Skocz do zawartości
andsie1

Intel DH61AG

Rekomendowane odpowiedzi

Intel DH61AG jest pierwszą na świecie płytą główną formatu Thin mini-ITX pod najnowsze procesory LGA1155 Sandy Bridge. Standard Thin ma dwa zasadniczo wyróżniające – od typowych płyt mini-ITX – elementy: wysokość nie przekraczającą 20mm oraz zintegrowane gniazdo zasilania. Oznacza to możliwość zastosowania płyty Intel DH61AG w mobilnych systemach, gdzie potrzebna jest spora moc obliczeniowa, a zarazem niewielka przestrzeń do zamontowania obudowy (np. z tyłu monitora).

21423097860532862343.jpg

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elementy: wysokość nie przekraczającą 20mm ...

Fajna.

Ale niech teraz popracują nad niskoprofilowym chłodzeniem, bo klasyczny radiator z wiatrakiem to pasuje tu, tak jak świni siodło ... :)

Płaskie, mocno wydajne ciepłowody w radiatorze, to byłoby to , ale póki co, to słabo to widzę.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pasuje,

Scythe KOZUTI.

Kosztuje około 100 zł.

Przy tej płycie odchodzi Ci zasilacz. Wystarczy laptopowy. Sam zasilacz PICO kosztuje bardzo dużo.

Procesory współpracujące z płytą Intel DH61AG

http://processormatch.intel.com/CompDB/SearchResult.aspx?BoardName=DH61AG

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pasuje,

Scythe KOZUTI.

Kosztuje około 100 zł.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Akasa AK-CCE-7106HP również pasuje pod LGA1155, obraca się 710-730 rpm, mam tą płytę od kilku dni, najbardziej pasuje mi możliwość wyłączenia całego BIOSu przez co zestaw startuje bardzo szybko - co Intel to Intel. :)

Edytowane przez ErniDVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma wersji z dwoma e-SATA ? Może też coś na innym chipsecie z dwoma e-SATA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jedno Ci nie wystarczy?

Chyba się zdecyduję na tę płytę.

ErniDVB

Na jakim procesorze Ci chodzi ?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jedno Ci nie wystarczy?

Chyba się zdecyduję na te płytę.

2 e-SATA byłoby idealne ...

O ile pamiętam, to już wybrałeś płytę - nie szalej ! :) choć ta wygląda na fajną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ErniDVB

Na jakim procesorze Ci chodzi ?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

U siebie mam Core i3-2100T, do odtwarzania 1080p w zupełności wystarcza, zapas mocy obliczeniowej i tak jest spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajna płytka.

Cena (którą znalazłem) 480 zł też nie jest zła.

Biorąc pod uwagę że zasilacz jest wbudowany (a PICO kosztuje od 200zł w górę), cena nawet więcej niż fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 e-SATA byłoby idealne ...

O ile pamiętam, to już wybrałeś płytę - nie szalej ! :) choć ta wygląda na fajną.

Tak wybrałem MSI, ale oczywiście mam pecha i płyta była walnięta.

Nie działał jeden bank pamięci. Pracowała tylko z jednym bankiem.

Dałem na reklamację i zażądam zwrotu gotówki.

Dołażę i kupię Intel DH61AG.

Zaoszczędzę na zasilaczu, który jest bardzo drogi.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam Core i3-2100T, do odtwarzania 1080p w zupełności wystarcza, zapas mocy obliczeniowej i tak jest spory.

Ja mam i5 2500K. Jest to bardzo mocny procesor i nie wiem, czy zasilacz z tej płyty wytrzyma.

Proszę zwrócić uwagę, że w tej płycie jest możliwość wyłączenia Bios-u tak, że system startuje momentalnie i do do tego dysk SSD i start mamy w kilka sekund a to przy HTCP ma ogromne znaczenie.

