslac pozniej materialy. Nie mam linka bo czytalem to w wersji offline.

Edit:

Niestety nie moge znalezc w tej chwili zrodla interesujacego materialu.

Znalazlem za to tekst z PCLaba, z ktorego wynika, ze Radkow 5xxx w CrossFire z A8/A6 sobie nie pouzywasz.

Szkoda, bo myslalem ze wykorzystujac swoja karte podijesz i tak calkiem przyjemne wyniki AMD-kowkich APU.

Tak czy siak warto rzucic okiem bo I3 wygrywa w niewielu konkurencjach z tymi prockami.

A tu 2 przyklady plytek m-itx, nazwijmy je umownie modelami premium. W przyrodzie wystepuja oczywiscie modele tansze. Tak jak i APU 2-jajowe (A4), pozbawione "silnej" grafiki, za to tansze i mniej pradozerne.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdybym składał tylko HTPC to zdecydowanie AMD Zacate albo płyta z tematu dyskusji plus jakiś niedrogi Intel'ik.

Jednak mi komputer służy również do pracy (gdy piszę programy sieciowe albo gry drugi komp. się przydaje). Czasem również lubię pograć.

Tak czy inaczej chciałbym złożyć coś małego (ITX), cichego i oszczędnego. Dlatego i3 Intela z TDP 35W wydają mi się bardzo kuszące. Mam podobnego w laptopie i chodzi rewelacyjnie.

Mógłbym również pomyśleć nad płytą w temacie ale do niej nie wcisnę zewnętrznej grafiki.

A8-3850 z TDP 100W raczej odpada. Zrobienie cichego chłodzenia do niego jest trudne/kosztowne/i jak to zmieścić do obudowy ITX.

Poza tym trzeba by dokupić jakiegoś PICO PSU 150W ... czyli dodatkowe 300zł.

Same schody :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz. A ile Twoj Radek zezre dodatkowej energii??

W spoczynku czy w odgrywaniu wideo jakos specjalnie te platformy sie nie roznia.

Ok odprowadzenie ciepla przy maxymalnym obciazeniu cpu/gpu to moze byc jakis problem w malej obudowie, glownie jesli chodzi o glosnosc albo koszt, jesli chcemy aby bylo cicho.

Czy ten problem bedzie mniejszy jesli uzyjesz CPU (35W) + zewnetrzna grafika? Nie, bo fizyki sie nie da oszukac. Puki co nie ma super wydajnego graficznie ukladu, bez sporego zapotrzebowania energetycznego. Wybudowanie super cichego i super wydajnego graficznie ukladu jest mozliwe ale bedzie Cie tez super kosztowac (sprzet + dodatkowna energia poswiecona na odprowadzenie ciepla). Trzeba sie na cos zdecydowac.

Z tym pico to bym nie przesadzal - oszczednosc 5-10W (przy malym 150-200W zasilaczu ATX) IMHO nie jest warta wydatkow rzedu 300 zl. Moja obudowa htpc wraz z zasilaczem, i wnetrznosciami, ktore wyrzucilem, kosztowaly mniej.

I tak za rok nasze rozwazania beda smieszne z uwagi na dynamiczny rozwoj procesorow i rozwiazan ultra mobilnych.

Dobra starczy bo andsie1 psami poszczuje.

Pozdro

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...