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... najbardziej pasuje mi możliwość wyłączenia całego BIOSu przez co zestaw startuje bardzo szybko - co Intel to Intel. :)

Jak to "wyłączenia całego BIOSu" ?

Edytowane przez chrisjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios nie uruchamia się jak w tradycyjnych płytach, tylko od razu system operacyjny.

Jest taka opcja która umożliwia wyłączenie/wyłączenie Biosu przy starcie komputera.

Jak dla mnie jest to rewelacja. Zyskujmy bardzo dużo na starcie samego systemu.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to "wyłączenia całego BIOSu" ?

Wszystkie komunikaty Biosu są niewidoczne na ekranie, płyta posiada funkcję Fast Boot czyli startuje z pominięciem Bios post message co pozwala skrócić czas startu systemu operacyjnego o dobre 5-6 sekund. U siebie mam ustawione w sposób jak na zdjęciu. USB Optimization nie włączałem bo mam myszkę i klawiaturę na USB (bluetooth) i nie miałbym dostępu do ustawień.

dh61agbios.th.jpg

Na youtube masz film, gdzie widać start Windows 7 na płycie DH61AG poniżej 20 sekund. Wpisz w wyszukiwarkę: "DH61AG", uwaga ostra muzyka. :)

PS. Płyta posiada nowe złącze HTPC Header, zastanawiam się jak można byłoby to wykorzystać do współpracy z wyświetlaczami LCD lub pilotem...

Edytowane przez ErniDVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jest pokazane szybkość uruchomienia komputera z płytą Intel DH61AG.

Przy konfiguracji:

i3 2100T i 4 GB pamięci RAM i 2,5 "SATA wykorzystuje maksymalnie 50 watów.

Wymaga zaledwie 3.3A 19V zasilacza.

Pozdrawiam,

AnmdrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50W?!?

To tyle co Core2 duo E8500 (3GHZ)z ATX-owym zasilaczem.

Wlasnie odpalilem MKV 1080p i zuzywa 34W.

50W pobiera wraz modelem I5-2390T:

dh61agmediaperf.jpg

Wieczorem sprawdzę ile będzie u mnie na full load na i3-2100T, który ma TDP na poziomie 35W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

.....no dobra! Mimo, że "brzydzę" się Intel'em;) to ta płytka osobiście mnie zmiażdżyła. Mam w związku z nią kilka pytań:

1. Jaki jest kodek dźwiękowy?

2. Czy płyta wypuszcza na amplituner dźwięk HD?

3. Czy można zastosować zew. kartę graficzną, czy ten wbudowany zasilacz to wytrzyma, jeżeli chcę mieć tą płytę wraz z procesorem i3-2100T? Czy tylko trzeba kupić zew. zasilacz, np. taki-> http://www.mini-box.com/19v-7-9A-150W-AC-DC-Power-Adapter i wsadzać wszystko co popadnie do 150W?

4. Czy są inne zew. zasilacze na 19V, które można bezpiecznie zastosować przy tej płycie?

5. Czy obsługuje 3D?

POZDRAWIAM SERDECZNIE i mam nadzieję na jakąkolwiek pomoc tym bardziej, że dzisiaj kupiłem zasilacz picoPSU 150W i coś czuję, że wywaliłem w błoto kasę.:|

Edytowane przez sudione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

.....no dobra! Mimo, że "brzydzę" się Intel'em;) to ta płytka osobiście mnie zmiażdżyła. Mam w związku z nią kilka pytań:

1. Jaki jest kodek dźwiękowy?

10-channel (8 + 2) Intel® High Definition Audio (Intel® HD Audio)

using a Realtek* ALC892 audio codec supporting:

― Digital/analog stereo line-out (2-in-1 digital/analog backpanel

jack)

― In-chassis stereo speakers support (internal connector)

― AV-compliant 7.1 surround support (analog line-level via an

internal header)

― Secondary S/PDIF digital audio output (internal header)

― DMIC digital microphone input (internal header)

― Analog line-in (backpanel jack)

― Front panel HD Audio/AC’97 headphones/mic support (internal

header)

• 8-channel (7.1) Intel HD Audio via the HDMI interface

2. Czy płyta wypuszcza na amplituner dźwięk HD?

Niestety nie mam amplitunera.

3. Czy można zastosować zew. kartę graficzną, czy ten wbudowany zasilacz to wytrzyma, jeżeli chcę mieć tą płytę wraz z procesorem i3-2100T? Czy tylko trzeba kupić zew. zasilacz, np. taki-> http://www.mini-box.com/19v-7-9A-150W-AC-DC-Power-Adapter i wsadzać wszystko co popadnie do 150W?

Karty zewnętrznej raczej nie ma możliwości dołożyć, a to z tego względu, że mamy na płycie PCI-Express x4, które może posłużyć nam do wsadzenia dodatkowego kontrolera np. do obróbki video. Do procka i3-2100T wystarczy zasilacz 19,5V 4,62A, ja kupiłem w sklepie, gdzie mają te płyty w kraju (pierwsza strona Google). Ten zasilacz ma moc 90W, która moim zdaniem wystarczy pod procesor z TDP 35W.

4. Czy są inne zew. zasilacze na 19V, które można bezpiecznie zastosować przy tej płycie?

Jak wyżej.

5. Czy obsługuje 3D?

Jak można to sprawdzić?

Edytowane przez ErniDVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x eSATA, 1 x DVI, 1 x HDMI 1.4, 1 x TOSLINK (shared w/ 3.5 mm audio), 2 x 3.5mm audio, 19 V power connector

Źródło:

http://www.missingremote.com/review/first-look-intel-dh61ag-thin-mini-itx-media-series-motherboard

Płyta posiada HDMI w wersji 1.4 tak , że jest w stanie wypuścić dźwięk HD i filmy 3D w zależności od zastosowanego procesora.

Pod powyższym linkiem masz więcej o tej płycie.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co płyta "wypasiona" do HTCP.

Ma być energooszczędna i wszystko odtwarzać.

Właśnie taką jest DH61AG i wejdzie prawie do każdej budy.

Nie zrujnuje budżetu za prąd.

AS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc!:)

Martwi mnie jednak brak obsługi zew. karty graficznej.:( Dodatkowo mam niewykorzystaną kartę graficzną AMD HD5450, która leży w szafie i gnije.:|

Cały czas się bije myślami:

1. Wybrać wspomnianą w tym temacie płytę Intel'a, czy jednak

2. AMD Llano A8-3800 (TDP=65W), czyli procesor którego nie ma + płyty ITX, których jest mały wybór.

Czy ktoś może ze swojego doświadczenia szczerze napisać kilka zdań na temat "plusów" i "minusów" poszczególnych platform?

Uprzedzając pytanie jak będę używał taki komputer to wyszczególnię kilka najważniejszych rzeczy:

1. Praca to głównie GG, radio internetowe w tle oraz Opera z ......... otworzonymi minimum 50 i więcej kartami! Ma nie mulić!:)

2. Komputer ma być włączony 24/24 (usługa Opera Unite) + dodatkowo pewnie ściąganie jakiś pierdółek jak jestem w pracy. Najważniejszy pobór mocy w spoczynku.

3. XBMC do oglądania filmów, ale prawdopodobnie tylko pod Linux'em a nie Windows'em! Co ze sterownikami?

4. Cisza! Chłodzenie tylko i wyłącznie procka na jakimś low-profilowym chłodzeniu reszta pasywna i dysk SSD.

POZDRAWIAM SERDECZNIE i BARDZO proszę o dalsze wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Tobie nie jest potrzebny HTCP (do odtwarzania filmów), tylko komputer uniwersalny (do wszystkiego).

A to już inny temat.

Taki komputer możesz właściwie złożyć na każdej płycie. A jego konfiguracja uzależniona jest od własnych potrzeb i zasobów pieniężnych.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...